Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Befogadtam egy macskát, ez...

Befogadtam egy macskát, ez lopásnak számít, ha előzőleg az egyik szomszédé volt?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt bejött a kertünkbe egy sovány, rühes macska, megetettem és nálunk maradt, nem tartottam bezárva, mégsem ment el. A tőszomszédunk közölte, hogy 3 házzal odébb lakik a gazdája, de soha nem láttam és nem is jött az állatért. Több hét után elvittem az állatorvoshoz, beoltattuk stb. A szomszéd csak hajtotta, hogy ennek van gazdája, úgyhogy 6 hétig kint volt még a kertünkben, de jött az ősz és mi hazahoztuk. Bár az állítólagos egykori gazdája sosem kereste, a tőszomszéd azóta is mondogatja, hogy elloptam más macskáját, ÉN ELLOPOM A MÁSÉT. Komolyan fontolgatom, hogy feljelentést teszek rágalmazásért vagy becsületsértésért, mert életemben nem loptam, csak nem hagytam egy állatot éhendögleni és ezért még pocskondiáznak is. Hozzám az utcáról jött be a 4 lábán, ez miért lenne lopás?

Ráadásul mivel nem lakunk ott, állandóan bejárnak a kertünkbe mások, de erről a kedves tőszomszédunk természetesen mélyen hallgat, pedig van nyoma, hogy jártak nálunk...

Vagyis mi legyünk elnézőek mindenkivel, de ő rágalmazhat ahogy csak a csövön kifér. Öreg pletykafészek, lefogadom az első nap után szaladt a szomszédhoz, hogy nálunk a macskája mégsem kérte, de nem is vitte el, amikor nem voltunk kint, akkor meg nyilván nem kellett neki.

Ez mitől lopás?!!!


2015. dec. 15. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gazdáját, hogy igényt tart-e a macskájára, mert nálad van, odaszokott hozzád.
2015. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%
Ne foglalkozz vele, direkt bosszant.
2015. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Amikor elöször mondta nem tudtad volna megkérdezni az állitolagos gazdáját?
2015. dec. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

4 éve történt, szerinted visszaadnám 4 év után, ha eddig nem kellett neki?!

Mellesleg beraktuk a kerítésen ott ahol a szomszéd mondta az első napon, nem telt bele pár perc, a macsek ismét nálunk volt. Senki nem etette, azért szokott el. Ráadásul az állítólagos gazdája ott lakik, mi viszont nem, neki kellett volna elvinni, vagy elkérni, de nem hiszem, hogy érdekelte

A közvetlen szomszéd csak irigy ránk azért zavarja, hogy nálunk van, ha nem ebbe kötött volna bele, akkor is talált volna valami mást. Soványabb volt mint a legtöbb kóbor macska, pár falatnál többet nem bírt megenni, hetek teltek el mire összeszedte magát, szerinted kellett neki a macskája?

A kérdés az volt, hogy ha 6 hétig nem kereste a gazdája akkor elloptam a macskát a saját kertünkből???

2015. dec. 15. 16:36
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Amikor elöször mondta nem tudtad volna megkérdezni az állitolagos gazdáját? Csak ezt tudom ismételten megkérdezni mert ez a 4 évröl, meg visszavitelröl szolo szöveg egyre gyanusabb!!!!!! Valamit sumákolsz és igy vársz megerösitést.
2015. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha neked az nem érthető magyarul, hogy a legelső nap, ahogy megjött hozzánk és megmondta a szomszéd, hogy kié, fogtuk és a kerítésen beraktuk, pár perc múlva ismét nálunk volt. Te tanultad a magyar nyelvet, hogy nem érted?

Nem, NEM TUDTAM MEGKÉRDEZNI MERT EGY ROMOS PUTRI ÉS NINCS CSENGŐ!!!!!!!!

6 hétig etettem a saját kertemben és fizettem az állatorvosi költségeket!!!!!!!!!!!!!!!

Ha te elvesztesz valamit hat hétig és utána sem keresed?????

Senki nem kérte, így ősszel elhoztam mert úgy gondoltam nem hagyom éhen halni! Mellesleg sima házi macska, százával születnek azon a környéken, és szinte mindet agyonverik!

Nagy állatbarát lehetsz, ha az nem szempont, hogy az állat ne dögöljön éhen!!!

Továbbra is azt kérdezem, te tudsz a saját kertedből lopni???

A saját lábán jött be,és meglepő módon nem ment el, pedig a macskák szeretnek csatangolni!

A 4 év pedig bocs de stimmel, az oltási bizonyítvánnyal röhögve bizonyítható!!

2015. dec. 15. 17:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Ja, és lelkes állatvédő vagyok, állatmenhelyre is járok sétáltatni stb. Elég vicces egyébként, hogy annak kell magyarázkodni aki segít és nem annak aki árt az állatoknak!!!

A kérdést meg azért tettem fel, mert a szomszédot fel akarom jelenteni rágalmazásért és azt hittem van olyan aki ért a joghoz. A kertbe pedig hárman járunk ki így szintén elég könnyű a történteket elismételni, ráadásul ha valaki kidobja vagy nem eteti az állatát, te hogy tudod rákényszeríteni?

2015. dec. 15. 17:38
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Mi értelme van a szomszédot feljelenteni? Amúgy ha tudomásod van róla, hogy kié a macska, és nem adod neki vissza, akkor az valóban más tulajdonának az elsajátítása.
2015. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Jelentsd fel a szomszédot! Senki sem köteles tűrni, hogy vén bolond senkiháziak mindenféle hazugságot terjesszenek róla! A cicát chipeltesd meg, így még csak bizonyítani se tudja a hülyeségeit.
2015. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Ne nevettesd ki magad egy feljelentéssel, nem ér annyit. Azt az energiát és pénzt, amit erre szánnál, inkább költsd a cicára, azzal legalább valaki jól jár.
2015. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!