Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes lenne UK-ba költözni?

Érdemes lenne UK-ba költözni?

Figyelt kérdés
Érzéseim, hogy Mo.-n nincs jövő, az oktatás és az egészségügy borzalom, romló, rossz, stb. gyerekek számára jövőkép, lehetőségek alig. Ezért vonz, hív Anglia, ahol már korábban kétszer egy évet éltem. Három gyerek van. A jelenlegi életünk rendben, mindkettőnknek olyan a munkája, amit szeretünk, rugalmas, és érdekel minket, megélünk. Viszont jobb nem nagyon lesz, utazásra. előrelépésre, nagyobb lakásra, autó nincs, nem is lesz ebből szerintem. Szóval kicsit egy helyben járunk. Elégedettek is lehetünk és nem is. Ha elindulunk, az is hoz sok bizonytalanságot, a jelenleg is folyton változó Európában. Véleményeket várok.

2016. jan. 27. 16:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A támogatásokról esetleg még tudok írni, ha gondolod, de mint mondtam, első két évben semmit nem fogtok kapni, hiába lennétek rá jogosultak anyagi alapon. Egyedül a child benefitet kapnátok a 3 gyerekre, ami 20 font az elsőre, 13 a következőkre egyenként. Ezt hetente, de ez az összeg nem valami sok. Semmi mást nem kapnál, se munkanélkülit...azt már nagyon rég nem kap csak 2 év után az ember...úgy értem 2 éves munkaviszony után. Azt már én se kaptam 7 éve egy éves munkaviszonyra. 3 gyerekkel, ha mégis kijöttök, jobban jártok, ha te 2 évig otthon maradsz velük, mert ha például mind a 3 4 éves kor alatti, akkor az óvodát nem fogod tudni kifizetni rájuk, hacsak nem mind a kettőtöknek jóval jobb fizuja lenne, mint a minimálbér. Én most 1 gyerekre fizetek 7 órát-5 órában dolgozok-, másikra csak 2 órát fizetek, mert ő már iskolás, de ha mind a kettőre 7 órát kéne fizetnem, nem érné meg dolgoznom. És ezt támogatásokkal együtt értem. Még akkor is ráfizetnék. Most jó, mert kapjuk a támogatást, de enélkül elég csúfosan néznénk ki. Az én heti keresetem majdnem penire megegyezik azzal az összeggel, amit a két gyerek felügyeletére fizetek. Kábé 5 fontot keresnék hetente....Ezért mondom azt, hogy csak akkor gyertek, ha azonnal mind a kettőtöknek jobb keresete lesz, mint a minimálbér. Minimum 30 legyen.
2016. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!