Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni zajos felső...

Nerina80 kérdése:

Mit lehet tenni zajos felső szomszéddal?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk panellakásba,amit szépen felújítottunk.

Időközben kiderült,h a felső szomszédok mennyire idegesítőek.

Van két kisgyerek,akik szó szerint föl-le rohangálnak,dübörögnek a lakásban egész nap.Plusz vagy ők vagy a szüleik ordítanak,mint a sakál.Próbáltunk kultúráltan beszélni velük,de csak annyit reagáltak,h este 8-ig azt csinálnak amit akarnak.

Nem hiszem el,h nem lehet az ilyenekkel mit kezdeni!?

A kölcsönös bosszantást értem,de ki akar így élni??

Tud vki hatásos, jogi vagy egyéb lehetőséget amivel elérnénk h elköltözzenek?

Mindenkinek jobb lenne így,megjegyzem nekik is.


2016. nov. 25. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
El vagy te tévedve kispajtás. Majd kisgyerekkel együtt elzavarsz egy családot, mi? Csak mert összeférhetetlen vagy? Költözz te, a pusztába!
2016. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi van a házirendben?
2016. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Eltévedtél, Kedves. Egy panellakásban nem fogod élvezni a természet csöndjét és nyugalmát, akármennyire szépen is van felújítva. Ahhoz Pusztaröcsöge-alsónál kellett volna lekanyarodni egy tanya felé. Ha egy villamos közlekedne a házad előtt, akkor elterelnéd jogilag, mert miért dübörög? :D
2016. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam egy ilyet, de ez az önkormányzati lakásokra vonatkozik: [link]


Egyébként ti mennyire voltatok zajosak a felújítás során?

Én is újítottam fel, de valahogy nem kaptam revansot a szomszédaimtól a zajok miatt, sőt, volt, aki még élt is a lehetőséggel, hogy segítséget kérhet valakitől pl. felfúrni valamit a falra. :-)

2016. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, de erre nincs jogi megoldás. A gyerek által keltett zaj nem számít csendháborításnak. Hiába hívsz ki rá rendőrt, jogászt, akárkit, kiröhög, és mondja, hogy beszéld meg a szülőkkel. Azok meg nyilván nem akarják és nem is tudják a gyerekeiket lekötözni, hogy ne rohangáljanak.

Az egyetlen megoldás az, ha elköltözöl. Tőlük nem várhatod el, hogy ők menjenek el, elvégre neked van bajod velük, nem nekik veled.

2016. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom érdemi válaszokra nem nagyon futja.

Pedig nem egyedi a probléma.

De akkor marad a plafonba épített hangszóró és a bass teszt...

2016. nov. 25. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Gratulálok, az intelligenciateszted negatív lett. Remélem, beperelnek majd birtokháborításért, és fizethetsz nekik pár milliót kártérítésként!
2016. nov. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A panelnak az a nagy átka, hogy ott még azt is hallod, ha valaki lehúzza a wc-t. Felettünk lakik egy család, akinek fogyatékos a gyereke, arra mindig rájön a kopácsolhatnék, hogy az ordibálásról ne is beszéljek.Régi panel esetében pedig mindent áthallasz, mert a szigetelés valszeg már rég tropára ment. Sokat nem tehetsz, ezt el kell tudni viselni, vagy el kell költözni. Egyet lehet még megpróbálni, hogy a mennyezetet hangszigetelitek, hátha úgy kevésbé fogjátok hallani a gyerekeket.
2016. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ők csesznek nevelni, akkor nem lehet velük egyezkedni, és a rendőrség sem fog semmit lépni. Max. a házirendet nézheted át, hogy van-e bármiféle kitétel erre vonatkozólag és szólhatsz a közös képviselőnek.

Ha panelba költözik valaki, akkor tudomásul kell venni, hogy ilyen zajok előfordulhatnak. De jobb, ha ezt már lakásnézéskor megfigyeled. Az én szomszédaimmal nincs probléma (szintén panel), itt csak felújítások szoktak lenni, de azt is napközben csinálják. Oké, van, aki hétvégén is, de akkor is csak napközben, és elviselhető. Én legalábbis elviselem, mert eleve panelban nőttem fel, és ennél sokkal problémásabb ex-szomszédaim voltak ott, ahol a szüleim laknak.

Próbáljátok a plafont külön szigetelni, hátha segít.

2016. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Panelba csak legfelső szintre szabad költözni és a sarokba, ott talán élhető
2016. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!