Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ha ilyenkor...

Szerintetek ha ilyenkor elküldenek az jogos?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék tanulni pár alap akrobatikus trükköt mint a flikk vagy a hátra szaltó. Itt van nem messze egy játszótér, gondoltam hogy holnap lemegyek. A nagy homokozó tökéletes hely lesz hogy puhára essek. Viszont tudjátok hogy van az a rendelet hogy 14 év felett nem lehet játszótéren tartózkodni (ez alapból logikai problémákhoz vezet) de lényegtelen. Én viszont már rég voltam ezen a határon belül, és lassan 18 vagyok ami elég sok okot ad hogy miért lehessen a magamfajtát általánosítani. Ezen kívül ismeritek az öregeket. Sokuk az ablakban várja hogy mikor lehet egy kis balhéval érdekesebbé tenni a napot és végre majd lesz mit mesélni a postásnak. Na azért azt el kell ismernem hogy elég "vandálul" nézhetek majd ki hogy ott bunkó módon pörgök meg pofára esek. De igazából a kérdés az hogy egy kupac homoknak tudok én ártani azzal ha bunkó módon ráesek majd kiharapok belőle egy adagot? Ahogy a környéket ismerem tuti lesz aki rossz szemmel nézi majd. Szerintetek jogos ha ezért elküldenek?
2016. márc. 14. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Mi az, hogy 14 éves kor alatt nem lehet ott tartózkodni? A k anyját aki ilyen rendeletet hoz. Először is az adófizetők pénzén épül a játszótér. Másrészt, a szülő nem mehet le a gyerekével a játszótérre?


Ez alkotmányellenes!!!



A személyes szabadság korlátozása. Bűncselekmény!

2016. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na pontosan. Értem én hogy sok tini oda rongálni jár be, de mikor annyi van kiírva a játszótér kapujába hogy "Köztulajdon védelmi okokból kifolyólag tilos 14 év felett a játszótér területén tartózkodni." akkor én is nézem hogy a szülők kapaszkodjanak a kerítésbe kívülről míg a gyerek leesik a mászókáról?

Természetesen ez nem így van. De két éve mikor bementünk haverommal leülni a padra egy anyuka hősiesen jött oda megkérdezni hogy mégis hány évesek vagyunk és hogy nem-e látjuk a kiírást. Mikor visszakérdeztünk hogy ő miért van bent azt felelte hogy ő gyerekkel van. Persze mikor megkérdeztem hogy most komolyan berángassam öcsémet is akkor jött a tipikus "Ne szemtelenkedj" terelőduma....

De most nem ez a lényeg. Ami fontos hogy ütközik bármibe is a kis holnapi tervem vagy sem szerintetek?

2016. márc. 14. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs ott senki csináld nyugodtan, de ha vannak ott gyerekek inkább halaszd későbbre mert a kicsik hajlamosak leutánozni a nagyokat. Amúgy ez a tilalom elég nagy butaság nem hallottam még ilyet.
2016. márc. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Én is azért gondoltam ott mert mostanában nem szokott kijárni senki. Ha mégis lesznek kicsit akkor tényleg halasztom.
2016. márc. 14. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs kiírva, akkor nem hinném.

Láttam, már olyan játszóteret, ahol kint volt a tábla, hogy a játékokat csak 14 éves kor alatt használhatják.

2016. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tárgytalan épp, mert szar idő van. :D

Amúgy annyiból jogosan zavarnak el, hogy a játszótér azért mégiscsak a gyerekeknek van. Ha jó idő van, akkor valószínűleg lesznek ott kiskölykök, akik játszani szeretnének. Hát az azért tényleg pofátlanság lenne, ha te zavarnád el őket. :D

Nálunk a srácok füves területen szoktak gyakorolni egyébként. Ártér, gátoldal, park... a homok nem igazán ideális ilyenre. :D

Plusz rengeteg helyen vannak már fitness parkok, pont azért, hogy a túlkoros gyerekeknek is legyen egy játszóterük. Keress egy ilyet a környéken. :D

2016. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!