Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szlovákokkal javult valamely...

A szlovákokkal javult valamelyest a viszonyunk?

Figyelt kérdés
Nemrég voltunk családdal Szlovákiában, és meglepően pozitív tapasztalataink voltak. A helyiekkel mindig angolul beszéltünk, de pl. volt olyan csávó aki megkérdezte, hogy honnan jöttünk, és amikor mondtuk hogy magyarok vagyunk ,akkor elkezdett velünk magyarul beszélni, kérdeztük is hogy ő magyar(?),de mondta ,hogy nem, echte szlovák volt, csak sok magyar barátja van, ezért teljesen folyékonyan beszél magyarul. Meg lerobbant a kocsink, és egy szlovák fickó magától segített nekünk. Ahol megszálltunk ott is szlovákok voltak, és nagyon kedvesek voltak velünk. Tudom, hogy ezek apróságok ,de akkor is meglepődtem, mert a hírek( amiket a média tol) alapján sokkal rosszabbra számítottam. Vajon van még esély a szlovák magyar kapcsolat normalizálására, vagy ez is olyan reménytelen mint a románokkal?

2015. szept. 14. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hehe, nem láttál mostanában DAC-Slovan meccset.. :D
2015. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A meccs az teljesen más, a fradi és az újpest is szívből gyűlölik egymást, pedig mindkettő magyar.
2015. szept. 14. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb ötvenszer voltunk Szlovákiában, sosem volt gondunk senkivel. Ez annak is köszönhető, hogy a turista fizető vendég, hülyék lennének ellenségeskedni. Ott lakni, hivatalosan ügyet intézni teljesen más lehet.
2015. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Amióta Fico ráébredt arra, hogy ezzel az elmebeteggel nem érdemes vitázni, azóta minden rendben van.
2015. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem a kisemberekkel volt probléma, az egész mocskot a politika gerjeszti. Itthon vajon miért utáljuk egymást? nna.. ezt teszi a politika :)
2015. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is a politika meg a média lehet elsősorban a hibás a rossz viszonyért, meg hát a történelem.

Remélem egyszer helyrejön a viszony a szlovákokkal meg a románokkal is, tudom ,hogy a múlt miatt ez nagyon nehéz, de igazából mindenkinek jobb lenne, ha ellenségeskedés helyett inkább békében élnénk egymás mellett, és nem érné semmilyen megkülönböztetés azokat a magyarokat akik ezekben az országokban laknak.


Nekem amúgy mindig is Svájc politikája volt a legszimpatikusabb, ők ezzel az örök semlegességgel nagyon jól bebiztosították magukat, és elég jól összetartanak, pedig az az ország is több nemzetiségből tevődik tevődik össze.

2015. szept. 14. 21:05
 7/8 Csicsky ***** válasza:
100%

@ #6


A szlovákok 90%-a egyetért Orbán határzár politikájával, amivel meg szeretné állítani a mostani menekültáradatot. Legalábbis ez derül ki a [link] honlapon közölt Magyarországgal kapcsolatos cikkekhez főzött hozzászólásokból. Így aztán Orbánnak köszönhetően a szlovákok részéről növekedett a magyarok iránti szimpátia.


Azonkívül a szlovák kormányfő – Robert Fico és Orbán Viktor ebben a témában nagyon jól megértik egymást, aminek szintén megvan a pozitív visszhangja a szlovák társadalomban.

2015. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért is pikkelnének ránk a felvidéken élő, csehül beszélő magyarok??
2015. szept. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!