Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az ilyen szomszédokkal mit...

Az ilyen szomszédokkal mit lehet kezdeni? Én is nézzem levegőnek őket?

Figyelt kérdés
Két házzal arrébb lakik egy nyugdíjas házaspár. Anyáékkal jóban vannak de öcsémnek és nekem kb sosem köszönnek. A feleség akkor szokott hazajönni busszal mikor én. Mindig köszönök neki, de ő olyan undorral köszön vissza hogy mindig megbánom hogy köszönök neki. A férj meg kb levegőnek néz minket. Sosem csináltunk semmit, sem a tesóm sem én. Viszont rosszul esik ez a viselkedés. Már előre félek ha kint vannak az utcán mert kellemetlen az egész, pedig szerintem egy jó napot kívánokba senki nem hal bele még ha nem is vagyunk nekik szimpik... Mi is nézzük levegőnek őket?
2017. jan. 26. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Ignoráld őket. Vagy hangosan köszönj rájuk, aztán, ha nem köszönnek, köszönj magadnak. :D

Tudom, milyen kellemetlen.

Nekünk volt olyan szomszédságunk, akik addig nem köszöntek se nekem, se a szüleimnek, míg ki nem derült, hogy a szüleim diplomásak...eldobom az agyam, milyen hülye emberek vannak.

2017. jan. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Clay Morrow ***** válasza:
100%
Tudom milyen, én is ismerek ilyen öregeket. Szimplán úgy teszek ha látom őket, mintha nem is lennének ott vagy mintha tök idegen emberek lennének. Ha egyszer te megtetted a lépéseket és láthatóan nincs eredmény akkor hagyd a francba.
2017. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Húha, nagyon nagy probléma XD

Igen, nézd levegőnek. De nem csak őt.. Általánosságban ha egy ember utál téged akkor nem kell kedvesnek lenned vele, elég ha ignorálod.

2017. jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem égető probléma :)

Csak mégis zavar. A semmiért utálnak?

Múltkor a férfi kint beszélgetett anyával, én mentem el itthonról, kimentem a kapuhoz, mikor meglátott elköszönt anyától gyorsan és elment. Nagyon kínos volt.

Szerintem nem normális ez a viselkedés.

Megfogadom a tanácsaitokat! És zöldet adtam mindenkinek!

2017. jan. 26. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Félnek a fiataloktól. Tudod, mint amikor a buszon hallod, ahogyan szidják "jaj a mai fiatalok milyenek". De azért fellök a k...rva szatyrával.
2017. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első válaszon könnyesre röhögtem magam, ugyanis én magam így viselkedtem azokkal szemben, akik nem fogadták a köszönésemet:

1. Visszaköszöntem magamnak... ironiából.

2. Ignoráltam.


Bármelyik verziót alkalmaztam, amint találkoztak az ilyenek anyával, mindig "árulkodtak", hogy nem köszönök nekik.

Persze én mindig mondtam hazaérve, hogy köszöntem ennek-annak, de nem fogadta.

Anyu a panaszkodóknak annyit mond mindig: én tanítottam arra, hogy aki nem fogadja a köszönését, annak nem kell ráerőltetve adnia. :D


Felnőttként már csak ignorálom azt, akiről tudom, hogy bunkóságból nem köszön vissza.

2017. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bárcsak ilyen lenne a szomszédunk... Most költözünk, de már az építkezés alatt is azt leste, hogy mikor megyünk a kecóba. És csak mondta, mondta, mondta... Állandóan bámul, les, nézelődik. Egyszer bejött az udvarba a csukott kapun keresztül, amikor vendégeink voltaj, hogy "na mondom átjövök mán megnézni, hogy állnak". Akkor agyon tudtam volna vágni egy csempével. Csak a nagyszülők iskolatársa volt a vénasszony, miattuk nem balhéztam. Meg a lányuk az építési osztály feje, a lakhatásiig meg kell őrizni a jó viszonyt.


Mennyivel egyszerűbb lenne, ha csak nem köszönne, és levegőnek nézne...

2017. jan. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Egyik se jó helyzet sajnos. Igen az is idegesítő aki meg folyton ott van mindenhol.

Én beérném azzal hogy köszönjük egymásnak, esetleg egy két szó és annyi.

De azt se tudom megérteni amit te írsz, hogy az olyan szomszédok hogy nem érzik magukon hogy kellemetlen amit csinálnak?

Látom vannak érdekes emberek mindenfele..

2017. jan. 29. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!