Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti ezt, hogy bírjátok vidéken?

Ti ezt, hogy bírjátok vidéken?

Figyelt kérdés

Állandóan hömpölyög a füst. Ősszel és télen a széngáz szagtól lesz büdös a hajam és a ruhám, ha gyalog megyek valahova. Tavasszal és nyáron többször fordultam már vissza a futásból mert szemetet vagy avart és gallyakat égettek. Ruhákat kiteríteni szerencsejáték, vagy jön a füst vagy sem. Szellőztetni is alig lehet.. Az ember igényli a friss és tiszta levegőt (egészségügyi hatásokról inkább ne is beszéljünk...) , de ezt itt vidéken nem kapja meg úgy látszik. Ezerszer jobbnak tálalom a levegőt Budapesten hétközben, mikor ott tartózkodok.


Ti is szoktatok a tűzoltóságnak telefonálni az égetések miatt? Van eredmény?



2016. márc. 20. 21:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
pedig nem jobb a levegő, messze nem, csak ott folyamatosan ki vagy téve neki ezért megszokod..
2016. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én érzem amit érzek. És itt vidéken vagyok többet szóval nem beszélhetünk megszokásról.
2016. márc. 20. 21:35
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a héten csak egy napon lehet füstölni, így nincs ilyen baj.
2016. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Számomra olyan ez az egész írás, mintha te valami másik alternatív dimenzióba élnél. Vagy valami kohászati üzem mellett.
2016. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
és igen, pesten sokkal rosszabb a levegő minősége a dízel korom és az agyonporlasztott benzin miatt. Rengeteg az autó.
2016. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Számomra olyan ez az egész írás, mintha te valami másik alternatív dimenzióba élnél. Vagy valami kohászati üzem mellett."


Ez nem jellemző máshol? Mert sajnos nem én tálaltam ki :"D

2016. márc. 20. 21:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak heti egyszer lehet tűzelni vagy büntetnek.A kéményfüst meg télen érezhető de azsem jellemző!
2016. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hugyosgalacsin ***** válasza:
35%
haver költözz el a krematórium mellől, az meg nemlétezik hogy Pistabá minden nap kerti hulladékot tüzel.
2016. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Falun nőttem fel, mindenki égetett, ha kellett, de soha nem volt senkinek gondja emiatt és a legnagyobb túlzással sem mondhatnám, hogy hömpölygött a füst.

Ha bármi probléma volt, akkor eszünkbe nem jutott akárhová telefonálni vagy feljelentgetni, panaszt tenni, hanem szépen udvariasan megbeszéltük egymás között. Persze érdekütközés lehet, erre találták ki a toleranciát és az együttműködést.

Mióta Pesten élek, folyamatosan marja az orrom a kormos kipufogófüst, és évről évre allergiásabb vagyok. A feljelentgetések itt mindennaposak, persze nem a részemről, de itt ezt hallani, hogy betelefonálok, panaszt írok, kirúgatom, feljelentem.....

Ruhát kiteregetni eszembe sem jut, mert szürke porréteg rakódik rá, mire megszárad.

Alig várom már, hogy ismét falun éljek.


Látod, minden nézőpont kérdése. :) Érdekes, hogy ugyanazt a dolgot milyen másféle képpen éli meg az ember.

2016. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 MZ.per.X ***** válasza:
87%

Lehurrogjátok a kérdezőt, de ez tényleg egy létező probléma.


Nálunk is mindig is tipikus volt, hogy egy nyári meleg nap után mikor végre átszellőztetnéd a házat estefelé, a szomszéd is akkor áll neki égetni, mert ugye melegben nem megy ki ő sem. Vagy az átmeneti idős fűtéseknél is van aki nem tudja rendesen megrakni a kazánt, és csak kormol mint a hétszentség, aztán cseszheti az ember a száradó ruhát.


Na meg Pesten is változó, a 90% ott sem a koszos belvárosban lakik, meg nem a Váci utca mellett. Ez utóbbinál aztán tényleg élvezhetetlenül szmogos a levegő, de nyugisabb helyeken simán fák, bokrok meg kiskert vannak a házak előtt. Sőt, érdekes módon Nyíregyházán előbb jelentenek szmogriadót mint Pest belvárosában.


Na meg olyan sokszor túlidealizálják a falusi létet, közben ott is van 100 dolog ami megkeseríti az életet, ordibáló alkoholista szomszéd, mindig van valaki aki folyamatosan fűnyírózik, láncfűrészel, fát vág, flexel, a kutyák egész este ugatnak mint a barom. Vagy mi például 1-2 kilométerre lakunk a főúttól, vasúttól, de esténként úgy hallani mintha a ház előtt menne a vonat.


Na meg kit mi zavar. Lakótársamnak Pesten az nem tetszett, hogy délutánonként nekiálltak az utcát törni légkalapáccsal, nálunk vidéken meg a közelből hordták az autópályához a homokot, gyakorlatilag reggeltől estig gépek zaját lehetett hallani, meg teherautók hajtottak 5 percenként az úton.

2016. márc. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!