Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most mit csináljak a szomszédd...

Most mit csináljak a szomszéddal? Már kezd nagyon irritálni. Meddig lehet ezt még figyelmen kívül hagyni?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakom, ahol mindenki ismer mindenkit. 2 házzal odébb lakik egy idős pár, akik ránézésre nagyon kedvesek, és egy ideig jókat lehetett velük beszélgetni, de aztán kezdtem magamról, és a családomról elég durva pletykákat visszahallani. Eltelt egy ideig, mire rájöttem, hogy ők terjesztik, azóta a köszönésen kívül nem beszélek velük. Nem akarok bunkó lenni velük, de már a látványuk is bosszant, hiszen már látom, ahogy hangyaszorgalommal, csipegetik össze az infókat, amikből aztán helytelen következtetést vonnak le, és ami rosszabb adnak tovább.


Pl. 5 évig nem voltunk itthon. A házat addig sajnos kiadtuk albérletbe, de bár ne tettük volna. Mikor hazajöttünk, a szomszédék nem akarták elhinni, hogy ez még mindig a mi tulajdonunk, ránk hívták a rendőrséget, hogy betörtünk. (Kulccsal mentünk be) Az, hogy közben a ház szét lett rabolva, az nem volt gond. Na de ezen még csak nevettünk, mondván kissé túlbuzgóak.


Aztán azt hallottam vissza, hogy azért költöztünk el, mert a férjem börtönbe került, és meg nem tudtam eltartani egyedül a gyerekeket, így visszamentem anyámhoz. Mikor már vagy huszadjára kérdezte meg valaki, hogy igaz- e ,hogy a férjem volt börtönben (volt, de ott dolgozott, karbantartó volt, szóval szerintem nem mindegy, hogy a rács mely oldalán) már kissé meguntam, és rávágtam, hogy igen, és gyilkosságért ült.


Egy időben eléggé sokat jöttek hozzánk a villanyosok, mert míg nem voltunk itthon levágták az oszlopról a kábelt is, szóval vissza kellett köttetni, aztán meg ki kellett cseréltetni az órákat is, szóval volt dolguk. Akkor meg az ment, hogy biztos machináltunk valamit az órákkal, azért jönnek ide állandóan. Meg folyton: na most kötik ki a villanyt. Az, hogy ahhoz, hogy kikössék, előbb be kellene húzatni, az nem akadály, nálunk a kikötött villanyt, is kikötik.


A vizet is kifizettük, levették a szűkítőt, de azt is akkor kötötték ki. Amikor megcsináltattuk a csatornát,( az új volt, addig nem volt csatornánk) Ott állt a pár férfi tagja, és elmagyarázta a csatornásoknak, hogy hogy is kell azt csinálni. ???? Az a dolgok, csak tudják!


Naponta többször is járkál az utcán, minden háznál les befele, hátha talál valamit, amit kiforgathat.


Már nagyon irritál, de sajna nem tudok vele tenni semmit. Mit tehetnék? a butaságot nem lehet kiirtani. De valóban nincs megoldás? Már kiírni is jól esett magamból.



2017. febr. 8. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Én ilyen esetben ha valaki információ morzsákat próbál összeszedni rólam, akkor csupa valótlant mondok. Majd ebből akkora zagyvaságot rakott össze hogy mindenki teljesen hülyének nézte és még olyat is mondtak neki hogy elvitetik a diliházba.

Vagyis a lényeg hogy a nyújtott infóból semmi se legyen igaz. Az az idióta meg összerakja hogy például 2×2 = 5, mert 2+2 is 16.

2017. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szimeon ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni. Próbálj nem foglalkozni vele. Érdekesek vagytok, lehet rólatok kreálni sztorikat. Szerintem írhatnál erről egy kisregényt. De komolyan. Olyan Llosa módjára az egyik bekezdésben a valóság lenne, a másik bekezdésben ugyanaz a sztori, csak ahogy a Gáspár bácsi terjeszti. Nagyon vicces lenne.
2017. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Jelentsd fel. Van rá alapod.

[link]

2017. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű: mondj el neki egy csomó, égbekiáltó baromságot, csupa botrányosat magatokról, de úgy, mintha titkot árulnál el. Szét fogja kürtölni, és jól le fogja égetni magát.


Amikor pedig a házatokba nézeget befelé, menj ki, és jó hangosan, hogy mindenki hallja, köszönj neki így: "Jó napot, Gizike! Már megint leselkedik?"


Röhögj rajta, a primitív bunkókon ez kell.


E

2017. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtasson meg az a tudat, ha ilyen az a házaspár, nem csak veletek foglalkozik.
2017. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Hát ez k..rva gáz. Rólam is terjesztettek hülyeséget, például azt, hogy homokos vagyok, mert egyszer dekoráltunk külföldön egy meleg bárt jó pénzért. XD

A helyedben beszólnék nekik, de csak ilyen mosolyogva kedvesen, hogy na ma mit tetszenek kitalálni?

2017. febr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
"akik ránézésre nagyon kedvesek, és egy ideig jókat lehetett velük beszélgetni" magadnak kerested a bajt
2017. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

# 3


És ezzel mit érne el? Feljelent két bolond öregembert mert hülyeségeket beszélnek róla. Mi értelme?

2017. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező, sajnos mindenütt vannak ilyen emberek.

Annyira szürke és eseménytelen az életük, hogy nekik igazából az az egyetlen esemény, ami másokkal történik.

Az ellen, hogy az infókat a saját rosszindulatú kiegészítéseikkel elferdítve tálalják, csak úgy tudsz védekezni, ha SEMMIT nem mondasz senkinek.

Én életem derekán költöztem Budapestről falura, de volt elképzelésem, hogy egy kicsi közösségben milyen lehet a légkör.

Első perctől kezdve mindenkinek előre köszöntem, ha megszólítottak, nagyon kedvesen tudtam beszélgetni, úgy, hogy gyakorlatilag semmit nem mondtam.

Senkiről nem mondtam senkinek semmit és ha nekem mondtak valakiről valamit, akkor nem kommentáltam, hanem hümmögtem és eltereltem a témát.

Szomszédokhoz nem járkáltam, de én sem engedtem be senkit.

A kapuban elintéztem mindenkit, aki valamiért keresett.

Soha nem kértem kölcsön még egy szöget sem, de ha tőlem kértek és volt, akkor adtam.

Ennek ellenére biztos voltak olyanok, akik foglalkoztak velem, de szerencsére - mivel látták, hogy nem vagyok rá vevő - hozzám nem jutottak el azok a pletykák, amik felidegesíthettek volna.

Idestova 20 éve lakom itt, én vagyok az egyetlen, akinek még senkivel nem volt konfliktusa, megszoktak, megszerettek, mert minden csoda három napig tart.

Hosszú ideje már nem én köszöngetek előre, hanem nekem köszönnek, még akkor is, ha háttal állok.

Ne foglalkozz senkivel, ne hallgass meg pletykákat, ne tudjanak rólatok semmit, közben legyetek udvariasak, ha kell, akkor kedvesek, de három lépés mindenkivel!

2017. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tok mindegy mit beszelnek rolad vadidegenek vadidegenekkel?


Az ilyesmi soha nem birta elerni az ingerkuszobom.

2017. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!