Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meghalt a szomszédom?

Meghalt a szomszédom?

Figyelt kérdés
Faluban élünk. Meghalt a szomszédom. Utáltuk egymást, karácsonykor sütöttem neki almás sütit, hogy megpróbáljak vele kibékülni.Az utálat oka az volt, hogy a kutyám széttépte a csirkéit, amit kifizettem, de ezenfelül hogy kifizettem a kárt vettem neki csirkéket és a kutyát is eltávolíttattam a ház közeléből. Nagyon haragudott rám akármit csináltam, miután kifizettem és vettem neki tyúkokat fogta és a virágaimra öntött hipós vizet. Azóta utáltuk egymást.Karácsonykor akartam menni, de nem volt erőm. Ma reggel vittem volna neki kocsonyát meg sütit békülés céljából, de mikor átmentem a postás mondta hogy meghalt. Olyan rossz érzésem van, mit tehetek?
2015. dec. 30. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Semmit, vigyél virágokat a sírjához és menj el a temetésére (ha lesz).
2015. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akivel utáljuk egymást annak én nem mennék el a temetésére, főleg ha ott lennének a rokonai akik tudnak az ellenszenvről és megkérdezik h te meg mi a francot keresel itt.
2015. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Én a helyedben örülnék. Nem vicc: kétszeres kártérítés után még játssza a haragszomrádot, ÉS még megrongálja a tulajdonomat, az nem jó szomszéd. Szóval drukkolj, hogy normálisabb szomszédot kapj a sorstól.
2015. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Azért örülni talán más halálának nem kell, mindenesetre valóban reménykedhetsz, hogy a másik szomszédoddal jobb barátságban leszel. Akár kezdeményezhetnél is barátkozást, hogy a későbbi konfliktusokat kerüljétek
2015. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit csináltál a kutyával? Kidobtad szegényt, vagy megölted?
2015. dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
semmit sem tudsz már tenni
2016. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért van rossz érzésed kérdező?

Nem te tehetsz róla, hogy meghalt, ráadásul arról sem te tehetsz, hogy rossz volt a viszonyotok. Mert ilyen, hogy a kutya széttépte a csirkéit, oké, előfordul sajnos. Viszont te 2-szeresen is megtérítetted a kárát, kifizetted őket, vettél neki új csirkéket, eltávolítottad a közelből a kutyát, így teljesen korrekt módon rendezted a dolgot, sőt, még túl is teljesítetted ezt. Ennek ellenére a szomszédod ahelyett, hogy hálát adott volna az istennek, hogy normális szomszédja van, még játssza a sértődöttet, és neked direkt kárt csinál. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem a szomszédod csak ürügyet keresett arra, hogy utálhasson, és ez a csirkés pont kapóra jött. Sajnos van ilyen.

Amondó vagyok, hogy ha még élne, a sütitől sem lenne semmivel sem jobb, lehet ki se nyitná az ajtót. Nem érdemes az ilyen emberekkel "békülni", mert egyrészt nem akarják feladni az ürügyet az utálkozásra, másrészt meg akkor azt hiszik, hogy nekik van tökéletesen igazuk. Ne érezd magad emiatt rosszul, mert te mindent megtettél, a szomszédod viszont undorítóan viselkedett.

2016. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyennek nem mennék el a temetésére se. Egyrészt a rokonok miatt (nyilván tudnak az utálatról és gondolom csak a szomszédod verzióját ismerik), másrészt mert a te szomszédod kérdező egy undorító bunkó barom, már bocsánat.

Nekünk is ilyen szomszédunk van. Az egyik kisebb gyümölcsfánkat kidöntötte a vihar, és széttörte egy kb 1 méteres helyen a szomszéd kerítését, mert rádőlt. Mi bocsánatot kértünk, eltakarítottuk a romokat, megvettük a kerítés anyagát, és mi csináltuk meg neki, szebb mint újkorában. A szomszéd azóta utál minket, több szemétséget is elkövetett már, pedig alapba semmi oka az utálatra. Bezzeg a másik szomszédja nekitolatott a kocsijának, ami elég szépen behorpadt, meg se csináltatták, mert "miért oda parkolt, az ő hibája". Bezzeg ez a szomszéd (aki minket utál) a mai napig jóban van velük, mintha semmi sem történt volna.


A mi esetünkből kiindulva kérdező én is azt gondolom, hogy a szomszédod minden áron utálni akart téged. lehet unatkozott, lehet csak rajtad vezette le a frusztrációját, de én az ilyen miatt egyáltalán nem érezném rosszul magam. Megtérítetted a kárát + fizettél is, de ő mégis utált téged. Az ilyennek képtelenség (és elpocsékolt idő) a kedvére tenni.

2016. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért nem tudja ugyanezt eljátszani az én szomszédom is...?
2016. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!