Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Leégetett ételből lehet...

Leégetett ételből lehet konyha-lakás-majd lépcsőháztűz? Mit lehet csinálni olyan szomszéddal, aki rendszeresen annyira leégeti az ételt, hogy a folyosón áll a füst, és a szomszédba is bemegy?

Figyelt kérdés
A szomszéd már ezerszer annyira leégette az ételt, hogy éjjel alvásból keltem fel, megérezve a füstszagot, és én ébresztettem őt is. Már egy alkalommal a tűzoltókat is kihívta hozzá valaki, annyira gomolygott ki a füst a konyhaablakán. Már többször is felajánlottam, hogy megfőzöm helyette, vagy akkor főzzön, amikor a takarító hölgy nála van. De nem. Rendszeresen este, és rendszeresen el is alszik. Bezzeg ő ezt nem látja be. Most, mikor sokadjára fordult elő, most is azt mondta, nem gondolta, hogy el fog aludni. Pedig már ezerszer elaludt...Mit lehet csinálni az ilyen emberrel, hogy ne veszélyeztesse az egész lépcsőházat? Pluszban ebből lehet komolyabb tűz is?

2016. aug. 20. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez elég komoly veszélyeztetés, én bemennék és az ablakon b#sznám ki a tűzhelyét ahogy van.
2016. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is itt tartok, csak sajnos ez nem túl életszerű. Szándéknak, elképzelésnek épp megfelel, de nem tehetem meg. Főleg nőként nem is bírnám sajna. Fizikai akadálya van...:(:)
2016. aug. 20. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus olyan eset, hogy abszolút semmit nem tudtok tenni hivatalosan.

Azt semmilyen testület nem tilthatja meg senkinek, hogy otthon főzzön.

Tényleg csak a magán jellegű nagyon határozott (szarja össze magát tőle) fellépés van.

Ha nem neked, akkor valami férfias ismerőstől.

2016. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Hozzátartozóival kellene beszélni, hogy mi van. Elsősorban a saját élete van veszélyben ilyenkor. Nem lehet, hogy demens? Miért alszik el? Esetleg olyan tűzhelyet venni neki, ami biztonságosabb, indukciós vagy ilyesmi.
2016. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Persze, majd egy vadidegen vesz félmilliós tűzhelyet a retardált szomszédnak, hogy abban ugyanúgy feketére égesse a kaját.
2016. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

A lakóközösség felléphet közveszély okozás miatt.A közös képviselővel kell megbeszélni, hogy milyen lépéseket tegyen.

Bizony lehet belőle olyan lakástűz, hogy másokat is veszélybe sodorhat, nem csak önmagát a marhája...

2016. aug. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem ismerem az indukciósat őszintén szólva. Az mennyivel biztonságosabb mint egy gáztűzhely? Persze azon kívül, hogy nincs nyílt láng.


Nekem is eszembe jutott már, hogy hozzátartozójával beszélek, csak ide jönni nem igen szoktak, felkutatni meg nem tudom, hogy sikerül-e. De azt hiszem az lesz a következő lépés.


Elképzelésem szerint más is szólhatott már neki a füst miatt. Nem tudom legalábbis elképzelni, hogy az alatta/felette lakók szó nélkül szokták hagyni. Ha hozzám bejön,akkor hozzájuk mennyi mehet a szellőzőn...És mégsincs eredmény.


Már évek óta tart, szerencsére kihagyásokkal, de van, hogy egy héten többször is felfüstöl minket. Szerencsére azért van, hogy hónapok is kimaradnak.

2016. aug. 20. 09:48
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Egy indukciós főzőlap kb. 10 ezer forint. Senki sem mondta, hogy vadidegen vegye meg, megveheti a saját családja is, de én is inkább megvenném a szomszédnak, mint hogy leégesse a lakásomat a sajátjával együtt.
2016. aug. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
90%

Ha bejárónőre van pénze, akkor van másra is. Mondjuk egy füstérzékelőre, amit összekötnének egy "szirénával", hogy ez az álomszuszék felriadjon mielőtt leég a ház.

Nem lehet, hogy ilyenkor be van lőve valamivel? szesszel vagy droggal és akkor jön rá a főzhetnék csak idő előtt bealszik ?

2016. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A füstérzékelő jó ötlet.

Persze ezt is a rokonain keresztül lehetne megvalósítani. De sebaj...


Kizárt, hogy iszik. Főleg az, hogy drogozna:)

2016. aug. 20. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!