Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a szomszéd...

Mit tehetnék a szomszéd kisfiú érdekében? Milyen szervhez kellene fordulnom?

Figyelt kérdés

Adott egy házaspár, a nő 45 évesen szült egy kisfiút. Most 4 éves, de iszonyú vékony, a súlya egy két éves gyermekének felel meg. Nem tud enni, csak nyalogatja a szilárd ételt. Gyógytápszert eszik, semmi mást. Amúgy nagyon értelmes lenne, de az anyja nem foglalkozik vele, pedig munkanélküli (a férje tartja el...). Ez az egyik. Most ahogy érettségi felkészülési időben itthon voltam, többször is észleltem, hogy ha valami rosszat csinál a kisfiú, az anyja kicsukja őt 30-40 percekre a lépcsőházba, az ajtót is rázárja! Persze szegény gyerek ordít, veri az ajtót. Ez heti 3-4 alkalommal előfordul. A kisfiú már dadog is. Egyszer kimentem hozzá megvigasztalni, meg vigyázni, nehogy leessen a lépcsőn, megemlítettem az anyukának, aki megfenyegetett, amiért segítettem a gyereknek kifújni az orrát és megöleltem, hogy megnyugodjon. Mit tehetnék, kikhez fordulhatnék? hol tehetek bármilyen bejelentést/feljelentést? Mi ennek az útja-módja? Azt hiszem, hatalmas problémák vannak ezzel a családdal, és óriási traumaként éli meg a gyerek, ha kizárják. Az meg a másik, hogy nem adnak neki enni! Nem bírom nézni tovább!

19/L



2016. jún. 20. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyermek és ifjúság védelemnél és létezik szervezet is , talán a gyámügy .
2016. jún. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Erika87Nyh válasza:
100%
Én először a rendőrséget hívnám mikor legközrlebb kizárja az anyja. Nekik hivatalból fel kell jelenteni a szülőt a megfelelő szervnél.
2016. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Inessential ***** válasza:
83%
Az ilyenek minek vállalnak gyereket...
2016. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Pont ez az! Azért kellett nekik, hogy nekik is legyen. Azt hitték, hogy közel az ötvenhez mindent tudnak, közben életükben nem láttak még gyereket...

Tegnap kihívtam a rendőrséget. Ismerős rendőr volt kint, azt mondta, hogy ez nagy mértékben kimeríti a kiskorú gondatlan veszélyeztetését. Meglátjuk, mi lesz a vége.

2016. jún. 22. 08:49
 5/7 anonim válasza:
Majd írd meg, mi lett a kisgyerekkel!
2016. jún. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hirtelen elköltözött a család a társasházból. Viszont a rendőr ismerősöm mondta, hogy a gyámügy intézkedik, és a kisgyereket valószínűleg majd a nagynénjéhez fogják elhelyezni, akinek van egy 8-9 év körüli lányuk. Amennyire tudom, őt szépen nevelgetik. Nagyon remélem, hogy nem hagyott maradandó lelki sérülést a kisfiúban, hogy kizárták az otthonából...
2016. aug. 27. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Miert szuk az ilyen gsereket fel nem foghatom. Kibeleznivalo r.o.had.ek
2017. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!