Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen esetben mi lenne a...

Ilyen esetben mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Ha 22:00 után futópadozik a felettünk lakó (a hangok alapján biztos vagyok benne, hogy futópad, nem tudok tőle aludni) és rendőrt szeretnék hívni mert nem hajlandó normális időben csinálni, akkor mennyire kell hangosnak lennie, hogy a rendőrök intézkedjenek (ha valaki lábbal fut felettünk a parkettán az valamivel hangosabb, de ezt is simán hallom, és nem tudok tőle aludni)? Csak mi halljuk, nincs más olyan aki még hallhatná rajtunk kívül, emellett a lakószobában hallatszik a dübörgés, de kint a lépcsőházban nem.

Érdemes ilyenkor rendőrrel fenyegetőzni (ha nem hagyná abba) vagy nem mert nem biztos hogy intézkednének és csak rontana a helyzeten?



2017. febr. 10. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha halkabb, mint a feletted futkározó zaja, akkor a rendőr nem csinál semmit.
2017. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol van a fo biztositek? ( azert ne felejtsd el megnezni a liftet, hogy ne ragadjanak be artatlanok). Sok sikert. =:D
2017. febr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol a fő biztosíték, lift nincs, de azt se szeretném, hogy valamilyen elektromos eszköz károsodjon.

Az nem elég az intézkedéshez,hogy nem lehet tőle aludni (nem csak úgy hogy mi nem tudunk, hanem bárki nem tudna)? Felőlem bejöhet a lakásba a rendőr és meghallgathatja (ezzel max. annyi gond lenne hogy hol halkabban hol hangosabban fut). Az hogy halkabb mint a fölöttem futó futása a parkettán kb. úgy kell elképzelni, hogy felnőtt esetében (gyerekek esetén a futópadozás a hangosabb). Tisztán kivehető hogy valaki fut és beleremeg vagy rázkódik is a szobánkban valami (nem tudom hogy ilyenkor az ablak vagy a keret nyikorgását hallom).

2017. febr. 11. 11:48
 4/9 anonim válasza:

Szerintem szedd össze a bátorságodat és

próbálj meg beszélni vele. Ez a leg-

tisztább dolog.

2017. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tatagami válasza:
A társasházatok házirendjében milyen szabályozás van a zajkeltésre? Az alapján megkérheted, hogy az adott időpontban ne csinálja azt amivel zajt kelt. Ha nem javul a helyzet akkor marad a rendőrhívása csendháborítás miatt vagy kérhetsz birtokvédelmet is. Részletesebben: [link]
2017. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez már folyamatban van, de eddig mindig rendkívül bunkók voltak, szóval nem látok sok esélyt. Ha nem állnak le arra az esetre kellene valami megoldás.
2017. febr. 11. 19:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hol van a villanyórája. Nyomd ki neki, mikor futópadozik. Ezt ismételd meg jópárszor. Kit érdekel, ha tönkremegy valamilye, vagy a szaros futópadja? Majd legközelebb megtanul viselkedni.
2017. febr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem férek hozzá a villanyórájához. Mivel nem vagyok egy technikai zseni és valaki említette a liftet, ezért azt gondoltam a fő biztosíték mindenre hatással van (tehát a többi lakó dolgaira is, azt viszont nem akarom, hogy nekik vagy nekünk tönkre menjen valami).
2017. febr. 14. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Az szívás.

De egyszer mondtad, hogy hogy idegesíti őket mikor te zajongsz. Tegyél hangfalakat a szekrény tetejére, és bömböltesd az LL Juniort mikor aludni akarnak. :)

2017. febr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!