Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Árvák! Ti hogy bírjátok/viseli...

Árvák! Ti hogy bírjátok/viselitek?

Figyelt kérdés

Első sorban azokat a sorstársakat keresem, akiktől az élet elvette a szüleit.

Hogyan bírkóztok meg a mindennapokkal? Miből éltek? Hogyan éltek? Hogy érzitek magatokat? Enyhül a fájdalmatok?



2017. jan. 2. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Évről évre könnyebb. Csak alkalmanként szomorodok el. Sokszor inkább csak dühös vagyok. Enyhült a fájdalom, de nem múlt el. Anyukàm hamarabb elvesztettem, nagyon fájt, de mikor apu is meghalt, felülírta. Apum jobban hiányzik. Gondolom az a frisebb, pedig màr annak is 8 éve. Huhh màzlim van, mert apu halàla után jöttem össze nemsokkal(fél év) a pàrommal így könnyebb volt a tanulàs(még suliba jártam) és a melókeresés. Nem az anyagiak miatt, bár iszonyat szegény voltam. Most okés vagyok, van egy pici fiam. Csak néha vagyok dühös, hogy nem ismerheti meg a nagyszüleit...Mióta gyerek van, sokkal kevesebbet gondolok rájuk. Nincs időm :) Mivel nem fiatalon és/vagy tudatlanként vállaltam gyereket, ezért nincs olyan, hogy a segítségük/tanácsuk kéne. Viszont később rossz lesz, hogy nem tudom 5 percre se a nagyira bízni. Ez már a gyakorlati oldala a hiánynak.
2017. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem szörnyen nehéz. Édesapám már korábban, több, mint 10 éve meghalt. Anyukám csak 1 éve, de úgy érzem, ez úgy darabokra tört, hogy nagyon nehéz és sok idő lesz helyretennem magam. Persze csak 1 éve történt...mindenhol azt olvasom 1 év alatt jobb lesz...Vitatkoznék Velük!

Egyébként olyan téren szerencsém volt, hogy épphogy befejeztem a sulit, félévre rá találtam munkát. Így kicsit nyugodtabb vagyok, de közben minden teher rám szakadt. Olyan dolgok, amikhez nem értek, nincsen benne tapasztalatom. Ehhez hirtelen nagyon nehéz alkalmazkodni, bár egy év után kijelenthetem, hogy azért boldogulok, ha nem is olyan egyszerűen.

Egyébként, ami engem zavar ebben az egészben, hogy nem tudok erről senkivel beszélni. Barátnőim rendes családi körülmények mellett élnek, sosem fogják megérteni, mit is jelent árvának lenni. Beszélgetéseink is nagyon megváltoztak. Például, ha megemlítem a szüleimet, a szánalom/sajnálkozás ül ki az arcukra, és kb. megfagy a levegő. Ha pedig ők említik a szüleiket, akkor pedig nekem nagyon rossz (vagy ahogy az előző hozzászóló is írta: dühít), mert mindig eszembe jut, hogy nekem már ilyen élményeim nem lesznek velük. Tudom-tudom, ez az én hibám is, rossz a hozzáállásom, de mit tehetnék ez ellen? Próbáltam még az egyetemen is olyan emberekkel felvenni a kapcsolatot (egy tanácsadó segítségével), akik fiatalon ilyen helyzetbe kerültek, hátha segít egy kicsit feldolgozni. Furcsa módon nem találtunk ilyen embereket...úgyhogy próbálom egyedül, borzalmas. Jelenleg vegetálok, éljem túl a mindennapokat, aztán reméljük majd jön a csoda és a megvilágosodás és jobb lesz egy fokkal.


Kérdező Te hogy viseled? Mikor vesztetted el a szüleidet?


26L

2017. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Írtam privát üzenetet!:)

2017. febr. 15. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkoromban haltak meg a szüleim, és a nagyanyám nevelt, aki viszon nem nagyon szeretett. Igazából azt hiszem eléggé rendben vagyok, ugyanakkor amikor olyat látok, h egy ismerősöm, vagy bárki szereti a szüleit, és jól elvan velük, meg ilyesmi, akkor néha rám jön a sírás, mert bár el tudom képzelni azt h milyen lehet ha valakinek van családja, de átélni mégsem tudom. Vagy karácsonykor, amikor mindenki a szüleinél van, én meg akkor pont egyedül.
2019. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!