Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Muszáj legalább egy igénytelen...

Muszáj legalább egy igénytelen lakótársnak lennie? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Amikor összeköltöztünk, én reménykedtem, sőt, attól is féltem hogy nehogy én legyek a legszétszórtabb, mert néha felhalmozódnak a dolgok, de ez semmi. A lakótársam:

- jobb esetben csak hugyozás, rosszabb esetben szarás után nem húzza le rendesen a wc-t

- ha valamit csinál a konyhában, halmozódnak a mosatlanok, és ha el is mossa, én akkor is inkább a mocskos edényekből ennék mert a szappanos zsír látványától hányingerem van

- sparhelt takarításról nem is hallott, ha így megy a veszélyeshulladék lerakóba kell majd leadni, a felseprés (meg ilyen luxus, hogy felmosás) nem ismert

- hűtőben egy hétig szárítani a kajamaradékot, majd a romlott, fel nem használt nyers hússal a kukába dobni és hazamenni hétvégére, elfogadható, és amikor megérkezek, ne hányjam majdnem el magam az egész lakásban


A második hét után kitakarítottam utána, de ennyi, kíváncsi leszek észreveszi-e magát. Ennek nincs értelme, mert két nap után minden úgy néz ki mint előtte. Amúgy nincs vele bajom, mert kedves és látszólag rendes, de valami problémája biztos van, úgy tűnik mintha nem is lenne tudatában ezeknek. Az se lenne megoldás ha szólok neki, mert nem képes elvégezni normálisan a takarítást. Az én szobámban patikát lehetne nyitni az általa igénybevett helyiségekkel ellentétben.


2016. szept. 30. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szet kell koltozni, mert teljesen masok vagytok. Nem fog mukodni.
2016. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt észrevettem hogy mások vagyunk, két teljesen ellentétes szakon tanulunk. Egy évig sajnos itt kell legyek, különben bukok 2 havi kauciót. Amúgy is nagyrészt a szobámban vagyok.

Egyébként nem hiszem hogy nekem kéne elköltöznöm, de ezt meg így nem mondhatom neki és hiába az egyetlen megoldás lenne, kivitelezhetetlen.

2016. szept. 30. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
beszelj vele, ha nem mukodik akkor szolj a tulajak, h szeretnel masik lakotarsat, mert a mostani nagyon hanyag es tonkre teszi a lakast.
2016. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Neki ez a természetes, otthonról ezt hozta. Hiába mondod neki mi a rend, tisztaság, neki az a megszokott, amit otthonról hozott. Laktam én is ilyennel. Ne takaríts utána, csak a magad dolgaival foglalkozz. A lakótársam leszakította az egyik háztartási eszköz ajtaját, rá akart venni, hogy én közöljem a tulajjal, a hűtő tetejét tönkretette, a poharamat eltörte, semmiről nem szólt, mert azt hitte az a tulajé, nem az enyém.

Ha nagyon zavar, a főbérlőnek kell szólni, hogy a lakás állapotát rontja.

2016. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!