Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Szombathely?

Milyen város Szombathely?

Figyelt kérdés

Jó ott élni?

Közbiztonság milyen?

Vásárlási lehetőségek, kulturális, szórakoztató programok?

Tömegközlekedés?

Munkalehetőségek?


Ilyesmik érdekelnének.



2016. júl. 23. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég nyugaton van, nem hiszem, hogy hasonló gondok lennének mint Borsodban..
2016. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 2000-2005 között éltem Szombathelyen és szerettem. A közbiztonság akkor jó volt, de ez azóta változhatott, erről nem tudok nyilatkozni.

A tömegközlekedés tűrhető, de igazából nem nagy város, bármelyik külső kerületből maximum fél órás laza sétával benn vagy a városközpontban. Sokan bicikliznek, az egész városban van kiépült bicikliúthálózat.

Mikor ott laktam, rengeteg gyár volt, ott is és a környékbeli településeken is, ahol dolgozni lehetett. Ebből néhány azóta megszűnt, de még mindig jobb a helyzet, mint az ország keleti régióiban vagy a Dél-Dunántúlon. Aki teheti, igyekszik Ausztriába ingázni.

A Fő téren rengeteg üzletben vásárolhatsz, van természetesen pláza is. Minden évben megrendezésre kerül a Savaria Történelmi karnevál, nagyon látványos.


Az emberek eleinte kicsit furcsák voltak. Nagyon büszkék arra, hogy ők szombathelyiek, aki nem az, kicsit talán le is nézik. (Ez inkább a környező falvakból valókra vonatkozik, aki meg az ország egyéb területeiről keveredett oda, arra kb úgy néznek, mint egy marslakóra.) De be lehet illeszkedni.

2016. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En ott nottem fel az osszes rokonom ott el. jo a kozbiztonsag es az altalad kerdezett dolgok mind nagyon jol megtalalhatoak. gyonyoru a varos (lehet azert mert imadom;-)))) es erezheto a nyugati kozelseg minden pozitiv hatasa. egy buszke szombathelyi;-)))
2016. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!