Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik Budapesten születtek, de...

Akik Budapesten születtek, de elköltöztek vidékre?

Figyelt kérdés
Írjatok milyen volt a költözés, hogy fogadtak be titeket a helyiek, ha esetleg valaki faluba költözött. Számít minden, leginkább az érdekelne, aki távolabbi megyébe költözött. Hány évesek voltatok akkor? És most hány évesek vagytok? Használjátok még azt a szót, hogy közért?

2015. dec. 28. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Írjatok milyen volt a költözés,"

Teherautóba bepakol, célnál kipakol. Ennyi.

" hogy fogadtak be titeket a helyiek, ha esetleg valaki faluba költözött."

Jól, Budapesten is kertes házban éltünk, az állatok és a kert nem volt ismeretlen.

"Hány évesek voltatok akkor?"

Elsőnél 8 éves voltam másodiknál 22. Most vagyok 36.

"Használjátok még azt a szót, hogy közért?"

Igen, használom.

2015. dec. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Úristen te valami ősembereknek képzeled a vidékieket? Én pesti vagyok, itt születtem itt is lakom, de nem gondolom hogy a vidékiek valami alsóbbrendű buta lények lennének. "Használjátok még azt a szót, hogy közért?" Szerinted aki vidékre költözik az fokozatosan hülyül? Bocs, de én úgy gondolom tipikus az a pesti vagy aki lenézi a vidéken élőket.
2015. dec. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

utolsó, te nagyot tévedsz. A kérdést azért irtam ki mert sok helyen utálják a pestieket, ami nem véletlen, ezen nem kell csodálkozni, tehát ha egy hülye pesti lennék, igazad is lenne, mert én is igy látom.

Második meg az hogy vidéki vagyok. Vagyis városban lakom mert nálam a vidék az falut jelent, de ugye a pestiek szerint a vidék minden az ami nem budapest.

160 km-re lakom budapesttől.

2015. dec. 28. 15:51
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

1-es vagyok.

A sztereotípiák oda-vissza működnek. :)

T.Kérdező neked a vidék a falut jelenti nekem nem. Laktam kis faluban, meg picit nagyobban is, sőt több "vidéki" városban is.

Az embereken múlik, hogy milyen a környezeted nem azon, hogy falunak, városnak, vagy "vidéknek hívod".

Egy biztos, és lehet ezért le leszek pontozva, de bizonyos "réteg" (kortól és még sok mindentől függhet) szellemileg eszméletlen módon le van épülve. Sajnos azt tapasztalom, hogy vidéken jobban "beszűkültek" az emberek.

2015. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

4-es!

Akkor akik Pesten a b_zikamionon virítanak, azok zsenik?

2015. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5-ös!

Mert ezt írtam?

Nem, kicsit sem. Mint írtam is korábban, én is vidéken élek. Kicsit sem nézem le a "vidékieket" sôt a jôzan "paraszti észt" tisztelem! A munkával sincs bajom, és a dolgozó emberrel sem. De sajnos van egy "réteg" aki nem ilyen /mielôtt elkezdenétek nácizni, nem a romákra gondoltam, amirôl én beszélek azt nem lehet csak rájuk húzni/.

2015. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

1. Budapesten szokás nácizni

2. A pestiek sokkal ostobábbak

3. Jó dolgukban nem tudják, mit tegyenek.

2015. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem kicsit vagy szélsôséges!

Mint az életben bárhol, itt sem minden fehér-fekete!

2015. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező neked tényleg Pesten kívül csak vidék van?


Nagyon nem így van. Nekem vidék ott kezdődik, ahol nincs tömegközlekedés, ahhoz, hogy intézd a dolgaidat legalább 20-30 percet kell utazni.

Ahol már van városi busz, villamos vagy 20-30 percenkénti vasúti közlekedés az nem "vidéki".

2015. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is tudom, csak azért irtam igy mert ez sajnos egy budapestország és úgy vallja minden vidék ami nem Budapest. Engem is rettenetesen felháborit
2015. dec. 29. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!