Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ragaszkodom ennyire a...

Miért ragaszkodom ennyire a lakóhelyemhez?

Figyelt kérdés

25 éves fiú vagyok. Az egyetemi tanulmányaim alatt Magyarországon tanultam, egyébként szabadkai vagyok. Mivel Szabadkához közeli városban tanultam, ezért minden hétvégén hazajártam. Nem is foglalkoztam különösebben a dologgal. A nyáron végeztem a tanulmányaimmal. A fő kritérium a munkakeresésnél számomra az, hogy a szülővárosomhoz közel legyen az adott munkahely (nem baj a napi ingázás), holott nyilvánvalóan nem csupán ez a lényeges. Ugyanakkor úgy látom, hogy mind a szabadkai, mind a magyarországi szaktársaim könnyedén változtatnak lakóhelyet, sokszor úgy döbbenek rá fb-n hogy ő is, és ő is felment Pestre, vagy külföldre.

Viszont én egyre jobban tapadok ide, ahol élek, olyannyira, hogy egy hosszúhétvégés kiruccanáskor (P,Sz,V, H) már szombat este rám tör a vágy, mennék haza, nem érzem jól magam az adott városban, pedig csak először járok ott, szép városi környezet stb. Nem kell, nem igénylem és nincs szükségem rá. A nyaralást sem élvezem, számolom a napokat, hogy mikor megyünk már haza.

Lehet hogy idősebb koromban majd megbánom, hogy ilyen legyökerezett voltam fiatalon? Érez valaki még így?


2017. febr. 16. 01:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos jó gyermek korod volt, családod is összetartó, tehát rengeteg jó emlék köt oda. Én is így vagyok, imádom túlságosan is a helyet ahol fel nőttem,
2017. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Teljesen normális az érzésed. Ez persze nem jelenti azt, hogy másokat hidegen hagy a szülőhelyük, csak kénytelenek változtatni.


Nem fogod megbánni idős korodban sem. Te egy igazi lokálpatrióta vagy.


Én Budán lakom ugyanazon a helyen, ahol a szüleim, nagyszüleim, és az ő szüleik laktak.

Nekem ez természetes, annak ellenére, hogy sokat jártam külföldön..a honvágy mindig visszahozott.

2017. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!