Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ady Endre, hogy járhatott...

Ady Endre, hogy járhatott Párizsban, ha akkor még nem volt polgári légi közlekedés?

Figyelt kérdés
Most tanultuk irodalomból, hogy Ady hétszer is járt Párizsban élete során. De mégis, hogyan jutott el oda? Mert kétlem, hogy odáig elsétált volna.

2016. jún. 4. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is gyanús, szerintem soha életében nem járt Párizsban. És Széchenyiről sem kell elhinni, hogy eljutott Angliába, vagy hogy Kossuth eljutott Amerikába, vagy Julianus barát a Volga mellé, vagy Janus Pannonius Itáliába, vagy Marco Polo Kínába, hiszen akkor még nem volt polgári légi közlekedés. Vonattal, kocsival, lóháton, hajóval vagy gyalog nyilván nem lehet ilyen távolságokat megtenni! Hazugságok, hazugságok mindenütt!
2016. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sanszosan vonatra szállt. Utána meg lovaskocsira.


Kis adalék, hogy el tudd képzelni:


[link]


[link]


[link]


Durva mik voltak akkoriban nem?????

2016. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
vonattal Párizsig??
2016. jún. 4. 14:30
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Volt egy csillámpónia
2016. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ma is elmehetsz vonattal Párizsig. :) Csak a repülés gyorsabb és kényelmesebb, de vannak ám olyanok, akik félnek, így képesek akár egy egész napot is autóban ülni, ha valahova messzire mennek. :D
2016. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, van egy olyan vonat, ami Moszkvától Vlagyivosztokig, sőt újabban Kínáig megy sok-sok napig, és vannak, akik vagyonokat fizetnek, hogy ezen a Transszibéria nevű ócskaságon utazhassanak.

Az Orient-Express is sokkal drágább, mint a repülőgép.

És mit gondolsz, a régiek, akiknek még a vasút, autó, bicikli sem jutott (ahogy Sünike írja), hogy utaztak?


Micsoda kérdés, atyám!

2016. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én utaztam a transzszibériai vasúton és nem olyan lerongyolódott, mint ahogy sokan hiszik. Oké, nem egy Orient Express, luxus meg miegyéb, de van ám feelingje.
2016. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Micsoda èlmèny lehet 4 napig ülni a hùggyszagban gyàà :D
2016. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van, heteske, az "ócskaságot" idézőjelbe kellett volna tennem.

Nemrég láttam egy másfélórás remek dokumentumfilmet erről a vonatról, rendkívül érdekes volt!

Neked meg komoly élmény lehetett ez az utazás!

2016. jún. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
Traktorral
2016. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!