Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen bunkó kutyatulajdonossal?

Figyelt kérdés
Egy társasházban lakunk, ahol a terasz és az udvar közös a szomszéddal. A szomszédnak van 2 kutyájuk, aki a közös udvart kisajátította a kutyáinak. A kuyaszart nem szedi össze az udvaron, emiatt mi nem tudjuk használni. Van egy kisgyerekünk is, akit emiatt nem tudunk kiengedni az udvarra, mert tiszta kutyaszar. Emellett a kutya a teraszunkra vizel, amit a kedves kutyatulajdonos szomszéd szintén nem takarít fel. Már többször lett neki szólva, de nem lett eredménye, mondhatni még nekik állt feljebb. Legszívesebben kinyírnám a kutyáit és megmondanám neki h ha még egy kutyát ide mer hozni, az is erre a sorsra fog jutni. Nem humánus megoldás, de mit lehetne ezekkel csinálni?

2016. szept. 4. 20:06
1 2
 11/13 anonim válasza:

Ha vmi problémátok van, nem az állatot kell bántani. Ha a gyereked berúgja véletlen az ablakom focilabdával nem ciános sütivel fogom megkínálni, nem vágom el a torkát, hanem felveszem a kapcsolatot veled. Ráadásul abból hogy kinyírod a kutyáit csak neked lesz bajod.

Az állat addig fog menni, amíg a kerítés tart. Arra nem tudod megtanítani a kutyát, hogy a képzeletbeli felezővonalat ne lépje át.

Ők költöztek oda később? Ez esetben paraszt vt, meg kellett vna veled beszélnie, hogy neki kutyája is lenne, mivel közös a kert.

Ti költöztetek oda később?

Ezesetben elfogadtátok, hogy van 2 kutya is.

Azon a tényen semmit nem változtat, hogy bunkó a szomszédod, mert igen, takarítson össze, a sajátját is, de pláne a ti oldalatakat.

Meg lehet próbálkozni egy feljelentéssel, hátha beijed. Én a helyedben lekeríteném a részem. Hogy miért nekem kelljen? Nos valóban a kutyatulaj reszortja lenne inkább ha takarítani lusta, de ha ő sz.rik rá, még mindig olcsóbb, és egyszerűbb mint egy pereskedés, vagy költözés.


Egyébként én pont hogy úgy tapasztaltam, hogy több a bunkó paraszt a tehetősebb rétegben, erre a szomszédod, és a viselkedéseddel és gondolkozásoddal te is példa vagy.

2016. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

mekkora az a társasház? nincsen valami közös képviselő szerű ember? mert hozzá lehetne fordulni.

ha már tényleg beszéltél amúgy a gazdával és mégsem csinált semmit, akkor én szépen összeszedném a szart és becsengetnék,ahogy kinyítják meg bahajítanám a házba zacskóstól,valami frappáns szöveggel, hogy felhoztam amit elfelelejtettek összeszedni..

+ nyugodtan mondhatod,hogy a gyerek is szeretné élvezni az udvart,de mégsem tudja a széthagyott szar miatt. és ha mégegyszer meglátod,hogy a kertben szaratja,akkor jelented őt és továbbra is be fogod dobálni a lakásába.

amúgy tényleg elég tapló dolog, nem hallottam még ilyet,hogy valaki a kertben wc-zteti és utána nem szedi össze.

de ha tényleg nincs eredmény,akkor megoldás lehet a kert leválasztása. nem kell csilliárdos kerítést építeni, egy sima egyszerű tyúkhálós is jó. a lényeg,hogy el legyen választva.

amúgy pont az ilyenek miatt nem mennék társasházba vagy panelba.. mindig van egy idióta szomszéd sajnos..míg kertesházban is lehet,de ott nem annyira érződik a hatása, mert csak messzebb vannak a házak.


"Legszívesebben kinyírnám a kutyáit és megmondanám neki h ha még egy kutyát ide mer hozni, az is erre a sorsra fog jutni."

erre inkább nem írok semmit,remélem nem gondoltad komolyan... mert szerintem te is tudod,hogy nem a kutyák hibája,hogy nem tudnak hova vizelni és szarni.. a gazda hibája,hogy nem viszi el őket sétálni és hogy nem szedi össze utánuk

2016. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szórd be borssal a teraszotokat... vagy az egész udvart.
2016. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!