Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha a szomszéd...

Mit tegyek, ha a szomszéd kutyája folyamatosan ugat, mikor nincsenek otthon?

Figyelt kérdés
Már kész idegroncsok vagyunk,jeleztük többször is a szomszédnak,hogy zárja hátra a kutyáját,mert a kert elejében rálát az utcára és olyankor megállás nélkül ugat.Azt nem tudjuk,hogy konkrétan mit,mert alig van itt mozgás,egy pici faluban lakunk.Mit lehetne ilyenkor már tenni?Tehetek névtelen feljelentést?

2015. dec. 16. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Jegyzőhöz lehet fordulni, de sok foganatja nem lesz a dolognak, ilyen esetben nem szoktak külnösebben intézkedni. Szabálysértés csak akkor történik, ha éjszaka ugat sokat a kutya.

Erre általában az a reakció, hogy ne lakjon falun az, akit zavar az ilyesmi, mert ott ez mindennapos dolog, és sok mindent nem is lehet vele csinálni.

2015. dec. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Szegény kutya, átéli a szeparációs szorongást. Amikor a gazda és a falka nincs jelen, akkor fél, ideges, szorong, ezért ugat. Ott kellene hagyni a gazda szagával átitatott ruhaneműt a közelében, hogy az megnyugtassa.
2015. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Ne tégy semmit.
2015. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első,miért kéne ezt falun elviselni?Gazdag környéken élünk,ne olyanra gondolj,ahol még disznót meg csirkéket tart mindenki és omlik a vakolat a parasztházról...tuti pesti vagy,de legalábbis városban élsz.Jóhogynem költözzünk el a saját házunkból,mert a szomszéd nem képes hátrazárni a kutyáját.Csendháborításért igenis lehet feljelentést tenni,nem kell,hogy éjszaka történjen,most néztem utána:

"A csendháborítás szabálysértése nincs időponthoz kötve, az bármikor és bármilyen módon elkövethető.


A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény szerint, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."

Nyilván a kutyaugatást nem a szomszéd generálja,de mivel tehetne ellene,ha hátrazárná a kutyát,így jogos a felháborodásom.

A kutyát én is sajnálom,nekünk is van 2 és a környéken szinte mindenkinek,de velük nincs ilyen probléma.Illetve nekünk a kisebbik benti kutya,ő szokott néha ugatni,miután elmegyünk,de bent a házban,így senkit nem zavar.És nem egész nap...első körben beszélek megint a szomszéddal,hogy hagyjon kint valami ruhaneműt,hátha ez használ.De ha nem,megy a feljelentés mert ez már elviselhetetlen,tanulni sem tudok normálisan.

2015. dec. 16. 10:59
 5/14 elwera ***** válasza:
19%
vegyél egy elektromos nyakörvet, tedd a kutyájára és nyomogasd távirányítóval mikor ugat
2015. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 elwera ***** válasza:
persze volna egy kedvesebb megoldás is, menj ki és szólj rá a kutyájára. A nevét biztos tudod
2015. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
A kutyák a tietekéhez hasonló újgazdag környéken is ugatnak, nem csak ott "ahol még disznót meg csirkéket tart mindenki és omlik a vakolat a parasztházról". A másokat lenéző embereket én is megállás nélkül ugatnám, ha kutya lennék.
2015. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, hogy most ezen miért vagy kiakadva, semmi rosszat nem mondtam. Az ismeretségi körömben fordult már elő ilyen, erről írtam. Ugyanis a jegyző kiment, aztán legyintett, hogy ezzel nincs semilyen teendő, a kutyák néha ugatnak, ez nem szabálysértés.

De hogy ezért miért kell felháborodni és lepontozni, azt nemértem.

És abban biztos lehetsz, hogy a szomszédodat senki nem fogja arra kötelezni, hogy zárja a hátsó kertbe a kutyáját, ugyanis HÁZŐRZŐ kutyát mindenkinek joga van tartani.

De nekem aztán mindegy, jelentsd fel, és röhögtesd ki magad. Majd ha a jegyző mondja ugyanazt, mint én, kíváncsi vagyok hogy vele szemben is ilyen fölényes és lekezelő leszel e.

2015. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

+1 az ötösnek.


És jelentsd föl.

2015. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem fogok ismeretlenben vitatkozni és a kötözködő válaszokra sem vagyok kíváncsi,egyik sem oldja meg a problémám :) Aki segíteni akart,annak köszi,majd megoldjuk a szomszédsággal együtt :D
2015. dec. 16. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!