Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy cicát, lenne...

Befogadtam egy cicát, lenne egy-két kérdésem, kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Még sosem volt macskám, mik azok a tárgyak, amik elengedhetetlenek egy kiscicának? Pár hetes lehet, maximum 5 hetes. Már bármit ehet? Vagy van speciális étel a kiscicáknak?


Macskaalom használatra hogy kell rászoktatni? (Kutyát tudok tanítani, de a macskákhoz tényleg nem értek) Eddig kint volt, még életében nem látott macskaalmot.


Mennyi idős korától lehet ivartalanítani? (Kandúr)


A kaparófát, ha veszek neki, akkor megkíméli a bútorokat? Vagy arra van esetleg módszer?


Előre köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 2. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
AZt nem értem mit keres az anyja nélkül egy 5 hetes macska nálad
2015. jún. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vidd a macskaalomhoz és a mellső mancsaival kapartasd meg vele. Fogja tudni, hogy oda kell majd wc-znie. Vagy ha már máshova intézte a dolgát, akkor vidd az alomjába a kakit, és mutasd meg neki, és úgy kapartasd meg.

Én elvinném állatorvoshoz, ő megmondja, hogy kell-e még cumiztatni, vagy elegendő-e neki a szilárd kaja. Amúgy is kell féreghajtózni és oltani a cicókat. Az ivartalanítást kb. a tejfogak lecserélődése után, kb. fél évesen szokták megcsinálni. A kaparófa jó, sok cica szereti, de nem biztos, hogy a bútoraidat megkíméli.

2015. jún. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

5 hetesen még macskatejet kellene kapnia legalább 1 hétig, aztán folyamatosan átszoktatni először az alutasakos kajára (tápanyag szempontjából nem igazán jó, de átmenetileg megteszi, mert sok benne a folyadék), aztán arra, amivel később etetni akarod.

Egyszerűen tedd rá a macskaalomra, hogy tudja, hol van. Ez a legtöbb macskámnál elég is volt. Ha mégsem használná magától, akkor tedd pár napig olyan helyiségbe a macskát, ahol az alom az egyetlen puha felület (pl. előszoba, fürdőszoba)

Ivartalanítani 5-6 hónapos korában kellene.

Kaparófa nem árthat, de nem mindegyik használja. Ha nem használja, érdemes áthelyezni, hátha azzal van problémája. Ennek ellenére "rászokhat" egy-egy bútordarabra, ugyanúgy rá kell szólni, hogy nem szabad, ahogy egy kutyára rászólnál (csak a macska akaratosabb). A legjobb már akkor szólni, amikor megközelíti az adott bútort (pl. nálunk, ha bejönnek a nappaliba, rögtön az egyik székhez mennek, hogy kaparják, már útközben elhangzik a "NEM") Amire egyesek esküsznek, az a kis vízzel való lespriccelés, én ezt sosem csináltam, állítólag nagyon hatásos.

2015. jún. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
5 hetesen nálad lehet ha egészséges :)
2015. jún. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami még kimaradt szerintem az előbbi válaszokból, hogy jó ha minél több , olcsó, kis játékokat veszel, hogy azzal foglalja le magát, ne a bútorokkal.

vagy csinálhatsz esetleg te magad is,nulla pénzből.

A kaparófát általában nagyon szeretik, esetleg, ha látod, hogy valami mást kapar, rögtön tedd át a kaparóra.

Az én cirmim imádja

2015. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8 hetes kor előtt törvény tiltja az elválasztást. Jó minőségű kitten/junior nedves eledellel kezdj, szárazat is megpróbálhatod (először vízbe vagy macskatápszerbe áztatva). Állatorvosnál kapott féreghajtót? Oltási programját is el lehet kezdeni 1-2 héten belül. Ezek fontosabb dolgok, mint pl.a kaparófa.
2015. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!