Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ady Endre, hogy járhatott...

Ady Endre, hogy járhatott Párizsban, ha akkor még nem volt polgári légi közlekedés?

Figyelt kérdés
Most tanultuk irodalomból, hogy Ady hétszer is járt Párizsban élete során. De mégis, hogyan jutott el oda? Mert kétlem, hogy odáig elsétált volna.

2016. jún. 4. 14:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Feladta magát postán.
2016. jún. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 acelsziv ***** válasza:
98%
Innentől felmerül a kérdés, hogy Marco Polo hogy a rákban járt Kínában, ill. Kolombusz is hogy jutott el amerikába mert ugye a kérdezőtől megtudtuk, hogy 300 km fölött már csak repülővel lehet közlekedni -.- És ilyen agyhalottak jönnek ki az iskolákból.
2016. jún. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Kolumbusz egy herekongatò uzsoràs volt, nem jàrt sehol csak beszedte a pènzt
2016. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is Kolombuszra és Marco Polora gondoltam először.

Az első valószínűleg legénységével együtt átúszta az Atlanti Óceánt, a második - mivel a lovat, tevét, szamarat, szekeret stb. akkoriban még nem "találták fel", elsétált Kínába.

Mint ahogy a magyarok is gyalogosan jöttek ide, és a keresztesek is komótosan sétafikáltak Jeruzsálemig.

Julius Caesar pedig nyilván hordszéken vitette magát Britanniába.

Hiába, a régi szép időkben még ráértek a népek, mi?

2016. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
sírok
2016. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
97%
Ha én eljutottam Londonig busszal és komppal akkor Ady is lehetség hogy megjárta Párizst jó néhány alkalommal XD
2016. jún. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, ez még rímelt is!! :)


Kérdező, te meg ásd el magad, hogy ennyire buta vagy!!! Vonat, lovaskocsi, gyalog...bizony a 18-20. században így közlekedtek az emberek. Sokáig tartott, de nem volt más lehetőség.

Most komolyan, milyen választ vártál? 14-15 (vagy éppen 16-17) évesen (attól függően, általános- vagy középsuliba jársz) azért ennél illene kicsit szélesebb látókörrel rendelkezni, és nem szabadna ennyire butának lenni...

2016. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!