Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igaz, hogy a budapesti emberek...

Igaz, hogy a budapesti emberek általában barátságtalanabbak és kimértebbek, mint a vidékiek?

Figyelt kérdés
Ha igaz, miért?

2016. márc. 20. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

nem szeretem az ilyen sztereotípiákat.

bár én nem sokszor jártam még pesten, de nem tapasztaltam mást, mint itthon(megyeszékhelyen lakok).

nyilván vannak bunkó emberek. de általában ha odamész valakihez,hogy meg tudja mondani hol van az xy utca,akkor szerintem segítenek ha tudnak, legyen szó Budapestiekről,vagy kisebb városiakról.

én idegenekkel akkor vagyok bunkó,hogyha valami vallási szektások jönnek oda hozzám.esetleg kamu adománygyűjtők. az olyanokkal valóban nem vagyok kedves, egy nem érdekellel el is fordulok tőlük. na meg nyilván ha jön 10 C betűs polgár ,hogy mondjam már meg mennyi az idő, akkor nem veszem inkább elő a telefonomat.

de ha látom,hogy egy normális ember jön hozzám oda,akkor én is az vagyok vele.szerintem ez nem várostól függő dolog.

max azt tudom elképzelni,hogy a budapestieket gyakrabban "zaklatják" mindenféle kéregetők,ezért bizalmatlanok jobban az idegenekkel.

2016. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 millió ember ilyen lenne??? ezt nem hiszem el!az összes vidéki ember mind olyan aranyos kedves, mint egy máltai szeretetcsomag? :p
2016. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az idegenekkel igen, barátságtalanabbak. Ha járkálsz Budapest utcáin, nem veszik fel veled a szemkontaktust. Egyszerűen nem törődnek veled. Ha segítséget kérsz, nem igazán segítenek. Ez főleg a sok kéregető miatt alakult ki ez a hozzáállás. Valahol meg lehet ezt érteni, a fővárosiak mintha kicsit megunták volna az embereket. Amúgy nem hinném, hogy bármiben jobbak, vagy rosszabbak lennének a pestiek a vidékiekhez képest.
2016. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

"Ha járkálsz Budapest utcáin, nem veszik fel veled a szemkontaktust."


De milyen életszerűtlen lenne, hogy azt látom, a velem szembejövő emberke minden előttem menő embernek hosszan a szemébe néz.

2016. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, de erről nem tehetnek. Az ember territoriális lény. Aki naponta bejár egy útvonalat, útba ejt egy boltot, stb, az egy idő után a magáénak érzi azokat a helyeket. A territoriális ösztön azonban arra sarkallja, hogy pusztítsa, de legalábbis űzze el a betolakodókat. Ezt természetesen nem teheti, de percenként éri a stressz az idegen arcok miatt. Szerencsére az ember rendkívül jól alkalmazkodik a megváltozott körülményekhez. Még az urbanizáció hajnalán "kidolgozott" egy stratégiát: tudat alatt tereptárgyaknak tekinti az idegen fajtársakat. Erről most nem mesélek többet, de ez a lényeg. Ám stratégia ide, tereptárgy oda, ez a természetellenes közeg nyomot hagy a lelkivilágában.
2016. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kellene általánosítani, szerintem... Én budapesti vagyok, de van egy telkünk egy kb. 5000 fős kisvárosban. Előfordul mindkét helyen normális meg bunkó ember is. Ez nem attól függ, ki hol lakik...
2016. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!