Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki akarok költözni Magyarorszá...

Ki akarok költözni Magyarországra, mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
Erdély déli részén élek, ahol főleg az utolsó időben nagyon elrománosodott a magyarság :(, és ez nem nekem való. Bármennyire is fájna itt hagyni szülőföldem, szívesebben teszem azt, mintsem románok között éljem életem. A következő 2-3 évben meg is szeretném valósítani ezt a tervem, de még nem tudom hol lenne jobb. Foglalkozásom mérnök, szóval egy olyan városra (vagy annak közelébe) gondoltam ahol könnyen találnák számomra megfelelő munkahelyet. Inkább Budapestről álmodozom, imádom azt a várost, de nagyon zsúfolt, a közlekedés meg na...főváros stb stb. Szerintetek hol lenne jobb? Tudom, sokan azt fogják mondani hogy maradjak csak itt mert Magyarországon sem jobb az élet(azért egy picivel az szerintem), de nem egy jobb élet miatt akarok odaköltözni, hanem azért mert úgy érzem ott boldogabb lehetek. Magyarok között szeretnék élni, magyar párt találni, magyarul beszélni. Ez nekem fontosabb mint Németországban sokkal több pénzt keresni és egyedül élni, vagy boldogtalanul. 24F

2016. dec. 20. 12:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl Erdélyen belül magyarlakta vidékre? Székelyföld, Kalotaszeg, Szilágyság, Partium, Szatmàr, Mezőség tele van jó helyekkel, jó elhelyezkedési lehetőségekkel. Több mint 220 darab magyar többségű és magyar vezetésű önkormányzat (község, város vagy municípium) létezik a pár ezres településszerkezetektől a több tízezres megyeközpontokig. Miért mennél idegenbe, ha erdélyi vagy?
2017. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Egyértelműen KECSKEMÉTET ajánlom neked. Annyi munka közül tudnál válogatni, hogy a cégek még licitálnának is rád, csak, hogy nálunk dolgozz.

Én Lajosmizsén lakom, ez 20 km-re van Kecskeméttől, szóval tudom mit beszélek.

Egy dolog ami itt nincs, azok a hegyek.

Itt minden lapos és homokos.

Szóval az otthoni látványtól meg kell válnod. :(

2017. máj. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!