Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én vagyok vele úgy, hogy...

Csak én vagyok vele úgy, hogy inkább éljek Mo. -n szerényen, mintsem Ausztráliában éljek át hasonlókat?

Figyelt kérdés

[link]

Azért ez nagyon durva. Sosem mennék Ausztráliába és természetesen nem ez az első eset, amit olvasni lehet. Komolyan, nem is értem, hogy az ottani embereknek miért nincs halálfélelmük. Ha én a szobában meglátok egy két centis farkaspókot, már akkor egész nap rosszul vagyok és óriási nagytakarítást rendezek a héten. Aki nem lenne tisztában, annak egy kis ízelítő csak a pókokról: [link]

Gondolom a "populated urban areas" sem viccként szerepel az első sorok között. Hiába a napsütötte ausztrál tengerpart és a jó fizetés, még százakárhány forintos fizetés ellenére is szívesebben élnék itt (ami persze még több is lehet, mert informatikusnak tanulok), abban a tudatban, hogy a tisztán tartott lakásban és kertben semmi meglepetés nem érhet.



2016. dec. 19. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ausztrália nekem is durva, nem tudom hogy bírják idegekkel az emberek azokat a mutáns méreteket :D
2016. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 fersk ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy az embernek állandóan a fejébe megy a vér a fejjel lefelé való életmód miatt...
2016. dec. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsére nem csak ausztráliából áll a világ, máshol is lehet jó fizetést kapni.
2016. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ausztrálok is elélnek azért valahogy. Ez kábé olyan lehet nekik, mint amikor a pesti p***csa bemegy az állatsimogatóba 1000 Ft-ért az állatkertben, hogy lásson birkát meg tyúkot, én meg nézem, hogy hát az van otthon is. Pedig nem vagyok vidéki, az agglomerációban élek.
2016. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ez kábé olyan lehet nekik, mint amikor a pesti p***csa bemegy az állatsimogatóba 1000 Ft-ért az állatkertben, hogy lásson birkát meg tyúkot, én meg nézem, hogy hát az van otthon is."


Mert egy birkát/tyúkot aztán tényleg össze lehet hasonlítani egy tölcsérhálós pókkal, ami bármikor bemászhat a ruhák/cipők/edények közé és ellenszer nélkül negyed óra után jön a halál.

-_-

[link]

Abba meg bele sem merek gondolni, hogy a kertes családi házak udvarán még mi minden más állat kóborolhat.

Persze lehet én vagyok a fóbiás, mert már magától a tudattól is rettegek, de mivel tudom, hogy Mo.-n az egyébként teljesen ártalmatlan és ritkán előforduló szongáriai cselőpók a legnagyobb nyolclábú így abszolút nem félek kimenni a kertbe vagy adott esetben túrázni. Az meg már csak hab a tortán, hogy a hazai mérges kígyók szúk táborát képviselő keresztes- és rákosréti vipera harapása szintén veszélytelen az emberi életre. Szóval köszönöm szépen én szépen elvagyok ebben a kellemes éghajlatú kis Kárpát-medencében és óriási respect az ausztráloknak, hogy akár egy napot is képesek ott élni.

2016. dec. 19. 16:31
 6/10 fersk ***** válasza:

"adott esetben túrázni"

Azért egy kellemes agyhártyagyuszit okozó kullancs csípés felérhet egy ausztráliai kirándulással... :(

2016. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert egy birkát/tyúkot aztán tényleg össze lehet hasonlítani egy tölcsérhálós pókkal, ami bármikor bemászhat a ruhák/cipők/edények közé és ellenszer nélkül negyed óra után jön a halál. "



Hol hasonlítottam össze? A szituációt hasonlítottam össze, azt hogy ők nyilván tudják, mit kell vele csinálni, hoyg kell kiraknia lakásból stb. ha egy afrikai idejönne, és meglepődne, hogy télen a vízen járunk, attól még alattam nem szakadna be nagyobb eséllyel a jég.

2016. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem hasonlítottad össze, de a két eset kockázata nem is említhető egy lapon. Oké, hogy az auszik tudják, hogy kell elkerülni az ilyen élőlényekkel történő szerencsétlen találkozásokat, meg biztosan úgy lehet kapni náluk a különböző ellenszérumokat, mint nálunk az ALGOFLEX-et, viszont azt sem hiszem el, hogy a legtöbb ausztrál csak úgy venné a bátorságát és szakszerűen be tudna fogni és eltávolítani a lakásból egy ilyen tölcsérhálós pókot:

https://www.youtube.com/watch?v=7bwJhj4pu68

De ami a legdurvább, hogy bárhol előfordulhatnak pont akkor amikor az ember qrvára nem számítana rá. Ha te pakolod a frissen teregetett ruhákat és a kezedre mászik egy szöcske, max lesepred a karodról míg egy ahhoz hasonló dög azonnal belemélyeszti a csáprágóját a karodba és hívhatod a mentőket, mert perceken belül rosszul leszel. Bár lehet nem ilyen gáz a helyzet, ezért lenne jó egy ott élő magyar véleményét olvasni, de az biztos, hogy az ottlétem során tuti végig paráznék.

2016. dec. 19. 23:55
 9/10 anonim ***** válasza:

az ausztrálok úgy nőnek fel, hogy megszokták ezeket a jószágokat, tudják mi módon kell elővigyázatosnak lenni, mit kell figyelni. tudják melyik pókot nem kell bántani, ami majd megeszi a veszélyeseket.


Ráadásul a médiában te csak a szörnyűnek tűnő extrém eseteket látod, azt nem, hogy éveket leélsz ott úgy, hogy semmilyen pókot nem látsz, nemhogy olyat ami veszélyes rád nézve.


37 év óta először idén halt meg valaki pókcsípéstől, és ő is valahol a vadonban kódorgott.


itt van egy részletes ismertető: [link]


évente kb. 1200 ember hal meg ausztráliában közlekedési balesetben, (Mo-n évente kétszázan) mégsem aggódsz az autók miatt, mert megszoktad.

2016. dec. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
en 30 eve elek itt, ebbol 14 eve sajat farmunk van tehat "videken " elunk. ezalatt az ido alatt 3 db barna kigyot lattam ebbol egyet lelott a ferjem mert tul kozel jot a hazhoz. ha nem szoritod sarokba es van helye elmenekulni sosem tamad rad. Pokot lattam kicsit nagyot stb. reszemrol ilyenkor lerantom a cipomet es agyoncsapom aztan kesz. az a baj hogy MO on legtobb ember azt kepzeli hogy az osszes veszelyes allat minden helyen megtalalhato. amelyek a tropusokon elnek azok nem elnek delen a szaraz videkeken es forditva. csak nagyon keves az amelyik mindenhol megtalalhato. egyebkent ma mar vannak olyan korszeru kigyo/pok stb riasztok elektronikusak amiket ha megfelelo helyre elhelyezel meg se kozelitik az erintett teruletet.. Mellesleg Mo on en lattam tisztan tartott lakasban svabbogarat, lotetut a kertben, siklot a Balatonnal es homoki viperat egy gyulai furdohelyen;-)))) szoval nem kell eltulozni a veszelyeket sehol , es nem ugy kell elni hogy allandoan a veszelyekre koncentral az ember.
2017. jan. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!