Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan jelentsünk ki egy...

Hogyan jelentsünk ki egy vadidegen embert a lakásunkból?

Figyelt kérdés
Lakásunkba be van jelentkezve egy nő, akit nem ismerünk. Ide jönnek a választási levelei. Nem tudjuk ki ez, mi egy ingatlanostól vettük a lakást, ő sem tudja ki ez a nő, és hogy van ide bejelentkezve. Mit tegyünk, hová kell menni ezzel, hogyan kell a lakásból kijelenteni egy vadidegen nőt?
2016. aug. 15. 23:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom hogy ki lett e forgatva a férfi, csak annyit tudunk hogy balesetben halt meg, özvegy ember volt. A lakás az ingatlanos nevén volt mikor mi megvettük tőle.
2016. aug. 16. 19:21
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
így működik az ingatlanmaffia - ügyvédek, ingatlanosok kiforgatják a haldoklót, halottat. Elég nagy baj.
2016. aug. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom hogyan történt pontosan, csak annyit hogy az ingatlanos megvette a férfitől, és utána halt meg állítólag pár évre. A szomszédok mondták, akik ismerték. Nem tudom mennyire maffiás az ingatlanos, egy pici kis lakótelepi lakásról van szó, hogy ő mennyit nyert rajta, velünk nem közölte.
2016. aug. 16. 20:00
 14/20 anonim ***** válasza:
16%
hát... sok pici sokra megy... Az ingatlan ügynököket a tulajdonos megbízza, normális esetben nem szokták megvenni a lakást és rögtön utána eladni.
2016. aug. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít, hogy mi a foglalkozása annak, akitől a lakást megvetted, akkor is ő volt a tulajdonos. Én is foglalkozom ingatlannal, megveszek lerobbant lakást, aztán felújítás után eladom. Na most én nem ingatlanközvetítő vagyok ebben a szituációban, hanem tulajdonos.

Hogy az adás-vétel után néhány évre meghal a régi tulaj, hogy tudnám kivédeni? Ennyi ökörséget régen olvastam. Meg ingatlan maffiázást kiáltani mert elütötte a villamos, vagy a hajókötél! Ehh, az emberi butaság határtalan!

2016. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

Folytatom, csak nem engedett többet írni:

Kérdező a jegyzőhöz menj, ne a ki-bejelentkezéshez. Tegyél panaszt, hogy tudtod nélkül valaki be van jelentve a lakásodba, és a jegyző hivatalból indítsa el a kijelentést vagy a bejelentkezés eltörlését. Nem kell elfogadni, hogy minden marhaságért a állampolgárnak kell fizetni, holott az adójával már egyszer támogatta a hivatal működését.

2016. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megpróbáljuk.
2016. aug. 19. 18:18
 18/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem számít, hogy mi a foglalkozása annak, akitől a lakást megvetted, akkor is ő volt a tulajdonos. Én is foglalkozom ingatlannal, megveszek lerobbant lakást, aztán felújítás után eladom. Na most én nem ingatlanközvetítő vagyok ebben a szituációban, hanem tulajdonos.

Hogy az adás-vétel után néhány évre meghal a régi tulaj, hogy tudnám kivédeni?


15-16 neked van egy saját tapasztalatod, miszerint egy rendes becsületes ember vagy, és ingatlanos. Nekem is van egy saját tapasztalatom, hogy van ingatlanmaffia ami mögött ügyvédek állnak és velük dolgozó ingatlanos alkalmazottak. A kettő nem egy kategóriában indul.

Ami itt gyanús volt:

Egy ember nem tud "csak úgy " bejelentkezni a tulajdonos tudta nélkül egy lakásba. A vevő is tudja, kik vannak bejelentve a lakásba, mikor veszi! Tehát az ingatlanost futtató ügyvéd tudta, amikor vette - hacsak már nem volt hulla az eredeti tulajdonos.

2016. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Nekünk is furcsa hogy az ingatlanosnak fogalma nincs ki lehet az illető nő, aki be van oda jelentve, de állítja hogy nem tudja. :(

2016. aug. 21. 20:31
 20/20 anonim ***** válasza:

[link]

Tulajdoni lap - ilyet kérhettek, azon rajta vannak a tulajdonosok és előzmények. Az is lehet, hogy ez a bejelentkezett ember is benne van a buliban. De sok minden lehet. A közös képviselőnél is érdeklődhettek, neki is tudnia kellene a bejelentett lakókról.

2016. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!