Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jönnek a közösképviselőv...

Miért jönnek a közösképviselővel? Úgy se tud csinálni semmit.

Figyelt kérdés

Látom sokszor itt meg az otthon kategóriában, hogy ha valakinek baja van egy szomszéddal vagy ilyesmi, akkor mondják neki, hogy szólj a közösképviselőnek meg stb. Vagy, ha valakivel van gond, akkor mondják neki, hogy húú majd beköp ám a közösképviselőnek. Vagy valaki írja, hogy ráküldték a közösképviselőt.


És ettől mit várnak ezek az emberek? Úgyértem mire jó szerintük a közösképviselő? Mert szerintem amúgy semmire. Max. annyit tud mondani, hogy "ejnye no". Még annyira se kell tőle tartani, mint a szomszédtól, mert többnyire ott se lakik, így bosszúból nem tudja verni a radiátorcsövet, vagy klumpát húzni... Büntetni nem tud. Kiköltöztetni nem tud. Tényleg semmit nem tud csinálni kb. semmi haszna. Akkor ha gond van a szomszédok között miért ijesztgetnek a közösképviselővel?


2016. aug. 3. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Én is fordultam már a közösképviselőhöz. Folyamatosan beállt a melygarázsban a saját helyemre, igaz csak béreltem, de az enyém volt. Hagytam üzenetet a szélvédőn, semmi reakció. Állítlag 2 autójuk volt és egy helyük. Hát ez sem az én problémám. Szóltam a képviselőnek és megoldotta, mi ezzel a baj?


Ha meg lehet beszélni, akkor természetes hogy előbb vele intézem.

2016. aug. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

AMikor én a szomszédom kutyája miatt beszéltem vele (mert hiába pofáztam a szomszédnak, hogy fél 6-tól kettőig nem igazán buli minden nap a dög visongását hallgatni), megkérdezte melyik házból telefonálok. Válaszoltam, mire közölte, hogy jha hát ő ott nem tud semmit se csinálni.


Erre mondtam, hogy na ne már, előző munkahelyem szintén egy közös képviseleti cég volt, egy "ejnye, no, kuss legyen" felhívást tudna intézni. Mikor ezt meghallotta, közölte, hogy azért, mert nem akar ezzel a szottyadék házzal fogllkozni, mert hiába jön a panasz, ő hiába szólít fel, folyt köv. tovább.

---------------

Saját vélemény:

Ilyen esetben, vitás kérdésben, valóban nem tud a közös képviselő semmit se tenni, én azt láttam, hogy a társasház üzemeltetésére, állagmegóvására, tehát a pénzzel mérhető és kivitelezhető dolgokra való ez az intézmény, másra nem. (Jó esetben)

2016. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2# pontosan, és azon a területen is csak azt tudja csinálni, amire a lakók (többsége) felhatalmazza. Én azért csodálkozok, hogy itt valami társasházi rendőrnek nézik, vagy mi?
2016. aug. 4. 11:28
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor ha gond van a szomszédok között miért ijesztgetnek a közösképviselővel?"


Mert nem tudnak már kihez fordulni. Én max kétszer figyelmeztetném az adott szomszédot, utána feljelenteném.

2016. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok:


A közös képviselő nem nagyon érdekelt abban, hogy feljelentgessen, satöbbi, plusz macera nekik.


De abban igaza van az utolsónak és a kérdezőnek is, hogy a lakóközösség tagjai végső elkeseredésben fordulnak hozzá, csak hiába.

Legjobb esetben is, gazdasági és műszaki vonalon tartja rendben a házat, rosszabb esetben felmarkolja a vállalási díjat és semmit nem csinál.

2016. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én nem is ismertem azt akiről szó volt, nem tudtam hogy hova kopogjak. Nyilván vele beszéltem volna meg. Nem állhatok egész nap ott és várni hogy mikor állnak be a helyemre. Nem volt mindennapos, de többször előfordult. Na akkor én hova parkoljak? Fizettem azért a helyért. Nálunk a közös képviselő a társasházban lakott. Nálunk voltak havi megbeszélések a társasházon belül.
2016. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!