Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen esetben kinek kell...

Ilyen esetben kinek kell engednie?

Figyelt kérdés

A falunkban van egy kultúrház. Az alsó szinten van egy nagyobb terem, rendezvények, bálok stb lebonyolításához, az emeleten pedig van néhány kiadó szoba. Anyukámnak a hétvégén tartjuk a 60. születésnapját ahová sok embert meghívtunk, ezért kibéreltük a lenti nagytermet. Viszont tegnap a fölső szintre az egyik szobába beköltözött egy fiatal házaspár egy 2 éves kisgyerekkel. Hirtelen jöttek, nem tudni meddig maradnak. A feleség pedig ma szólt nekünk, hogy hallott a szülinapi partiról, és nem nagyon szeretné, ha megtartanánk amíg ott vannak, merthogy zavarjuk őket, a gyerek nem tud aludni, ők sem tudnak pihenni stb. Én nem akarok vitatkozni meg ellenséges lenni, de:

1. Mi már hónapokkal ezelőtt egyeztettünk a polgármesterrel és kibéreltük a termet. Ők pedig csak tegnap estek be ide.

2. Mindenki erre a hétvégére készül. Sokan direkt akkorra vettek ki szabadságot, van olyan aki külföldről jön, direkt erre az alkalomra. Ha átrakjuk, biztosan nem tud már mindenki eljönni, meg amúgy sem tudni, meddig maradnak majd ott, a nő szerint 2-3 hétig biztosan, de talán tovább is.

3. Előre megrendeltük és kifizettük az ebédet, a tortákat, csokrokat arra a napra.

4. Nem hajnalig tartó "ereszd el a hajamat" buli lesz, hanem csak egy ebéd, aztán beszélgetés, zene esetleg egy kis tánc a késő délutáni, kora esti órákig. Nyilván ordibálni nem fogunk, de azért közel 40 embertől nem várható el az, hogy egész végig néma csendben üljön, pláne, hogy gyerekek is lesznek.

5. Oké, hogy a felső szint most az övék, feljárkálni nyilván nem fogunk, de azért az sem járja, hogy az egész épületet ki akarják sajátítani, és megszabni, hogy alul sem lehet senki. Ha pl. most lenne falunap, nyilván azt sem halasztanák el miattuk.

Szó ami szó, szerintem nincs joguk azt kérni tőlünk, hogy ne tartsuk meg a partit, pláne így hogy mi előbb foglaltuk le a helyet, plusz igazán csak arról az egy délutánról lenne szó, esetleg a másnap délelőttről, mikor majd néhányan megyünk le takarítani, de hát akkor sem leszünk hangosabbak a szükségesnél jobban.

Szerintetek ilyenkor mi a helyes teendő, kinek illene alkalmazkodnia a másikhoz?? Nem voltam még ilyen helyzetben, ezért minden tanácsot szívesen meghallgatok!



2016. nov. 21. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekik joguk van megkérni titeket (de kötelezni nincs), nektek meg jogotok van azt mondani, hogy "bocs, de nem".
2016. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ne viccelj, ez tényleg kérdés? :D

A fél falu a ti banzájotokra hivatalos, ez a házaspár meg azt gondolja, hogy megvétózza? Most komolyan...

2016. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Ez a baj ebbe az országba, h mindig az olyanoknak van igazuk, mert a normális ember inkább enged és nem akar vitát. Ezért mindig bunkóéknak van igazuk és a legnagyobb pofájuk.

Nyilván mikor beköltöztek, tájékoztatták őket a partyról. De ők inkább úgy tűnik, amolyan "kihaénnem mer majd én rendetcsinálok" stílusú bunkó magyar.

2016. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Itt nincs miben engedni. Kibérelted a termet, jogotok van ott lenni, ennyi. Egyszeri alkalom, kibírja. Eleve aki csendes lakást akar, az ne egy kultúrház felé költözzön, mit gondolt, hogy minden rendezvény le lesz mondva évekig a babókája miatt?
2016. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Örülök, hogy mások is úgy látják a helyzetet, hogy itt nem mi vagyunk azok, akinek alkalmazkodnia kéne. Csak mert már visszahallottam, hogy beszélik itt a faluban páran, hogy milyen bunkók vagyunk, hogy nem vagyunk tekintettel egy kisgyerekes családra, mert mi önző módon bulizni akarunk. Ha lenne más mód, akkor nyilván nem mennénk le a kultúrba, csak sajnos egyikünknek sincs akkora háza, ahol ennyi ember elfér, ilyenkor novemberben ugye meg a kerti parti már nem opció. Másrészt meg pont azért készült az a terem, hogy az ilyen és más egyéb eseményeket lehessen hol megtartani. Volt is már ott legénybúcsú, szilveszteri buli, keresztelő stb. Na de elkanyarodtam kicsit a témától. A lényeg, hogy szerintem sincs semmi kivetnivaló abban, hogy nem mondjuk le az utolsó pillanatban a partit a "lakók" miatt. Amúgy meg persze, tájékoztatva lettek, hiszen a nő is onnan tudta, amikor nekem szólt.
2016. nov. 21. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A házaspár is falusi?
2016. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előbb béreltétek ki a termet. Ha zavarja a lárma a nagyságát, fizesse ki nektek a bérleti díjat, és mindenki boldog. Persze ez nem fog bekövetkezni, ünnepeljetek nyugodtan.
2016. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6: a férj valaha az volt, itt nőtt fel, csak aztán megházasodott, elköltöztek külföldre. Aztán most meg valami miatt hirtelen visszajöttek, és oda mentek a kultúrba. Bár mondjuk nem értem miért, hiszen a szülei még mindig itt laknak a faluban 2-en egy nagy házban. De mindegy is, ez nem az én dolgom, ők tudják. Amúgy ez miért lényeges??
2016. nov. 21. 19:29
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Hát a lényeg szempontjából nem érdekes, de ha odavalósi, akkor legalább értheti az egésznek a súlyát, hogy ez nem olyan, mint egy pizzarendelés, hogy visszamondom csak úgy. Így pedig még kevésbé értem, hogyan gondolták az egészet... Vagy a naccságosasszony hordja a nadrágot? :D
2016. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
udvariasan vázold nekik,hogy ez már sajnos így alakul,nem tudsz mit tennni.Egyébként meg örülhetnek hogy csak ebéd és mondjuk nem egy lagzi,ami hajnalig tart.menjenek el addig és csináljanak valami programot,2-3 órát meg ki lehet bírni úgy hogy alattad rendezvény van.Már abból hogy ezt leírtad sejthető hogy nem állatok lesznek ott....
2016. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!