Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd nem engedi a...

A szomszéd nem engedi a kölyökkutyát, mivel győzzem meg?

Figyelt kérdés

A telek nagy része a keresztanyáméké, és gyakorlatilag közös az egész udvar mert nincs elkerítve. (A szomszédban laknak) Mi szerdán vennék egy kölyökkutyát, de Ő nem engedi. Drótkerítéssel, elköltözéssel és patkányméreggel fenyegetőzik.

Ezek miatt: kutya ürülék,imádott virágok, utálja a kutyákat

Az ürülék természetesen mindennap fel lenne szedve, a virágos kertje el lenne kerítve,az utolsó ellen tenni nem tudunk. A kérdésem főleg arról szólna, hogy tudnám meggyőzni drága keresztanyámat? A szíve sajnos nem túl jó, az első kutyánk miatt is majd meg őrül.(szuka és nagyon pörgős, valamint eléggé önfejű) Mi viszont nagyon szeretnénk azt a kutyát, de mint fentebb írtam, a megmérgezésével fenyegetőzik. Mit tehetnék? Mivel tudnám meggyőzni, nagyon szeretem, de állatok terén kibírhatatlan. Előre is köszönöm a tanácsokat, gyorsan kellenének mert holnap szeretnék neki könyörögni.



2016. aug. 15. 22:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

egyértelmű,hogy kerítsétek el a két kertet egymástól. nem is értem miért kell közösködni.

válasszátok el kerítéssel a telekhatárt mint minden normális ember.

a kutyának meg nem oszt nem szoroz az a pár méter a kertben, mivel úgysem elégíti ki a mozgásigényét a kert, ugyanúgy kell sétáltatni és játstzani vele, mintha panel kutya lenne.

a kereszanyád meg nem normális, én nem is beszélnék vele ezután, ha rögtön megmérgezéssel fenyeget...elmebeteg lehet szegény.

2016. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Szeretem az állatokat, nagyon is.

Ezzel együtt azért én NAGYON kiakadnék, hogy az ÉN többségi TULAJDONOMON más a tudtom nélkül intézkedik és olyan dolgokat csinál, ami engem zavar.

(teljesen mindegy, hogy az egy kutya, munkagép, istálló vagy asztalosműhely).


Jogilag igenis a többségi tulajdonos szava a döntő és a helyedben én a meglévő kutya után is megköszönném a keresztanyámnak, hogy lehetővé teszi (hiszen mint írod, a jelenlegi is ZAVARJA őt).


Jogilag minden eszköze megvan arra, hogy megakadályozza az újabb kutya odahurcolását.


A jogi részét félretéve: nem az lett volna a normális viselkedés a részedről is kérdező, hogy MEGKÉRDEZED a keresztanyádat, a tulajdonost, hogy mit szól ELŐZETESEN hozzá? Roppant bárdolatlan viselkedés ez így, hogy ha tetszik neki, ha nem, a kutya akkor is odamegy.


A keresztanyád helyében akkor sem örülnék neki, ha a kedvenc állatomat vagy a kedvenc tevékenységet végeznéd az ÉN TÖBBSÉGI tulajdonú telkemen.

Alapvető intelligencia lett volna erről egyeztetni, akár többször, több körben, észérvekkel, kölcsönös engedményekkel, szívességgel, bármivel.


A jelenlegi helyzetben én bizony lemondanám az időpontot és a tenyésztőt és nagyobb hangsúlyt fektetnék arra, hogy a keresztanyámmal megbeszéljem előre, a jelenlegi viszony ne mérgesedjen el még jobban.

Plusz: eleve a tervezett kerítésed sem 2 forint (arról nem beszélve, hogy annak megépítéséhez is igenis kell a többségi tulajdonos hozzájárulása)- ne haragudj, de hány éves vagy, hogy ilyen dolgokkal nem vagy tisztában?


Hosszú távon nem fog jóra vezetni ez az erőszakosság, amivel a "márpedig nekem lesz még egy kutyám, ha tetszik, ha nem" hozzáállásod kecsegtet.

A keresztanyád helyében diplomatikusan, de kőkeményen utasítanálak el egészen addig, amíg emberszámba nem veszel, nem tiszteled a többségi tulajdonomhoz való jogomat és nem vagy hajlandó velem előre egyeztetni.

Meg lehet az ingatlant jogilag osztani is (ennek költségeiről van fogalmad???)- már amennyiben neked egyáltalán van tulajdonrészed, nem csak igényeid.


(a keresztanyád mérgezéssel való fenyegetőzését nem kommentálom, rettenetes, elfogadhatatlan tényleg!- máőr csak ezért is nagyon alaposan gondold végig még egyszer ezt a kutyakérdést- biztosan ki akarod tenni ennek szerencsétlen állatot?)

2016. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A mostani kutyátokat megbeszélted vele, vagy azt is csak odavitted a telkére?
2016. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát már odavittél neki, aminek gondolom nem örült. Most meg elvárnád, hogy viselje el a másikat is.

Lehet, hogy neked aranyos a berni pásztor, ő viszont nem szereti a kutyákat és mivel osztatlan közös a telek joga van megtiltani a kutyatartást.

2016. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sajnos nem igazán a kérdésre érkeztek válaszok. Nos nem gond. :) Keresztanyám teljesen kiakadt, elköltözéssel, öngyilkossággal fenyegetőzött. Amíg el nem készül a kerítés annyiban megegyeztünk,hogy a kölyök az ő területére nem megy, ha megy is csak általfutóban. Szerencsésen megérkezett amúgy a kiskutya. Köszönök mindenkinek mindent.
2016. aug. 17. 21:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Szent együgyűség
2016. aug. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát nem mondom, hogy nem reagálja túl a helyzetet, de azért örülök, hogy sikerült megoldani. Jó kutyázást! :)
2016. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!