Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan tegyem pokollá a...

Hogyan tegyem pokollá a szomszédom életét?

Figyelt kérdés
Neki ezt sikerült kiviteleznie. Hetente jelentget föl, rendőröket hív. Most telt be a pohár! Mindent el akarok követni, amit csak a törvény megenged. Az ablaka alatt fogok szalonnát sütni.. bográcsozni.. minden áldott nap. Ötleteket várok, amik nem törvénysértőek. Mikortól is szól az a bizonyos ,, csend,, rendelet? Segítsetek! Most épp a kutyáimat akarja elvitetni.. csak úgy! (Falu, kertes ház)

2017. febr. 23. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

De miért jelentget fel? Mi oka rá? És miért akarja elvitetni a kutyáidat?


A "csendrendelet" a nap 24 órájára érvényes, ahogy a birtokháborítás is.

2017. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Én inkább elköltöznék, nem pedig kicsinyes bosszúkkal keseríteném az életem. Illetve nem várnám meg, hogy lemérgezi a kutyáimat. Mert azt bizonyítani nem fogd tudni...


Nálunk kisebb a konfliktus, megoldódott egy olyan kerítéssel, amin keresztül nem látjuk egymást. Nem is érintkezünk egyáltalán.

De a ti viszonyotok már nagyon eldurvult. Hidd el,a költözés a legjobb megoldás, mielőtt ugyanolyan megkeseredett ember leszel, mint ő...

2017. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem szeretném eladni a saját házamat egy megkeseredett vén ember miatt, ha Isten is úgy akarja, akkor előbb húznak rá földet, mint rám.


Feljelentett, mert hajnalban kukorékolt a kakas. Már nincsenek tyúkjaim.. Feljelentett, mert hajnali 3-kor ugatott a kutyám (persze, ha részegek dajdajoznak 8-10 méterre jelzi a kutya azért van). Még ha el is költöznék, mi a garancia, hogy a szomszédban nem fogok ki egy ugyan ilyet.


Egyébként a konfliktus alapja, hogy Ő akarta megvenni a házat 7 millióért, de neki nem adták el annyiért.. mi megkaptuk 2,9-ért és figyelmeztettek, hogy hülye a szomszéd. A másik szomszéddal semmi gond nincs.

2017. febr. 23. 13:36
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kár háborúba bocsátkozni azzal, aki eleve hülye. Egyrészt vesztes leszel, mert ő jobban bírja, másrészt lesüllyedsz a szintjére.


Egyébként olcsó húsnak híg a leve. Figyelmeztettek, mégis belementél a vásárlásba.

2017. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem adták el a szomszédnak 7-ért, ha neked 2,9-ért is eladták? Mi ebben a logika? Nyilván ez a baja a szomszédodnak főleg veled. Nem lepődnék meg, ha ő akarná megvenni majd a házat tőled, volt is ilyen eset a tv-ben.
2017. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

És mit érdekel, ha feljelentget, mert kukorékol a kakas? Vagy ugat a kutya?

Szerinted a rendőröket érdekli az ilyen???


AZ én szomszédom a jegyzőnél jelentett be, mert miután költöztünk, a beagli-je átszökött, és összekapott a pitemmel (túlélte). Kijöttek, körülnéztek (mi nem is voltunk otthon). Nem lett belőle semmi ügy. Gondolom látták, hogy normálisan tartott kutya normális kerítés mögött van.


Ne vesződj vele. Húzz egy magas átláthatatlan kerítést, és kész.

2017. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nyilván igazatok van, csak dühít. Már ránk küldte a NAV-ot, a rendőrséget, már be kellett vinni a kutyák oltási könyvét az Önkormányzathoz, mert vélelmezte, hogy nincsenek beoltva.. persze a helyében én is félnék.., amikor a kutyink kicsi volt, bottal ijesztgette és üvöltött vele a kerítésnél kb 1,20-as kerítés, kapu (ugyanis a házak a telekhatáron vannak és a szomszéd udvarából ,,jár,, egy darab. Most a kutyuli egy éves.. picit megnőtt, mint minden Tibeti masztiff kb. 50 kiló lehet.. már nem kell ijesztgetni.. épp eléggé emlékszik csecsemő korából. Ő sem szereti a szomszédot.. és hiába vett két német-juhászt és húzott rá szögesdrótot.. a kutyi akkor is felkönyököl. Az Ő kerítése.
2017. febr. 23. 14:21
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem a német-juhászra húzott szögesdrótot.. a kerítésre
2017. febr. 23. 14:22
 9/22 Berserker88 ***** válasza:
96%
Nálunk is ezt csinálja, szerencsére szinte üdülőkörzetben lakunk, és rajtunk kívül az utca másik sarkán lakik 1-2 ember, de a 300 méteres körzetünkben senki. Egy ideig ő is próbálkozott ezzel a rám hívja a rendőrséget és a többi hülyeséggel, míg ő vígan minden hétvégén, előfordul, hogy hétköznap is menetel a kertjében a régi Szovjet indulókra. Én semmit nem szoktam csinálni vele, van itthon egy gázpisztolyom és általában amikor haza ér és el akarna szundizni, kimegyek riasztóval próba durrogtatásokat végezni, azért mégsem járhat le a szav. ideje a tölténynek. :) Jó párszor rám hívta a Polizeit akik csak meggyőzték róla, hogy a saját kertemben bezony azt csinálok amit én akarok, amíg nem este 10-11 körül durrogtatok őket marhára nem érdekli. Érdekes módon azóta kicsit visszavett az arcából.
2017. febr. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

"a kutyi akkor is felkönyököl. Az Ő kerítése."


Ugye azt tudod, hogy úgy vagy köteles a kutyádat tartani, hogy ne tudjon a telkedről kimenni???? Szóval ha az a kerítés egyszer kidől, és a kutyulid a kertjében köt ki, senkit nem fog érdekelni, hogy az kinek a kerítése. A te kutyád, és az ő kertje...


Nálunk sem 1x jött át az a bizonyos beagli. Heti rendszerességgel. Mindig megtépte az enyém, ha nem értem ki időben a kertbe. Megelégeltük, és 50 ezer ft-ért vettünk palát, amit az Ő kerítésére rögzítettünk. Azóta nem tárgyalunk - szerencsére nem is látjuk egymást. Én nem akartam, hogy egy hülye ember miatt meghaljon egy kutya, mert esetleg akkor jut eszébe átjönni, amikor nem vagyok otthon. Aztán én féljek, hogy cserébe mikor eszik mérget a kutyám. Hát kösz, nem.

(az önkoris emberek akkor jöttek, amikor már a pala is fent volt. Gondolom nem nagyon értették, mi a baja a szomszédnak, mit jelentget).



Ja, és ha ennyire kicsinyeskedsz, jelentsd be te is őt, had menjen be ős is a kutyák oltási könyvével. Süllyedj le a szintjére.

2017. febr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!