Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy bírjátok a panelt/társ...

Ti hogy bírjátok a panelt/társasházat?

Figyelt kérdés
Aki ilyenben lakik nem készül ki? Hogy lehet kibírni az ott létet? Annyian laknak panelban nem hiszem el hogy mindegyik boldog...
2017. jan. 9. 07:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Mi a gond vele? Mi is panelben lakunk. Nagyon kényelemes, mindenhol meleg van, semmi gond nincs a lakással, nem úgy mint egy családi házal.
2017. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy képzelik el a panelt, hogy folyamatosan az egyik szomszéd ordibálását, a másik szomszéd zenéjét, és a harmadik kádbafingását hallod. Nos, ezek mind elő is fordulnak, de nem egyszerre, és nem 0-24h-ban. Vannak kifejezetten csendes társasházak, ahol senki nem zavar senkit, és akik az ilyen környezethez szoktak, azok hamar ki is penderítenek egy olyan új szomszédot, aki mániákusan zajong. Egész eddigi életemben panelban éltem, nekem nincs problémám vele. Nem mondom, hogy kifejezetten szeretem, de ha nem a szomszéd kiabálása, akkor a kert végében tarott tüzelés füstjét fújná át a szél vasárnap délután. Mind panelban, mind kertesházban lehet találni olyat, amit utálni lehet.
2017. jan. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

A panel egy kényelmes lakhely lenne, ha a lakók közt nem akadna folyton olyan aki képtelen a normális társadalmi együttlétre. Például zajong éjjel, vagy a folyosón a kerékpárját a falnak dönti akár egy kocsma előtt, vagy a folyosón eldobja a szemetet vagy a csikket. Vagy a kutyáját a ház előtti kerékpártámasztó elé ürítteti, más meg belelép és behordja a folyosóra és a lakásába. De a társasházért pozitívat még a nulla töredékét sem hajlandóak tenni. Ezzel vissza is szokott élni a közös képviselet, például úgy hogy ha lakatossal húzat meg egy csavart a kilincsen akkor felszámít 4000 Ft kiszállási díjat és 2000 Ft munkadíjat, amin aztán osztoznak a közös képviselővel. Ezért a lakó fizetheti a magas közös költséget a nagy semmiért. Pedig ha a lakók önmaguk vennék kezükbe a sorsukat akkor nagyon egyszerű lenne az élet.

Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel, ahol ráadásul rezsi sem volt mert mindent önellátó módon oldottunk meg. És ma is azt mondom hogy az utóbbi a jobb lakhely, még akkor is ha a szupermarket 25 km-re van és nincs távfűtés. Mert a legközelebbi szomszéd minimum 400 m-re van. Valamint ha meglazul egy csavar a kilincsen akkor azt ingyen meghúzom és nem kerül 6000 Ft-ba. Persze ismétlem, hogy a panel is nagyon szuper lakhely lenne, de csak megfelelő emberekkel.

2017. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Mire gondolsz? Mitől készülnénk ki?

Én szeretek panelben élni.

Éjjel zajongó, bulizó szomszédok ellen bevált a füldugó.

Napközben pedig elvagyok foglalva a saját dolgaimmal, nem zavarnak.

2017. jan. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
fuuu en nem birnam, csaladi haz az a tuti, osszezarva ott a sok majomal meg is bolondulnek.
2017. jan. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy az a kérdező, aki főbe lövetné a felette lakót, mert az nem szégyell 22 óra után hazaérni munkákból, meg zuhanyzik, eszik, wc-re jár?
2017. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
A panel az nem otthon,hanem embertároló.Hozzáteszem én is ilyenben lakom,de akkor is.
2017. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Kalmár Lajos válasza:
50%

Én falun születtem és ott is éltem 18 évet. Aztán egy kis albérletezés a városban, ebben szerepelt régi gangos ház, városi családi ház és villa szerű társasház padlás szobája. Az utóbbi tetszett a legjobban. Aztán közel húsz évet panelben éltem. Igaz faluhelyen, de ennek a problémái nem érintik a kérdés témáját.


Ekkor már volt némi tapasztalatom panel ügyekben, mivel választhattam, hogy mit szeretnék, a kétemeletes ház második emeletén kértem a lakást. Bramac tető volt felette, a beázástól nem kellett tartani. Viszont a WC-t sem húzta a nyakamba senki. Némi zaj sokszor van, de a mi kiosztásunknál kibírható volt.


Mielőtt elköltöztem, három hónapra is bezártam az ajtót, amikor visszamentem, leporszívóztam a falakat, a szőnyegeket felnyomtam a villanyórát, megnyitottam a vízcsapot és használható volt a lakás. Ha ezt a falusi házamnál szeretném megoldani, két fős személyzet kéne és többszázezer Ft, hogy ugyan ezt meg tudjam oldani.


A hülye szomszéd falusi házban is meg tudja keseríteni az életedet, meg a panelben, de mivel általában én voltam az erősebb szomszéd, ezzel sem sűrűn volt problémám. :D


A téged körülvevő emberektől jobban függ az életed minősége, mint a házad fajtájától. Én némi gyakorlattal ezt gondolom.

2017. jan. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

6# nekem is egyből ő jutott eszembe!

Ha labilis az idegrendszered és ellenségként tekintesz a szomszédokra akkor ki lehet készülni. De sokkal egyszerűbb megérteni és elfogadni, hogy mások is élnek ott. Hozzáállás kérdése.

2017. jan. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

"felszámít 4000 Ft kiszállási díjat és 2000 Ft munkadíjat"


Én kiszállási díjam 5000 forint, a munkadíjam pedig 3600 ft :D és ebből egy fityinget nem adok a közös képviselőknek.


Amúgy a panellal önmagában semmi baj nincs, csak az ott lakó pár % hülye ember teszi tönkre az életet.

2017. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!