Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Romániában élni?

Milyen Romániában élni?

Figyelt kérdés
Akár kis faluban, akár nagyvárosban. Használni kell a román nyelvet? Mennyire lehet meglenni a románokkal? Barátságosak, gyűlölködők? Mennyit lehet keresni Romániában? Hogyan lehet megélni? Írjatok településneveket vagy megyét is!
2015. aug. 24. 10:46
 1/6 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
Ez így kicsit tág fogalom, van akinek jó itt élni, van akinek nem, sokmindentől függ. Kell használni a román nyelvet mert sokan nem tudnak mást, főleg Erdélyen kívül. Meg lehet lenni a románokkal is, ezt mind embere válogatja, a mindennapi életben nincs semmi baj velük. Keresni lehet kevesebbet vagy többet is mint Magyarországon, attól függően hogy mit szeretnél, mi a képesítésed, hol kapsz munkát, ugyanúgy működik ez mint más országokban. Ha jól keresek meg lehet nagyon jól élni, ha nem akkor azt osztod be amit keresel, hogy megélj...
2015. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Hargita megyében élek, egy faluban. Teljesen magyar falu, így románokkal nem lehet találkozni, vagy beszélni. Pont ez a baj, mert hiába tanították az iskolában a románt 12 éven keresztül, ha nincs akivel beszélni, akkor nem lehet jól megtanulni románul, nekem legalábbis nem sikerült. Itt az érettségin a román nem sikerül a legtöbbnek. Egyetemre járok egy kisvárosba. Nekem semmi bajom nincs a románokkal, szerencsére nem volt olyan tapasztalatom, hogy a románok beszóltak volna valamit, amiért magyar vagyok. A munkalehetőségek gyengék, főleg annak aki nem tud románul, a környezetemben sokan vannak akik nem tudnak, nem én vagyok az egyetlen. Mindenhol követelik a román nyelvtudást ha munkába akarna az ember menni, ez egyértelmű hogy szükséges a román nyelv, hisz Romániában élek. Lehet hogy szégyen nem tudni az ország nyelvét, amiben élek, de sose tudtam, hiába próbálkoztam vele. A többség inkább külföldre megy, mert ott többet lehet keresni. Bolti eladónak egy magyar faluban felvennének gyengébb nyelvtudással is, azt hiszem, de nem szeretnék boltban dolgozni, ha nem muszáj.
2015. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
A románok is emberek, nem fognak megenni. Ha van tehetséged és el akarsz valamit érni akkor az mindenhol összejön, ha nincs akkor költözhetsz bárhova.
2015. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de érdekes, hogy Szerbiában is dettó ugyanaz van, mint amit a második válaszoló írt. Pedig én egy 20 ezres kisvárosban lakom, de hiába, ha a lakosság 80%-a magyar...
2015. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak nálunk talán annyival jobb a helyzet, hogy csak anyanyelvből (és matekból, szakközép esetén pedig matek helyett szaktantárgyból) van érettségi, ami ugye esetemben a magyar, szerbből nincs, hacsak nem az a választottad.
2015. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jo:) Megelni kicsit nehezebb, mint Magyarorszagon, de ha van egy okes munkahelyed, jol el lehet lenni. A romanok pont olyanok, mint a magyarok vagy barmely mas nep: vannak normalisak es idiotak. En Kolozsvaron elek, ha nagyobb lenne a keresetem, fel sem merulne bennem, hogy elkoltozzek innen.
2015. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!