Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy számokra nehéz döntés...

Egy számokra nehéz döntés előtt állok. Véleményetek szerint melyik lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


19/l vagyok és idén érettségiztem, egyetemre nem mentem, mivel OKJ-s képzésre jelentkeztem, amit 1 év alatt tudok elvégezni. Ez az a szakma, amit mindig is szerettem volna csinálni és szüleim támogatnak benne.

Barátom (aki szerb) az osztálytársam volt fél évig, cserediákként volt itt. Visszament Szerbiába és azt beszéltük meg, hogy egyelőre úgy tartjuk a kapcsolatot, hogy majd ha tud akkor ő jön hozzám vagy pedig én hozzá. Azt is mondta, hogy majd ha elvégeztem azt a szakmát, akkor felőle mehetek ki hozzá Szerbiába és van egy ismerőse, aki tudna nekem segíteni munkát találni, ami azért is lenne jó, mivel gyakorlatilag csak angolul kéne hozzá tudnom. Ha pedig ez így annyira nem működne, akkor sajnos szakítunk.

Ami azt illeti, azzal a szakmával itt is el tudnék helyezkedni, csak annyira nem becsülik meg. (Persze azt nem állítom, hogy Szerbiában nem így van, de ha odamennék, nem ebben a munkakörben helyezkednék el). Szóval vagy azt választom, hogy itt gürizek és a kapcsolatomnak annyi, vagy pedig megyek barátomhoz, ahol lenne is hol laknom, mivel az egyik rokona vett neki egy házat, ráadásul ott is ugyanúgy lenne munkám és mégcsak nem és kell hozzá tudnom a nyelvet. De nem is tudom, ez olyan...bizonytalannak hangzik. Pláne, hogy a családomtól is távol lennék. Ja igen és barátomról még annyit, hogy ő nem magyar, hanem teljesen szerb és nem az ország magyarlakta területéről származik.


Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy szerintetek megérné kockáztatni és kimenni oda? Mert én mindig a próba szerencse híve voltam. Ha valami nem jön össze, legalább úgy nem jön össze, hogy megpróbáltam. És hogy őszinte legyek, nincs is sok fogalmam hogy mi a konkrét helyzet Szerbiában. A barátomon kívül egy ismerősöm sincsen ott.


2016. aug. 6. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyire mély és bensőséges a kapcsolatotok ? Nem akarok ítélkezni látatlanból de ha már felmerül benned a kétely hogy megérné-e a szerelmeddel lenni akkor már valami baj van . Nem lehet hogy ez csak egy tini szerelem és később megbánnád ? Valóban ő az igazi ? Annyira igazi hogy megéri kimenni hozzá ? Ezeket először tisztázd magadba és utána határozd el megad !


Szerbiában milyen munkakörben dolgoznál jobb fizetésre számíthatnál ?


Milyen környéken laknál , rendes lakásod, szobád lenne ? Szerbia melyik részén ?


Milyen Okj-és szakmát végeztél el Magyarországon , azzal mennyit keresnél itthon Magyarországon ?


Nem utolsó sorban Szerbia veszélyes környék is tud lenni , nem EU-s ország így ha bajbak kerülsz ott nehezebben fogsz segítséget kapni ?


Mennyire ismered a barátodat , valóban megbízható , szüleivel családjával találkoztál már ?


Ő miért nem tudna hozzád jönni Magyarországra ? Egyáltalán felmerült benne a gondolat hogy idejönne ?

2016. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazán nem valószínü, de így semmi esetre sem mennék.

De eleve mire végzel a szakmával, addigra valószínüleg úgyis vége lesz a kapcsolatnak.

2016. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy mi van Szerbiába? Kérdezd a barátodat! Ő ott él, itt is élt vagy fél évig, csak tud véleményt alkotni mindkét országról, és a kettő közötti különbségeket fel tudja sorolni. Kérdezd meg tőle, hogy tényleg érdeme-e itt hagynod a hazádat miatta. Amúgy szerbiába nem fogsz jobban keresni, mint Magyarországon. Érdekes, hogy te képes lenél elhagyni a hazádat, és egy semmivel sem jobb országba átmenni. Ha te is részben szerb vagy, akkor hajra, nem fog nehezedre esni beilleszkedni. De ne várj hatalmas fizetéseket, sem pedig az itteninél színvonalasabb munkahelyeket. Erre azért készülj föl. Ja, és még az Európai Unióban sincs benne. Kimehetsz, ah akarsz. De lehet, hogy többet már nem látunk. Sok sikert. Amúgy biztos gyönyörű pasas lehet, ha képes vagy ilyet megtenni érte. Vagy csak te vagy hülye.
2016. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!