Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A postás vagy a lakók felnyitj...

A postás vagy a lakók felnyitják a csomagjaim?

Figyelt kérdés

Nem gettóban lakom elég sokat rendelek online akár 200-300 ft os értékben ezeket általában kinyitják és ott hagyják a postám tetején, ugyanis a postás oda rakja.

Akartam már beszélni a postással, hogy kopogtasson fel vagy máshogy oldja meg de sose találkozom vele. Sajnos amikor 2000-3000 FT ban rendelek eltűnik. Tudok valamihez kezdeni?



2016. jan. 21. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz. Átvételi pontra kéred, ahová elballagsz érte. >Posta
2016. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezt egy külföldi oldalról való rendelés esetében, hogy tudom megoldani?
2016. jan. 21. 22:41
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos nem tudok segíteni, de a Postán szerintem tudtok rá megoldást találni. Pocsék helyzet.
2016. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem kéred a csomagod a munkahelyedre ahol Te tudod átvenni? Akkor a házatokban senki nem nyitná fel. Nyilván nagy a csomag és nem tudja bedobni a levélnyíláson, ezért otthagyja az ajtód előtt. Ha már többször tűnt el kis rendelés, mért nem tettél eddig panaszt?
2016. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
postafiók
2016. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt lehet tenni ilyenkor a postánál, amúgy sok esetben megadják a mobilszámuk (gondolom céges) a postások, hogyha nincs ki átvegye a tértis leveleket, de ha még akkor érsz haza, hogy ő terepen van még el tudd érni. Szerintem kérd ki a postásotok számát, hogy ne oda rakja a csomagod. Ha meg továbbra is oda kerülnek, akkor tennék írásos panaszt a postás ellen és kérnék valakinek a címére csomagokat. Amúgy én inkább a szomszédaimra gyanakodnék, én is sokat Ebayezek, megfordult nálunk pár postás, de egyszer se volt olyan, hogy felbontva otthagytak volna nekem valamit...
2016. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fér be a ládába, értesítést kell hagynia. Lányom sokat rendel, de még soha nem történt vele olyan, amit írsz. A postaládádon az alsó nyílásokat belülről fedd be, akkor nem tudják kipiszkálni. És ha megismétlődik, tégy panaszt a kézbesítők főnökénél.
2016. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt mindenki hibás. Egyrészt a postás, aki ha nem fér be a ládába a cucc, akkor értesítőt kellene hagynia. Még sima levélről is, nálam is ezt teszi.

Másrészt a szomszédok a bumburnyákok, mert a ládán hagyott cuccaidat tuti ők viszik el. Megnézi mi van benne, és ha tetszik neki, viszi.


Csináld azt, hogy a postaládádra ragasztasz egy nem sértő, de igen határozott levelet, amiben megkéred a postást, hogy mivel a szomszédok között vannak enyveskezűek, ezért legyen szíves ne hagyja a küldeményeidet a levélszekrényen kívül. Már csak azért sem, mert ha még egy ilyen történik, akkor panaszt fogsz emelni, hiszen a saját szabályzata szerint sem helezheti el ilyen módon a leveleidet.

A szomszédnak is beszúrhatsz egy blöfföt, hogy ő se aggódjon, már megtetted a megfelelő lépéseket, hogy kiderüljön ki a tolvaj, nemsokára eredménnyel fogsz járni, és akkor majd a rendőrség fog kutakodni nála, ha már ő is más cuccában turkált.

2016. jan. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is sokat rendelek Kínából.És soha, SOHA nem jártam így. Nem hagyhatja csak úgy "parlagon" a postás a csomagodat, ha nem tudja átadni.éresítőt kell hagynia amivel a postán át tudod venni. Ha nem tudsz vele beszélni, akkor a postán jelezd a problémát.
2016. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!