Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szakítsunk meg egy...

Hogyan szakítsunk meg egy barátságot? Tényleg ez a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom azon, hogy megszakítsak egy barátságot. De aztán mindig tovább léptem, mert úgy éreztem, hogy lehet csak túl reagálom. De most már soknak és néha idegesítőnek érzem.

1. Sokszor és sokat késik, ami miatt éretlennek és megbízhatatlannak tartom. De ezekre a dolgokra úgy reagál mintha menő lenne.

2. Volt, hogy belekevert olyan dolgokba ami az ő felelőssége lett volna és én sem valami pozitívan jöttem ki a dologból.

3. Sokszor kérdez valamit válaszolok, megkérdezem tőle, hogy neki mi a véleménye a dologról, de nem mondd semmit. Tudom, hogy ez hülyeség, de egy adott élethelyzetben rém idegesítő. :D

4. Csak az ő társaságában irreálisan sokat beszélek, mert ha én nem mondok valamit akkor pl. az iskolába vezető 20 perces úton csak a csendet hallgatnánk. És néha csak beszélek sokat, máskor meg csendben vagyok mert nem akarok a terhére lenni. De más emberekkel kölcsönösen beszélgetek, nem csak beszélek.

5. Facebookos beszélgetéseit belinkeli vagyis az egész képernyőt lefotózva elküldi, gondolom azért, hogy lássam ő bizony fiúkkal is beszélget. Ezt ügyesen csinálta eddig mert fel sem tűnt, hogy miért csinálhatja, csak akkor amikor elküldte, hogy valaki ráírt h "szia" ő meg visszaírt h "szia". Ezt biztos megértik azok akiknek facebook függő barátaik vannak.

6. Önállótlan, nincs határozott véleménye, szinte mindig az enyémmel ért egyet.

7. Általában addig szerencsétlenkedik, amíg meg nem csinálom helyette a dolgokat.

8. Én sem vagyok tökéletes. Sőt! De úgy érzem csak visszafejlődök mellette.

Van vagy volt valakinek hasonló tapasztalata? Mit tettetek? Viszonylag hosszú barátságról van szó.



2016. febr. 9. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
építsd le
2016. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bővebben? :D Volt már valakinek hasonló barátja?
2016. febr. 9. 16:07
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nincs ilyen barátom, de van ilyen illető a környezetemben: a húgom. Nos ha szereted a barátodat akkor mondd el neki azt amit leírtál. Ha azt veszed észre hogy reagál, felfogja akkor menthető a barátságotok. Ha viszont nem mutatja hogy a legkevésbé is érdekelné akkor tedd hozzá azt is, hogy neked nem kell ilyen barát aki leginkább kolonc a nyakán.
2016. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van hasonló barátom, sokszor már a tököm kivan vele mert éretlen és sokszor nem tud vagy nem mer önálló döntéseket hozni. Ez még olyan esetekben elnézhető lenne hogy pl boltban milyen piát vegyünk de konkrétan arról van szó hogy elcseszi az életét, olyan szakmát tanul amit nem is szeret, (túlzás hogy tanul) az érettségit meg lusta újra csinálni vagy egyáltalán újra jelentkezni olyan helyre (egyetemre) ami tetszene neki. Hiába papolok neki hogy ez így nem lesz jó, nem veszi a lapot. Csak vegetál + sajnáltatja magát emellé olyan jövőképet képzel el hogy nekem + még pár barátnak szintén sz.r melója lesz amiért még éhbért sem fizetnek. Ez természetesen nem igaz csak ezzel próbálja kimagyarázni magát.. szeretem hiszen a barátom de egy baromnak tartom. Nem tudom mi lesz vele.. pedig sokra vihetné mert van esze.


Tudom kérdező nem segítettem ezzel semmit csak gondoltam megosztom veled hogy lásd nem csak neked vannak gondjaid a barátoddal :) szerencsére nálunk nincs olyan hogy mindenben egyetértünk így kultúráltan de szoktunk vitázni :)

2016. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon is segítettél. :) Köszönöm. Igazából nem is azt kérem, hogy oldjátok meg helyettem, hanem hasonló tapasztalatokra vagyok kiváncsi.

Hát nálunk vita sincs, mert ha elkezdem elmondani a véleményemet (esküszöm, nem kiabálva) hamar lezárja, hogy oké ne veszekedjünk. Én meg mondom, hogy az eltérő vélemény az nem rossz dolog, de nem hiszem, hogy megérti.

2016. febr. 9. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!