Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan buktathatnám le a...

Hogyan buktathatnám le a lakótársam?

Figyelt kérdés

2 hónapja lakom együtt 2 lánnyal és egy sráccal. Kezdetben nem volt semmi probléma, kivéve, hogy a srác nem lakott velünk, ő az egyik lány barátja és ő költöztette oda. De utána ugyanez a csaj elkezdte keverni a szart.

Most a másik lakótársam nem volt ott a lakásban 2 hétig és ez idő alatt emezek elhasználták a budipapírját (ezt biztos tudom, mert láttam h az folyamatosan fogy, nekem pedig sajátom volt), használta vki a tusfürdőjét, öblítője felét, tisztítószerét. És elsőnek ezt a csajt kérdezte meg, h ő volt-e, ő letagadta, aztán engem én is mondtam neki, h nem én voltam, hisz minek használnám az övét, ha nekem is van mindenem, de nem hitte el, csak nézett tíz percig sértődöttem, mintha ettől megváltoztna a véleményem, utána meg puffogott tovább. De ez akkor jött rá, mikor most visszajött 2 hét után és elment "csacsogni" a szarkavaróval, gondolom telebeszélte a fejét marhaságokkal.


Hogyan lehetne ezt a csajt lebuktatni? Annyira idegesítő, h utálok már hazamenni az albérletbe ez miatt, pedig én fizetek rendesen, ők meg vígan élnek ott és fizetik a felét mint én


2015. okt. 23. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Időben kellett volna szólni a csajnak, vagy közlöd hogy nem nyúltál semmihez és továbbléptek. Utána összeülnék a csajokkal és megbeszélném hogy vagy a srác is vegye ki a részét a rezsiből, vagy húzzon el, szólnék erről a tulajnak is.


De leginkább én költöznék el, sokkal egyszerűbb keresni egy új lakást, mint hónapokig "harcolni" egy másikban feleslegesen.

2015. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amíg nem volt én írtam neki a wc papírt, h ők használják, nekem sajátom van, a többiről én nem tudtam, igazából nem is figyeltem, h ők hol tartják az öblítőt és a többit, mivel nem vagyok otthon gyakorlatilag csak este, ilyenekre nincs időm. Nem is értem miért nem nekem hiszi el... Szerződés van 1 évig, nem tudok elköltözni
2015. okt. 23. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

ez érdekesdolog. velem nem merne ilyent csinálni senki. vagy ha megpróbálná, az lenne az első és utolsó alkalma. ez hozzáállás és ember kérdése.

nem vagyok erős. House volt a becenevem a barátaim közt.

2015. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nekem a külön wc papír vásárlás az elég extrém. Mi azt meg a mosogatószert azt együtt vettük. Sőt a takarítószert a lakótársam (fiú) vette, cserébe én csináltam a heti takarításokat a közös helységekben. Néha nyúlta az öblítőmet, meg a hajsamponomat, de lesz.rtam, ha vett akkor én is lenyúltam az övéből 2 adagot és le volt tudva. Azért persze egyikünk sem volt akkora paraszt, hogy amíg a másik nincs ott elhasználja a cuccai felét. Előzőleg egy párral laktam, na azok eltartatták volna velem magukat. Én nem finomkodtam, vastag fekete filccel ráírtam pénteken mindenre mielőtt hazamentem, hogy hány gramm. (előtte lemértem) Érdekes módon, ezután vettek maguknak kávét meg mosószert stb. Én kb 3 hónap után eljöttem tőlük és inkább srácokkal laktam utána. (párral amúgy a legrosszabb, főleg ha az egyik "csak ott van" de nem ott lakik.. magyarul ott fogyaszt de nem fizet) A srácok max kentek a nutellámból egy kenyeret néha ha már az éhenhalás fenyegette őket.

Keress új lakótársakat, mert ezek a te kedvedért nem fognak megváltozni.

2015. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sok helyen laktam már, sosem volt probléma a lakótársakkal, max. a lakás adottságaival. Meg bár lány vagyok, de én ezt a lányos sz.rkavarást nagyon utálom. Wc papírt, tisztítószert mindig mi is együtt vettük, de mivel én sosem vagyok szinte otthon, 1 héten 2X hazaesek aludni, úgy voltam vele, h nem akarok velük közösen venni semmit, mert ők lehet sz.rják a pénzt, de én azért napközben dolgozom és abból vásárolok, és nem akarom az ő dolgait finanszírozni, mert ezek elhasználnak 3 nap alatt egy olyan nagy 12 csomagos wc papírt, ami nálam 2 hónapig elég szokott lenni.


Legszívesebben jól megverném ezt a csajt, de egy dagadt állat, még a végén rámülne

2015. okt. 24. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
:) naja, igy igazad van.. én sem vennék nekik, de ezt igy nem tudtam, hogy nem vagy otthon mindig. akkor csak a megbeszélés marad.. aztán majd latod. nekem ez a nőkkel lakas sosem ment.. szoval annal jobbat nem tudok mondani, hogy szepen kimentem a konyhába mindannyian aztán elmondja mindenki, hogy milyen elvek szerint folytassátok
2015. okt. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Tusfürdőbe vagy tisztítószeres flakonba pl motorolajat kell önteni aztán lesni a pofáját mikor magára vagy a mosógépbe önti és jól kiröhögni hogy így járnak a tolvajok :D Wc papírt meg el kell zárni szekrénybe.
2015. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó ötlet :D Csak az a baj, h akkor megszivatom vele, de én már úgyis tudom, h ő az aki lopkod, de a másik nem hiszi el attól nekem.


De időközbe kiderült, h elköltözik az, akinel a wc papírját lopkodta, de nekem nem szóltak, csak láttam h kirakta egy albérlet kereső csoportba és megnevezte a másik csajt meg magát, h náluk lehet informálódni. De szóltam a főbérlőnek, h az én belelegyezésem nélkül nem adhatja ki senkinek, azért tudni akarom h ki költözik be, hiszen nekem kell vele együtt laknom. Szóval most ismerősi körben próbálok keresni vkit a helyére, ha nem találok lehet én is költözöm, végülis akkor ennyit ér a szerződés

2015. okt. 24. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"végülis akkor ennyit ér a szerződés"


Ilyen esetekben a legtöbb tulajdonossal meg lehet beszélni, hogy ha keresel magad helyett valakit aki "átveszi" a lakást/szobát, akkor visszakapod a kauciót, és a beköltöző fizet ugyanúgy tovább. Így te ki tudsz költözni, viszont a tulajdonosnak sem kell a kereséssel foglalkoznia, és a pénzét ugyanúgy megkapja.

2015. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na meg lett oldódva a probléma, igaz nem zökkenőmentesen, de megszabadultam tőlük úgy, hogy engem ki.basztak az albiból, de visszakaptam nagy nehezen a kauciót és ki is költöztem :D
2015. nov. 1. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!