Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen szomszéddal, mit tevő legyek?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok. Az alattam lévő fiúcska ha nem dolgozik, egyfolytában füstöl a kilépőn, vagy a lakásán belül az erkély ajtó előtt.Az összes füst a mi lakásunkba jön be, de jobban aggaszt mi lesz ha a pici megszületik, mert szellőztetni nem tudunk, éjszaka mikor jön a jó levegő, be kell zárni az összes ablakot, majd kinyitni, mert terhesen nagyon igénylem a friss levegőt. Volt, hogy már elbeszélgettünk, de nem lehet így élni egyszerűen. Ő elszívja a cigit, mi pedig a babával passzívan szívjuk az ő füstjét. Hogy lehetne vele megértetni szebben ezt a dolgot? Arra sem hajlandó, hogy az elsőn lakik lemenjen az udvara cigizni.Hát milyen családapa lesz egyszer az ilyenből, aki ilyen hurkalé?

2016. máj. 31. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Ugyanez a helyzet itt egy cigóval, ráadásul nem melózik csak egész nap tolja be a füstöt.


Gondolom a gyerekei után kapott támogatásból veszi a cigit, magyarul én veszem neki az adófizető. (Épp most gyújtott rá, ahogy írom e sorokat), ilyenkor átszáguld a füst a lakáson. Egy pár komolyabb üvöltözés után kitakarodott a lépcsőházba, de most újra az erkélyen tolja.


Hihetetlen.


Esetleg a gondnokkal beszéljetek, hogy házirendbe vegyétek be, hogy tilos a dohányzás a házban, tűzvédelmi és egészségvédelmi okokból.

2016. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Van aki a WIFI hálózatát nevezi el és a nevébe írja be, hogy "NE DOHÁNYOZZ!!!" vagy hasonló.
2016. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kezelhetetlennek a tűnik ez a fiúcska, nem tudom mit lehet vele kezdeni, abban reménykedek, hogy pár esti ordibálás után hátha elhúzná a belét onnan. Mert adom neki az ívet, amikor már nem bírom tovább, de szó nélkül sem tudom hagyni,mert idegesít, hogy a férjem is alig tudta letenni a cigit, de értünk megtette, és őt is irritálja a hurkalé viselkedése. De mondom leginkább a babám egészségét féltem, mert nem tudok szellőztetni így..állandóan szívja mikor nem dolgozik..
2016. máj. 31. 08:20
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Majd nem tartja nyitva a saját ablakát, amikor minden éjjel a te gyereked üvöltése tartja ébren órákig az összes szomszédot... akkor megszűnik a cigifüst is, és pont kvittek lesztek, ti hangosak, ő büdös.
2016. máj. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A saját lakásában azt csinál, amit akar, ebbe nem szólhatsz bele. Nyilván őt meg a ti gyereketek üvöltése fogja zavarni, ahogy most meg a viselkedésed zavarja, hogy képtelen vagy vele normáis hangnemben beszélni, udvariasan megkérni. Ha engem kérne bármire olyan hangnemben a szomszédom, ahogy te ide írogatsz, biztosan nem tennék érte semmi. Megérdemlitek egymást, ha nem tetszik a levegő minősége, csukd be az ablakot, vagy költözz el.
2016. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez a panellakás átka, akarod vagy sem, el kell viselni mindenkit, akivel egy házban éltek.

Pont úgy, mint egy családi házban, csak itt a többi ember nem családtag, és "kicsit" többen vannak.


Annyit tennék a helyedben, hogy amikor száll fel a füst, akkor leöntenék egy vödör vizet a SAJÁT teraszomra, ami majd vidáman lefolyik hozzájuk. Aztán annyit mondasz, hogy jajj, ne hari, annyira füstölt valami, azt hittem kigyulladt valami a teraszon.


Ezt párszor előadod, és le fog szokni arról, hogy ott cigizzen.

Elvégre te meg annyi vizet öntesz szét a saját teraszodon, amennyit jól esik. ;)


Egyébként a legjobb megoldás az lenne, ha vennél egy ventilátort, és amikor nyitva az ablak, kicsit bekapcsolod. Gyorsabban kicserélődik a szoba levegője, ha kiviszi a benti meleget, a füstöt meg elfújja a másik irányba, és nem fog bemenni.


Ettől még téged idegesíteni fog a TUDAT, hogy az alsó szomszéd cigizik, de ezzel már sokat nem lehet kezdeni.

2016. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát kedves 5-ös, ne gondold, hogy nem szépen kezdtük a hangnemet, azzal kezdtük, nagyon intelligensen és türelmesen felhívtam egy kávéra és mondtam, hogy próbáljunk már meg ezen változtatni. Ez ment egy darabig, 5 hónapig nem szóltam, míg hideg volt, de most mikor éjjel nappal nyitva tartanám az ablakot szivat a hurkalé. Hogy lehet egy gyereksírást összehasonlítani a rohadt bagófüsttel? Másik én költözzek el amikor tulajdonos vagy egy hurkalé albérlővel szemben?
2016. máj. 31. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Figyu, vagy megszoksz, vagy megszöksz. Nem szólhatsz bele abba, hogy más mit csinál a saját lakásában, a saját erkélyén. Ennyi. Amíg nincs erre valamilyen jogszabály, társasházi házirend, nyugodtan cigizhet az erkélyén, semmi közöd hozzá. Nincs jogod ebbe beleszólni. Őt is zavarhatják a ti szokásaitok, mégse szólhat bele. Vegyétek fel a 10+10 misis CSOK-ot, és építsetek családi házat, oda majd nem megy be a füst.
2016. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A lépcsőházban még rosszabb, ha oda megy cigizni. Esetleg utánanézhetnél, mivel lehetne kiszűrni ezeket a saját lakásodban.

Az én lépcsőházamban is füstölnek szomszédok, de még mindig jobb, ha kintre az utcára, mint a szüleim lépcsőházában, ahol a közös légterű folyosón vagy a liftbe füstölnek.

2016. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Én fogok egy FUCK YOU nevű WiFi-t a házban :D Egyébként ha még egyszer rágyújt (rá fog) AZONNAL fordulj a közös képviselőhöz. Ha nem teszi le AZONNAL, fordulj a jegyzőhöz. Ha nem teszi le AZONNAL, mehetsz még feljebb. Előbb utóbb vége lesz. A hangsúly az AZONNAL-on van, mert a gyerek élete nem vicc és ezzel egészen egyszerűen nem lehet tovább várni. A cigizős fiúban pedig egy cseppnyi emberség sincsen, ha a terhességedről tudva nem változtat a dolgon. A közös területeket pedig amúgy sem csinálhat azt, amit akar. Sőt, a saját lakásában sem, amennyiben az zavarja a szomszédokat. Ha pedig még károsítja is a tevékénységével a másik életét, az már mindennek a teteje.
2016. jún. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!