Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni a zajos felső...

Mit lehet tenni a zajos felső szomszéddal? Hangos a gyerek.

Figyelt kérdés

Körülbelül októberben új lakók költöztek a második emeletre, egy 30 körüli házaspár és egy 2-3 éves forma gyermek. Én a párommal lakok az első emeleten, 25 éves egyetemista/dolgozó emberek vagyunk, akik nem tudnak pihenni és tanulni a lakásukban.

Mellettünk is kisgyermekes család él, át is hallatszik tőlük is a zaj, de nem 0-24 órában, és nem ennyire durván játszanak, vergődnek. Így nem is zavaróak.


A fentiek viszont nem normálisak, és hála a szülőknek a gyerek sem az.

Hajnali 5 órától fent van a gyerek, direktben dübög, ugrál, ajtót csapkod, radiátort ütöget, és mellé még 1 hónapja a házban (!) motorozik, ellehet képzelni milyen hangja van, amikor a padlón végiggurul egy udvarra való, műanyag kerekű motorral. Ezek mellé, mint a sakál visítozik, sír, ordibál, mindent direktben a földre dobál. Nem tudom hány éves kortól kötelező az ovi, de ez a gyerek egész nap otthon van.

A szülők sem normálisak, a bejárati ajtót olyan szinten betudják vágni, hogy az első emeleti lakásom padlója (!) (nem a plafon) berezonál a talpam alatt.

A gyerekkel üvöltöznek, sokszor hallani olyanokat, hogy "Ha nem kussolsz el, megöllek", illetve pár napja másfél óra visítozás után hallani lehetett, ahogy az apja a 2-3 éves forma gyereket a hideg zuhany alá akarta dobni, de a nő nem engedte, mert "megfázik". A nő múlthéten olyat mondott a gyermeknek, hogy "Ha nem fogod be, felrúglak te nyomorék". - és nem, nem cigányok, rendes átlagos magyar embereknek tűnnének az utcán.

Mindkét fél úgy beszél egymással és a gyerekkel is, mint a kutyával.

Valami vasrács szerű dolgot képesek kétnaponta 1 órán keresztül rángatni, olyan hangja van az egésznek, mintha éppen elemeire bontanák a házat. - Amikor feldübögök, csak jobban csinálják.


Amúgy az sem lehet az indokuk, hogy panelban laknak, és nem tudnak mit csinálni, mert a főbejárat előtt közvetlenül van egy óriási játszótér, a gyerek mégis egész nap fent van és a házban motorozik is.



Szólni már szóltam nekik kétszer, folyamatosan feldübögünk, hogy fejezzék be, de csak jobban csinálják. Lassan ott tartok, hogy az apát a lépcsőházban fogom még hülyébbre verni. - De ezt nem szeretném, mert nem akarok a bíróságra járni egy ilyen gerinctelen féreg miatt.


Pont pár hete kijött egy társasházi értesítő a 2015-ös évről, ebben lakásra bontva látszik, hogy kinek mennyi a tartozása. Pont a felettünk lévő lakásnak annyi tartozása van a közös költséggel, amióta a zajok elkezdődtek, tehát október óta, nem fizetnek még közös költséget sem.



Milyen lehetőségeim vannak? A gyermek védelme érdekében anonim módon tehetek feljelentést például? A rendőrség ha birtokháborítás címszó alatt felhívom őket, akkor elbeszélgetnek velük?


2016. ápr. 21. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Én a rendőrséghez fordulnék, nem fognak csinálni semmi érdemlegeset, de hátha megijednek, ha bekopognak hozzájuk. :D


Amúgy igen, a gyerek érdekében is jelentheted őket.

