Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ilyen szomszéd...

Mit lehet tenni ilyen szomszéddal?

Figyelt kérdés
2016. dec. 6. 14:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Tipikus minden lében szomszéd (társasházban lakunk 8 lakás van) alig várta, hogy elálljak a kocsimmal és mire visszaértem, már egy kupac levél várt, összehúzta a faleveleket egy kupacba a kocsim helyére, gondolom tüntetőleg, hogy Ő milyen szorgos, de nem tette zsákba, csak a saját ablaka alattit. Azt nem tudja, hogy én már két zsák levelet összeszedtem a ház elől kb.2 hete, de amit nem lát, az szerinte nincsen. Mit tennétek a helyembe? Szólnátok, és ha igen, hogyan mit mondanátok? Nem az első eset, hogy hasonló öntörvényű módon cselekszik. Vagy lépjek át a dolgon? Lehet az jobban zavarná! De valahol idegesít, hogy a kutya se kérte, és akkor vagy csinálja akkor végig, vagy akkor ne csináljon semmit! Én sem csak a fél oldali sövényt nyírom le, eszembe sem jutna ilyet tenni. Köszönöm előre is, ha valaki válaszol.
2016. dec. 6. 14:30
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Én egy szót nem szólnék neki, az tuti!

Ha nem veszed fel a kesztyűt, azzal tudod halálra idegesíteni.

Csinálj mindent úgy, mintha ott sem lenne, élj ahogy neked megfelelő.

Ha meg szóba hozza, hogy összekotorta nálad is a leveleket, akkor eszedbe ne jusson megköszönni, elvégre nem kérted meg rá és úgy érezheti, hogy a lekötelezettje vagy.

Egyébként most már több helyen olvastam, hogy bár nem a legszebb a hullott falevél, de a földnek nagyon hasznos tápanyagpótlás, nem véletlenül van így "megtervezve" a természet körforgása, ezzel az Isten adta komposzttal.

2016. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is degenerált mindkét szomszéd. Ezek általában valamilyen életfájdalom vagy beteljesedés hiányában keresik ezt a fajta sikerélményt. Szerintem ne foglalkozz vele, ezeknek az fáj a legjobban ha semmibe nézik. Ne mutasd ki neki, hogy zavar téged. Más részről ha elkezded vele csak téged fog stresszelni a dolog. Amíg komolyan nem köt beléd addig hagyd.
2016. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sz@rd le. Szerintem ez a legjobb megoldás.

Beszólni, vitázni tök felesleges, mert még (jobban) elmérgesedik a helyzet.

2016. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én halál nyugodtan beállnék a szokott helyemre és kész. Hagyjuk már, ilyen értetlen emberrel nem kell foglalkozni.
2016. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem kell tenni. Egy kupac falevelet odahúzott, és? Leparkolsz, hazamész, ennyi.
2016. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SubriJózsi válasza:
Kérd meg hogy költözzön el.
2016. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!