Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek aki Budapesten...

Szerintetek aki Budapesten született és elköltözik vidékre, az normális?

Figyelt kérdés
Egy másik megyébe, ami messzebb van? Mert kétségtelen hogy Budapestországban élünk és ezért csak magától veszi el a lehetőségeket. Szerintetek az ilyen normális?

2015. dec. 22. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ. Ha NAGYON jó meló miatt teszi vagy NAGYON sok pénze van,akkor teljesen rendben van a dolog.
2015. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű megunhatták a városi életet és egy másik végletbe vágytak, vidéki életre.

Nemrég találtam egy videó sorozatot, amiben egy Bp-en felnevelkedett férfi egy romániai kis faluba költözött a feleségével és önellátó lett. Ez az a sorozat ha netán érdekel valakit:

Ásó, kapa, kamera - Az önellátás útja - Székelydálya (2.)

https://www.youtube.com/watch?v=gPAmCWD6qwo

Amikor megunom a városi életet, az én fejemben is megfordul hogy a Bakonyban keresek egy tanyát és ahogy tréfásan mondani szoktam, ősember akarok lenni.

2015. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mi a végzettsége, mit dolgozik. 110 km-es körzetben mindenhonnan autópálya visz a fővárosba, van olyan kollégám, aki naponta megteszi az utat oda-vissza. Olyan munkák is vannak, amik heti-kétheti egy személyes megjelenést kívánnak, egyébként gyakorlatilag otthonról végezhető, nincs jelentősége a helyszínnek.

Azt pedig nagyon meg tudom érteni, ha valaki nem vágyik Budapest közepén lakni. Éltem ott 8 évet, bőven elég volt, így, hogy havonta 2-3 alkalommal megyek a munkám miatt, egyébként pedig egy kulturált és biztonságos városban élek, tiszta levegőn, teljesen oké.

2015. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Persze hogy normális. Bp koszos büdös és zsúfolt . Aki nyugalomra vágyik az menekül onnan. Nem csoda hogy a közeli agglomerációba rengetegen kiköltöztek,ami fel is verte az árakat és a sok "gyüttment" lezüllesztette a nyugis városkákat. Szóval már messzebb kell menni ha nyugalmat akarsz és olcsó házat. Mellesleg 8 millió nem normális van akkor idehaza mert ennyien nem laknak Bp-en...?
2015. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
utolsó, te nem értetted meg a kérdést, olvasd el mégegyszer.
2015. dec. 22. 12:05
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Vagy te nem értetted a választ..Hiába ott születik,ha nem tetszik neki,költözik.
2015. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
én is utálom amúgy csak nagyon unom hogy mindenhol budapest van és utálom ezt a budapestországot...
2015. dec. 22. 12:14
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal Magyarországon élünk, és Budapesten kívül még van 345 város Magyarországon, ebből 18 megyeszékhely, továbbá 2808 község. Az ország területének 99,4%-a Budapesten kívül található, a népességnek pedig 82,5%-a a fővároson kívül él. Ennyire vagyunk "Budapestország", és ennyire veszi el magától a lehetőségeket az, aki nem ott él. :)

Örülök, hogy te jól érzed magad a fővárosban, de azt javaslom, járj kicsit nyitottab szemmel! Létezik ám élet az ország maradék 99,4%-ában is, és személy szerint egy ujjam is sok megszámolni, hogy hányszor éreztem hátrányát annak, hogy nem vagyok budapesti.

Másrészt viszont míg te reggelenként a járművek zajára ébredsz, én madárcsicsergésre, és ha kinyitom az ablakot, tiszta, friss levegő áramlik be.

Összességében: természetesen normális, aki máshová elköltözik, miért ne lenne az?

2015. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

félreértesz mert

1, nem vagyok én se budapesti

2, amig ott éltem, kertes házban laktam külső kerületben

3, kapcsold be a tévét, rádiót, nézzél hireket és akkor Budapest ömlik majd belőle, akkor majd megérted miről beszélek

4, ilyen az ország, erről nem mi tehetünk

5, engem is rohadtul idegesit hogy ilyen budapest központú országunk van

2015. dec. 22. 12:22
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk a média nagyon ráerősít ,ebben az igaz. Csak az a hír ami Bp-en történik, ha bemondanak egy útlezárást eseményt stb , már nem is mondják az ORSZÁGOS tv-ben rádióban hogy hol van,melyik városban ,csak annyit hogy a pl a Hősök terén, Kossuth téren stb..pedig az kb van vagy 500 helyen az országban,falvakban is,de hát érezze a vidéki a törődést ilyenkor is.


Persze ilyenkor az a válasz, hogy de az egyértelmű,mert az sokakat érint..Érdekes módon ha vidéken összeütközik 2 autó a pusztában,ami kb a szerencsétlenül járt 3-4 emberen és családján kívül senkit nem érint akkor rohannak oda tunkolni a vérben és ez a fő hír..Szóval a média meg a politika a felelős, hogy ekkora vízfejet növesztettek az országra.

2015. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!