Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám elköltözött. Rettenete...

Anyukám elköltözött. Rettenetesen szomorú vagyok, egész nap sírtam. Mit tehetnék, hogy kicsit jobb kedvem legyen?

Figyelt kérdés
Már vagy 10 éve összeköltöztünk az apai nagyszüleimmel, rá pár évre a szüleim elváltak és apám elköltözött egy másik nővel. Azóta az ő nagyszüleivel és anyukámmal éltünk itt. Megromlott a kapcsolatom a családommal, ők nem törődtek velem, én bezárkóztam. Nagyszüleim és anyukám között állandó gyűlölködés volt. Most anyukám úgy határozott, hogy elköltözik. Megértem miért ment el, de rettenetesen fáj, hogy itt hagyott, ebben a nagy házban a nagyszüleimmel egyedül. Ráadásul mostanában nagyon rossz passzban vagyok, még nehezebben élem meg... Egész nap sírtam, és olyan mintha kitéptek volna egy darabot belőlem. Az anyám és az apám elhagyott...

2016. jan. 15. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Miert nem vitt magaval? :O


Hany eves vagy?

2016. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
Meg kellene próbálnod anyukádhoz költözni. Ő áll legközelebb hozzád.
2016. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Hány éves vagy? Beszéltetek erről? Megindokolta, hogy miért nem vitt magával? Azért találkozni ugye fogtok?

Menj el hozzá, beszélj vele, ez így nincs rendben...

2016. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Hány éves vagy? Ki a törvényes gyámod?

Ha ez nem változik keresd meg a gyámhivatalt!

2016. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Anyukád valószínűleg élni szeretne még és egy ilyen komoly feszültségbe könnyen bele lehet betegedni. Neki is van élete és persze a gyerekével örökké megmarad a kötelék, ez el nem vágható, de nem csak akkor van ez meg, ha együtt laktok. Vannak emberek, akik sok-sok éven keresztül lenyelik az őt ért komoly sérelmeket, esetleg mások teljesen elszippantják előle a levegőt, de a gyerekét annyira szereti, hogy tűri az állapotot, amíg muszáj. Nem téged hagyott el. Élni akar, levegőt akar kapni. Remélem nem kivitelezhetetlen találkoznotok. Ha pedig rosszul gondolom az okokat, akkor bocsáss meg neki és a magad életére, boldogságára gondolj, tegyél meg mindent magadért, amit csak tudsz. Csak okosan!
2016. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz. A pszichológusok azt mondanák, hogy most gyászmunkát végzel. Gyászolni sok mindent lehet, nemcsak a halált, és ezekben az a közös, hogy ugyanúgy végig kell menni a fázisokon. Amikor a szülők elhagyják a gyermeküket, az nem természetes és nem normális. Téged óriási trauma ért, és ezt át kell élned. Ne szégyellj sírni és gyászolni, mert ha nem ezt teszed, azzal csak letagadni és elnyomni tudod az érzéseidet, de ha végigmész az úton, akkor van esélyed jól kijönni belőled. Talán egy napon, amikor meghalnak majd a szüleid, azt fogod érezni, hogy ez már nem is olyan fontos az életben, mert akkor kellett meggyászolnod őket, amikor elhagytak. Tényleg kitéptek egy darabot belőled, azért érzed úgy. Viszont pszichológus tud neked segíteni abban, hogy feldolgozd ezt a traumát Hány éves vagy?
2016. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"jól kijönni belőle", nem d, bocs.
2016. jan. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jól sejtem, hogy lány vagy?
2016. jan. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
23:22 egy szülőnek nincs joga a gyereke kárára "élni" amíg az nincs 18 éves. Nem volt kötelező szülni.
2016. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igaz csak egyet kaptam a kérdésemre és aszerint semmit, de ez így nagyon rossz, rohamokban tör rám a sírás, a legváratlanabb pillanatokban is, és egész nap szomorú vagyok.

Gyámhivatal nem jöhet szóba, visszajönni nem fog, nem tudok odaköltözni, de felajánlotta, hogy meglátogathatom, mint először apám, akit most már alig látok. Mindegy.

2016. jan. 16. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!