2016. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg a szomszédaidat, hogy őket zavarja-e (bár biztosan) és akkor többen kellene felmenni, és elmagyarázni nekik, hogy halkabban legyenek. Számomra az nem derül ki az írásból, ezek albiban vannak ott, vagy meg is vették? Mert ha albisok és több lakót is zavar, akkor érdemes szólni a tulajnak, hogy paterolja ki őket, ebben akár a közös képviselő segítségét is lehet kérni. Ha ők a tulajok, akkor sajnos nehezebb dió, de talán használna, ha többen, erélyesebben figyelmeztetnétek őket. Másik, hogy sajnos reggel 6-tól este 10-ig mindenki úgy düböröghet, ordítozhat, hallgathat zenét ahogy akar, senki nem fog semmit csinálni velük, az ég világon.
2016. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Voltam én is ugyanilyen helyzetben mint te. A társasházban a szembe szomszédomba jött egy rokkant albérlő pár, akik sorra csinálták az eleve rokkantan született gyerekeket. Pedig az orvosok tájékoztatták őket hogy az öröklési hajlam 100 % lesz. A gyerekek egész nap visítoztak és rommá törték a lakásukat. Az egy szobás lakásukban élt a két felnőtt, három gyerek, és három éheztetett kutya. A kutyák egész nap vonyítottak az éhségtől és az ürülékükben fetrengtek a hülyegyerekek.

Azt csináltam hogy minimálisan sértsek szabályt, törvényt meg egyáltalán, hisz akkor magamnak is ártottam volna. De addig zaklattam őket amivel csak bírtam, míg el nem kotródtak onnét. Mikor a szomszédok látták hogy zaklatom őket, ők is csatlakoztak. Vertem az ajtójukat és a mellette lévő gipszkartont kalapáccsal. Valamint kívül a betonfalat mégnagyobb kalapáccsal. Egyszer fizikailag nekem is estek, majd kihívták a rendőrséget azzal a hazugsággal hogy én bántottam őket. Naná hogy nem bántottam inkább hagytam hogy üssön, mert így előnyben lettem volna az esetleges bíróságon. A szomszédok egyből kiálltak mellettem hogy én kisujjal sem bántottam őket hanem a hülye püfölt engem ami így is volt. Az általa kihívott rendőr a végén őket cseszte le mert látta hogy az IQ-juk negatív szám és még a rendőrök előtt is üvöltöztek. A pár egymással is mindig verekedett és az apa a gyerekeit is mindig verte, a kutyáját egyszer meg méterekre rúgta. Zárt osztályon lenne a helyük.

A tartós kialvatlanság miatt több betegsége lett a lakóknak miattuk. Már bánom hogy nem erélyesebben léptem fel ellenük, még akkor is ha netán nekem kell a bíróságon néhány tízezret fizetni. Mert akkor legalább az egészségünk megmaradt volna.

2016. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Értesítsd a gyermekvédelmet.
2016. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyerekvedelem! Minel elobb! Itt komoly veszelyben van a kisgyerek, es ez nem vicc!
2016. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyermekvédelem, közös képviselő, jegyző.
2016. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem ne jelentgessd fel őket.Egyrészt semmi sem fog változni,másrészt ti lesztek a panel vamzerei és minden lében kanalai.Ha a gyámügynek szólnál,az viszont a gyerekek miatt jó lehet,bár ők sem fognak tudni nagyon mit tenni.Családon belűl különben is átlag mindig van feszkó.


Én a helyetekben állandóan zaklatnám őket.Akár napi 4x felmennék és verném az ajtajukat.Ez talán hatásosabb

2016. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Egy dolog a csaladon beluli feszko, egy masik a 2-3 eves (!) gyerek megolessel fenyegetese, vagy hidegzuhany ala allitasa. Ez mar reg tul van azon ami normalis. Egy "agyoncsaplak" meg kiszaladhat a szulo szajan indulatbol, de a "megollek" az nem.
2016. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez panel. 16 éve panelben laktam majdnem megbolondultam. Alattam mélynyomók szóltak ezerrel, mellettem kutyák ugattak, felső lakásban kosárlabdáztak... Mindent kipróbáltam szépen szóltam, kiabáltam, fenyegetőztem, rendőröket hívtam....eredménytelenül. Most téglában lakok, tetőtérben, a ház sarkán direkt ilyen lakást kerestem csak egy szomszédom van. És végre csend van :). Költözés az egyetlen megoldás.
2016. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

A panelház nem -normális- embereknek való élettér.

Legalább van egy életcélod, hogy mielőbb elhúzzatok onnan.

2016. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!