Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gilisztás a szomszéd...

Ha gilisztás a szomszéd kisfiú, elkaphatja a lányom?

Figyelt kérdés
Sokat szoktak együtt játszani, de mondta az apukája, hogy ma nem jöhet át, mert gilisztás a kisfiú. Ez mennyi idő alatt lesz tünetmentes? Hogyan terjed? Elkapható?
2012. nov. 7. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ha a gyerek wc hasznalata utan er valamihez, amihez utana a masik gyerek is es onnan a fertozes a szajaba kerul - eleg korulmenyes szerintem....
2012. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak folyása volt, a nőgyógyász féreghajtót írt fel neki, mert mondtam hogy vakarja a nuniját.

Mondtam neki hogy nem látok gilisztát a kakiban, de azt mondta, adjam be neki, mert az immun rendszert is felpezsdíti!

Szedi a féreg hajtót, túrom a kakit, de semmi sincs benne!

Kapott kenőcsöt is a nunijára, most már folyása sincs.

Este miután elaludt, rá 2-3 órára nézd meg a fenekét, akkor másznak ki a kukacok a fenekből petéket lerakni! És igen, úgy terjed hogy a gyerek pisil, megfogja a kukiját, vagy megtörli a niniját, nem mos kezet utánna, majd amit megfog, azon rajta lesznek a peték, majd aki utànna megfogja azt amit a fertőzött gyerek fogott, eszik az illető a kezével, beviszi a giliszta peték ez a szervezetébe, és gilisztás lesz!

A fő dolog ahigiénia, kézmosás éves előtt, wc után!

Azt mondt a doki minden gyerek elkapja, elég hozzá homokot enni, hiába tiszta otthon minden!

2012. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. válaszolò, ezt most komolyan is gondoltad????
2012. nov. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló! Honnan szeded azt az oltári nagy marhaságot, hogy a kislányok punciját le kell ragasztani???
2012. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a neten, hogy le kell ragasztani a végbelnyílást, így a ragasztóra rakják a petéket, majd a ragasztószalagot kell elvinni kivizsgálásra, hogy tényleg gilisztás-e az ember!!!!
2012. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen jó megoldás a gyógyszer. Gyerekkorunkban nekünk is volt, 4-5 napig kellett szedni, a lányom is gyanús volt egyszer, neki is felírták, bár abszolút nem találtunk a székletében. Jó lehet még a fokhagyma, apró szeleteket vágni, elrágcsálni, pirítóssal, teával!

Elkapni nem lehet őket, tehát leszedegetni, mert az képtelenség!

Viszont rövidre kell vágni a körmöket, alapos kézmosás wc-használat után, a törölközőket, bugyikat, pizsamákat is érdemes átnézni, magasabb fokon mosni, vasalni!

2012. nov. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!
2012. nov. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!