Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Z60-as vonaton mit csinál a...

Z60-as vonaton mit csinál a Keleti és Kőbánya között a "mászkálós bácsi? "

Figyelt kérdés

Napi szinten utazom a Keletiből a Z60-as szolnoki vonaton, és megfigyeltem, hogy nagyon furcsán viselkedik az egyik bácsi: indulás előtt negyed órával már (vagy "még") a haverjával sörözik a legutolsó kocsi 4-es ülésében, majd miután - de csak miután(!) - elindult a vonat, előrecammog a vonat legelejébe, mindezt egy telepakolt csövesszatyorral meg egy nagyobb válltáskával a kezében (és nem ülőhelyet keres, ezt megfigyeltem).


Zavarni tulajdonképpen nem zavar, hiszen mindenki azt csinál amit akar, de ez nekem nagyon furcsa. Miért nem marad a helyén a haverjával, ha úgyis olyan jól elsörözgetnek? Vagy ha neki ennyire a vonat eleje kell, akkor miért nem ott ülnek le eleve? Mi indokolja, hogy otthagyja az ismerősét/haverját és a 2 nagy csomagjával minden áldott délután végigszambázzon a keskeny sorok között, plusz a nehezen járható kocsiátjárókban? Ismeri valaki esetleg? Vagy tudjátok, hogy ilyenkor mit csinál? Igen, a baseballsapkás-szakállas bácsi. Szerintem mindenki látta már, aki este fele Szolnok fele utazik, mert minden nap ez a műsor.


Én ugyan még fiatal vagyok, de én is mindig a peronon megyek végig a vonat elejébe, hogy ne kelljen az átjárókban meg az emberek között szerencsétlenkedni (pedig még szatyrom sincs), ezért teljesen értetlenül állok a jelenség előtt - mi indokolja ezt?



2015. nov. 24. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem tőle kérdezed meg?
2015. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert nem biztos, hogy jó néven venné, ha valaki kérdőre vonná a szokásait. Különben meg nem valami bizalomgerjesztő, de hátha valaki épp arra szokott menni amerre Ő, vagy ismeri, és akkor nem kell új ismeretséget kötnöm olyan emberrel, akivel eredetileg nem terveztem. Az viszont érdekel, hogy mi történik körülöttem napi rendszerességgel.
2015. nov. 24. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Utazz másik vonattal!
2015. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sört árul
2018. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Véletlenül találtam meg a kérdést. Ám hátha még most is érdekes lehet a válasz.

Néhányan kellemetlenebbek élik meg azt ha leszálláskor nincsenek a megfelelő helyen, mint azt, hogy a megfelelő leszállási hely érdekében a járművön közlekedjenek. Van amikor ténylegesen is hasznos, mert a csomagokkal megpakolt és lassan mozgó bácsinak van ideje a vonaton közlekedni. Azonban a távolabbi leszállásnál, nem biztos hogy elérné a buszt, másik vonatot, nem lenne üllőhelye a buszon, stb.


Tehát a bácsi úgy érzi, hogy bizonyos okokból a vonat elején kell leszállnia. A vonat végében utazó ismerőse pedig úgy érzi a vonat végében kell leszállnia, lehet hogy előbb száll le lehet hogy később. Egy darabig együtt utaznak ám egy idő után a bácsinak el kell kezdenie a helyezkedést ahhoz hogy elöl szálljon le.

Akik így szoktak dönteni, úgy vélik valamiért logikusabb a járművön helyezkedni. Míg akik nem szokták érteni ezt a viselkedést úgy gondolják logikusabb utazás előtt, után helyezkedni. Mindkét elméletben van logika,mert gyerekkel, csomagokkal fájós lábbal ugyan nehezebb mozogni a járművön, a táv megtételére általában több idő van. Mint amikor bár könyebb mozogni, de a szükséges távot, gyerekkel, csomagokkal, fájós lábbal gyorsabban kellene megtenni.


Amíg kellően gyorsan tudsz mozogni a peronon, addig neked, logikusabb lesz a peronon helyezkedni.

2019. júl. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hírnök ***** válasza:
eltereli a figyelmet a zsebtolvajokról
2019. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!