Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meg lehet élni ennyiből?

Meg lehet élni ennyiből?

Figyelt kérdés

Ha kifelejtettem valamit a listáról,légyszi írd meg.


szoba,rezsi: 20.000-30.000 Ft/hó

élelmiszer: 20.000-30.000 Ft/hó

tisztítószerek,samponok..etc : ??

egyéb: ??


Saját tapasztalatokat is várok.Előre is köszönöm a segítséget!



2016. nov. 29. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tv, internet, ruhazat, munkaba jaras, szorakozas (anelkul bekattansz).
2016. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Le tudnád írni hogy te ezekre mennyit költesz havi szinten?
2016. nov. 29. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
#1: Mindig TV ingyen van. A netet lophatod a szomszédtól. Munkába járhatsz biciklivel. Szórakozni ingyen is lehet.
2016. nov. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem kb. így néznek ki a dolgok:

1. saját lakásom van, tavaly vásároltam minimális hitellel, havi 28.000-29.000Ft között van a törlesztője, ebben a szüleim segítenek, és a testvéremet is fogják. Szóval ez jelenleg nem az én kiadásom, DE, havi 13.150Ft-ot fizetek egy lakáskassza megtakarításra, aminek 4 év és pár hónap a futamideje, és pont akkor lesz egálban a fennmaradó hitel és ez a megtakarítás (befizetéseim, kamatok, állami támogatás), és az a cél, hogy akkor végtörlesszek, így 3 évvel lerövidítve a hiteltörlesztést.

2. Még 4 hónapig fizetem a lakásvásárlás után az illetéket, ez 15.000Ft havonta. Márciusban fizetem az utolsót, aztán ez már nem lesz.

3. Éves bérletet vásárolok, ami 103.000Ft, erre havonta félreteszek 10.000Ft-ot, amihez nem nyúlok. Ha számolsz, ez év végére több, mint az éves bérlet ára, de bele van kalkulálva, ha esetleg emelnek, akkor is beleférjek ebbe a keretbe, ha meg marad a régi ár, akkor az így megmaradó pénz a megtakarításaimnál marad.

4. A lakásomon van egy biztosítás (ez amúgy is kötelező volt), ennek éves díja van, jelenleg 16.800Ft, a megtakarításaim kényelmesen fedezik, szóval nem kell plusz kiadásként számolnom vele.


Van 3 féle megtakarításom pillanatnyilag, amit havonta számolok:

1. önkéntes nyugdíjpénztár: 6500Ft

2. egészségpénztár: 5000Ft (másból nem is költök gyógyszerekre)

Ezekre adójóváírás jár, ami jelenleg a befizetések 20%-a (olvastam, hogy lobbiznak azért, hogy több legyen a jóváírás, meglátjuk, mire jutnak), max. 150.000Ft lehet, de azt az összeget még nem értem el. Ezt vissza szoktam kérni a nyugdíjpénztárba bevalláskor.

3. havi 13.000Ft-ot még pluszban félre szoktam tenni általános céllal minden eshetőségre, ami lehet mondjuk egy utazás, ha tönkremegy valami, legyen mihez nyúlni, most volt vízóracserém, mert pont idén járt le a 8 éves hitelességi idő (8 évig nyugtom van, de aztán megint cserélni kell majd), ebből fizetem a lakásbiztosítást.


No, és akkor jöjjenek azok a kiadásaim, amik nem megtakarítás célúak:

1. TV + internet + vezetékes telefon csomagban 5360Ft (a szüleimet ingyen hívom, mert ők is ennél a szolgáltatónál vannak és hálózaton belül ingyenes a telefonálás)

2. fűtés évszaktól függ, de 12.000Ft-nál még nem fizettem többet, a téli hónapokban lehet több inkább, de pl. a novemberi 7.500Ft alatt volt

3. a gáz fix díjas (ha hideg van, azzal fűtök rá, és a konyhában a mosogatáshoz a meleg vizet is azzal melegítem) 1.880Ft

4. az áram használatfüggő, de 3.000Ft-ig még soha nem sikerült elmenni egy hónapban (még akkor sem, amikor heteken keresztül itthonról kellett dolgoznom távoli internetes hálózateléréssel, mert az irodát felújították), led égőkkel világítok, a nagy gépeim sem árampazarlók, általában 2.200-2.500Ft körüli számlákat kapok

5. a közös költség szintén fix összeg, jelenleg 6.460Ft, nemrég cserélték a kaputelefon rendszert, most fogják cserélni majd a postaládákat, tervben van nagyobb felújítás is, ezek a költségek bele vannak kalkulálva

6. a vizet kéthavonta számolják el, ez eddig még mindig 2.500Ft alatt volt

7. aztán van még pár költség a Díjbeszedő felé, ami még kitesz 1500-7000 Ft-ot, attól függően, hogy páros vagy páratlan hónap van

8. a havi bevásárlásom nagyjából 30.000Ft-ból megvan, ebbe beleszámoltam mindent, szóval tisztítószerek, tisztálkodószerek, élelmiszer, WC-papír, papírzsebkendő, magam főzök, vagy ha a szüleim sokat főznek, akkor hoznak át belőle, így olcsón megoldom


Amit tudok, fagyasztok, zöldségek, nyers húsok, fasírt (amit én készítek), előre panírozott húsok, hal, sajt, kenyér (szeletelve), kifli, zsömle, virsli... így vehetek egyszerre többet, és mindig csak akkor és annyit veszek elő, amennyi épp kell. Hosszú távon olcsóbban kijövök, nem beszélve arról, hogy a kenyérfélék nem bírják ki egy hétig sem a szabad levegőn (de még kenyértartóban sem, próbáltam), megszáradnak, megpenészednek, aztán dobhatom a kukába, a fagyasztóban viszont remekül elállnak, és ha kiveszem, negyed óra alatt felolvad, és olyan puha, mint hogyha épp akkor vettem volna frissen, semmi mellékíze nincs.


És van pár egyéb apróság:

folyószámlához tartozó költségek, számlavezetési díj, kártya éves díja, nekem van hozzá egy Európán belül érvényes utasbiztosításom, ami 3.490Ft, időnként utazok és ahova szoktam, oda érvényes, szóval nem kell plusz utasbiztosítást kötnöm 1-1 útra, a számlavezetési díj mellett van egy díjkedvezmény is bizonyos feltételek teljesülése esetén, ami nálam megvan


Ahol jelenleg dolgozom, ott van akkora a fizetés, hogy ezeket mind fedezi. Nemsokára váltok, ott kevesebb lesz, de lesz béren kívüli egyéb juttatás, amit az eddigi helyen nem kaptam, plusz egy távmunkát is fogok csinálni az eddigi cégnek, így a kettő ismételten csak össze fogja adni az eddigi bevételeimet, ami fedezheti a kiadásaimat.


Ráadásul a költségeim egy része nem tényleges költség, hanem megtakarítás, befektetés. Egy része pedig idővel kifut, pl. az illeték, onnantól annyival több marad, vagy a lakáskassza 4 éven belül.

A megtakarításaim és a tényleges vissza nem térülő költségeim kb. 1/3-2/3 jelenleg, illetve azért ez az arány hamarosan javulhat, ha kiesnek a határidős költségeim.

2016. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat! :)
2016. nov. 29. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!