Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Velem van a baj, hogy ennyire...

Velem van a baj, hogy ennyire kényes vagyok, vagy a többiek tényleg igénytelenek?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőmmel külföldre költöztünk. Szobát bérelünk egy házban, ahol 4 másik ember lakik velünk. Neki tökre tetszik a hely, itt akar maradni még évekig, én viszont szeretnék mihamarabb elköltözni, mert szerintem ez vállalhatatlan. Ezen összevesztünk, szerinte hisztis és kényes vagyok.


Csak egy pár példa a sok közül:

A lakótársak rendszeresen körbehugyozzák a vécéülőkét, és a vécékeféről sem tudják, mire jó. Valamelyik csávó arra se veszi a fáradságot, hogy borotválkozás után rendesen letörölje a mosdót, hanem ott hagyja az undorító szőreit.

Két lakótársnak van biciklije, a hátsó udvaron tartják, ahová a nappalin keresztül lehet bejutni. Emiatt a nappaliban a padló mindig vastagon sáros, mert felmosni persze nem szoktak maguk után, amikor hazajönnek a retkes biciklijükkel.

A mosogató folyton dugig van a többiek több napos retkes edényeivel. Ha el akarom mosogatni a sajátomat, választhatok, hogy ott mutatványozok vele a konyhában, vagy felviszem a csaphoz, ami ugye tiszta szőrszálas.

A bejárati ajtót és a hátsó ajtót nem zárják be éjszakára, bárki bármikor bejöhet éjjel és ellophat akármit, amit aztán az én kauciómból is levonnak. Szerencsére még nem tűnt el semmi, de csak idő kérdése szerintem...


Szerintetek ezek alapján én vagyok kényes, vagy ezek tényleg nem normális körülmények? Ti laknátok együtt ilyen emberekkel?


2016. máj. 13. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a normális. Szerintem is gáz ez az állapot, nem tudnám elviselni egy hónapig sem ilyen emberek közt, de van akinek ez a normális, mert így nőtt fel, ilyen körülmények között. Hát igen, ilyenkor pont az van hogy a rendesebbnek kell költözni, hiszen őt zavarja, a többit nem.
2016. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Roland G. ***** válasza:
63%
A többiek az igénytelenek.
2016. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Lakva ismer az ember."


Szerintem ne nevezd őt legjobb barátnődnek.


melyik ország?

2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tudod mi van, kiszabadultak a kölykök apuci-anyuci figyelő tekintete alól, élvezettel csinálnak disznóólat a lakásból. Attól még messze nem normális hugyosan hagyni a vécét, vagy a nappalin áttolni a biciklit, napokig otthagyni a retkes edényeket stb. Nem vagy kényes, nehogy elbizonytalanodj. Keress rendesebb lakótársakat, ők meg dagonyázzanak a retekben.
2016. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kölykökről van szó, a barátnőmmel mi ketten vagyunk a legfiatalabbak 22-23 évesen. Rajtunk kívül van egy 30 év körüli házaspár, egy apuka, akinek a családja (feleség+2 kamasz gyerek) máshol él, és egy szintén 25-30 körüli srác, akiről semmit nem tudok, mert szinte nem is láttam, amióta beköltözött, csak onnan tudom, hogy létezik, hogy ott van a közös hűtőben a kajája.
2016. máj. 13. 15:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy elég nehéz normális lakótársat találni. Mikor idekerültem, itt is minden csillogott a tisztaságtól, de aztán rájöttem, hogyan működik ez: mikor valaki kiköltözik, a főbérlő ránk parancsol, hogy takarítsuk ki a házat pincétől padlásig, hogy ha hoz valakit házat nézni, az illető azt lássa, hogy itt milyen rendes és igényes emberek laknak. Aztán ha az illető kiveszi az üres szobát és aláírja a szerződést, onnantól megint nem takarít senki rajtam kívül a következő kiköltöző emberig...
2016. máj. 13. 15:53
 7/11 hell-ikon ***** válasza:

Engem már a visítófrász kerülgetne ilyen körülmények között...

Az, hogy barátnőd képes lenne huzamosabb ideig ilyen körülmények között az őt minősíti, én a helyedben viszont költöznék, akár nélküle is. Ha dagonyázni akar a mocsokban, tegye, de nem hagynám, hogy engem is magával rántson.


Hidd el, nem te vagy a hisztis.

2016. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 hell-ikon ***** válasza:
"...ilyen körülmények között..." +élni
2016. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egyelőre egyedül nincs pénzem költözni, és mint mondtam, nem egyszerű idegen emberekről megállapítani, hogy mennyire igényesek (a barátnőmről se feltételeztem volna, hogy tűri az ilyen mocskos helyet). Egyébként is nagyon nehezen jövök ki idegenekkel, és itt legalább a barátnőm itt van, ha beszélgetni szeretnék. Ha külön költöznék és ugyanilyen helyre kerülnék, bele is bolondulnék. Úgyhogy kénytelen vagyok tűrni ezt, amíg nem lesz jobb az anyagi helyzetem :(
2016. máj. 13. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, neked van igazad. A magyarok viszont szeretik ezt csinálni, hogy elmennek külföldre, aztán egymás hegyén-hátán élnek, olyan körülmények között, mint az állatok, mert máshogy drága, aztán menőznek, hogy ők milyen jól élnek külföldön, mert ott mindenre telik.
2016. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!