Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthetem, kihívhatom a...

Feljelenthetem, kihívhatom a rendőrt a szomszédra ilyen dolog miatt? A rendőr fog intézkedni?

Figyelt kérdés

Panelban élek, felettem egy 30 körüli házaspár lakik a 2-3 éves forma gyerekükkel.



Folyamatosan üvöltöznek, dübögnek, vergődnek, többször szóltam, hogy legyen csendesebbek, de csak süket fülekre találtam. Káromkodnak a gyerekkel, egymással, tipikus proli, gerinctelen majmok.


Viszont kb 1 hónapja az új heppjük, hogy a gyereknek vettek egy kismotort, amellyel a házon belül motorozik faltól falig.

A hangja olyan, amikor végiggurul a parkettán, mintha földindulás lenne, leakarna szakadni a plafon. Mellé még a motor kerekeit is, ahogy gondolom megfordul a falnál, 4-5-ször a padlónak veri. (Gondolom lusta felállni a motorról, és minden alkalommal, így fordul 180 fokot, hogy ismét guruljon..)

Többször szóltam már, hogy ez nem bentre való, és ez már kimeríti a pofátlanság fogalmát, mert irgalmatlanul áthallatszik. Körülbelül olyan hanggal jár, mint amikor a villamos elmegy közvetlen melletted. Amikor szólok 5(!) percre befejezik, majd folytatják. Felvettem telefonnal a hangot, kb olyan hangja van, mint közvetlen mellettem motorozna a gyerek, az én szobámban.


Pitiáner dolognak tűnik, de hetek óta ezt hallgatom, naponta több órán keresztül. Dolgozok, tanulok, pihenni esélyem nincs így, mert reggel hattól este tízig, napszaktól függetlenül ezt csinálják.

Ha odáig fajul, hogy rendőrt kell hívjak, fognak ilyen """"piti""" dolognak tűnő probléma miatt intézkedni?


2016. máj. 16. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

A közös képviselőnek nem tudsz szólni? Hátha csinál valamit.

Egyébként együttérzek veled, sajnos a mai gyereknevelési módi ez a "beleszarok, te meg tűrd el, mert nem fogom korlátozni a kölykömet"...

2016. máj. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ha bejelented a rendőr köteles kimenni, akár büntetést is szabhat ki, de szerintem ez az intézkedő rendőrtől függ mit alkalmaz...

Egyébként a kormányhivatalnál is fel lehet őket jelenteni, de én is azt gondolom piti ügynek fogják fel, sajnos ezt csak az érzékeli, aki elszenvedi...De ha fel akarod őket nyomni, a hangfelvétel jó ötlet

2016. máj. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Hangfelvételt nem készíthetsz senkiről a beleegyezése nélkül úgyhogy mégsem olyan jó ötlet, mert személyiségi jogok megsértése miatt még téged húznak meg! Ez Magyarország, vigyázat!
2016. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
A hangzavart dokumentálhatja, ezt nem a kisujjamból szoptam, olvass utána.
2016. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan felveheti a hangzavart. Hívhatsz rendőrt, foglalkoznak vele.
2016. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

-világosan le van írva ,hogy tilos indokolatlanul zajt csapni lakóépületben ,még ha kisgyerek is az illető ,az sem csaphat olyan zajt,ami zavarja a mások nyugalmát,pihenését,


""A szomszédjogi szabályokat a Polgári Törvénykönyvünk határozza meg, mely általánosságban úgy rendelkezik, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédjait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. A jogszabály nem határozza tehát meg a zavaró tevékenység mértékét, illetve időkorlátot sem határoz meg annak gyakorlására. "


"Aki lakott területen, az ott levő épületben indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el."


-szóval simán kihívhatod a rendőrt,de mikor előadod a problémát,akkor ne azt mond,hogy egy kisgyerek motorozgat,hanem ,hogy a fölső szomszéd valamivel nagy zajt csap...

2016. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem fognak intézkedni, mert nem tesznek semmiféle törvénybe ütköző dolgot. Panel-kennel.


Ami valamit enyhíthet:

1.: habszivacs, hungarocell, szilikonpasztával felragasztható álmennyezeti lapok.

2.: vastag dombormintás tapéta, drapéria.

3.: füldugó, aktív zajszűrős fejhallgató.

4.: költözés.


Rossz szomszédság török átok! Úgy tűnhet könnyen beszélek, pedig ez tapasztalat.

2016. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kihívhatod őket ilyen esetben.
2016. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem veheti fel a hangzavart! Mert utána feljelent a gazdája aztán elmehetsz valahova! Engedély nélkül senkinek a hangját nem rögzítheted!
2016. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy beszélgetést rögzít, mondom, hogy olvass utána ne beszélj baromságokat, keress valami jogilapot...
2016. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!