Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet és az emberek...

Milyen az élet és az emberek Dél-Amerika Egyenlítőhöz közel fekvő városaiban? Tapasztalatok!

Figyelt kérdés

2017. febr. 24. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

A világ legyveszélyesebb városai közt vannak a dél-amerikai országok városai. Drogháború, gerillák, emberrablók, mocsok, bűnözés, hatalmas szegénység és még annál is nagyobb munkanélküliség. Mindez némi kilátástalansággal fűszerezve.


Hogy az emberek milyenek, azt nem tudom, nem is nagyon lehet ilyet megmondani, biztos ott is vannak kedvesek, meg kevésbé kedvesek.

2017. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva szeretnék odaköltözni. Azért hangsúlyoztam külön azt, hogy Egyenlítőhöz közel fekvő, mert rendszerint ezek az áthatolhatatlan esőerdő miatt ritkán lakottak, a városok népessége nem olyan nagy. Másrészt forró éghajlatról származom, szeretem a meleget.
2017. febr. 24. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is tervezem a trópusokra való költözést. Úgy gondoltam hogy előtte turistaként minél több helyet megismerek, aztán amelyik szimpatikus lesz. Változatosak a trópusok, valóban van köztük olyan mint például az Indonéz szigetvilág a kalózaval, de vannak köztük jócskán pálmafás üdülőparadicsomok is. Meg ritkán lakott és szintén biztonságos helyek is. Vagy vannak olyan helyek is ahol a napi és évi hőmérséklet ingadozás minimális, vagyis gyakorlatilag időben állandó a hőmérséklet. Ilyen például Óceániában Szamoa szigete. No persze ez nem Dél-Amerika, így bocs a kitérőért.

A tévében láttam dokumentumfilmet dél-amerikai magyarokról, már nem emlékszem melyik városokból, de boldogok ott. Az albérlet, rezsi és lakásárak olcsók. Ahogy a föld és erdő is ha valaki saját tanyán szeretne élni. Bár Venezueláról azt tudni hogy nem biztonságos, de a benzin ára meglepően olcsó, 11 Ft körül van. Na erre varrjunk gombot itt a ködös mérsékelt égövön.

[link]

2017. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Közép és dél amerika a világ legszegényebb térségei közé tartoznak, különösen közép amerika ott az egyenlítőnél. Mivel a dél-amerikából kiinduló kokainútvonalak arra felé haladnak keresztül, ezért napi szintű a harc a fegyveres milíciák, drogkartellek és a helyi hadseregek között.


Másrészt ott a fehér embert nagyon gyorsan elrabolják némi pénz reményében. Dolgozni nem tudsz, mert nincs mit. Megélni nem tudsz, mert nincs miből. Sokkal valószínűbb hogy helyismeret és a körülmények ismerete nélkül vagy emberrablás vagy tűzharc, vagy rablógyilkosság áldozatává válsz. De ti tudjátok.

2017. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sötét bőrű vagyok és kifejezetten egyszerű megjelenésű. Olvasott ember vagyok, de nagyon jól meg tudom játszani magamat, ezáltal nem keltek gyanút a drogkartellek számára.

Az egyik válaszolónak üzenem, hogy tudok indonézül, malájul és filippínóul. Az a térség is érdekel engem.

2017. febr. 24. 22:39
 6/9 anonim válasza:
100%
Itt elek a 8-ik szelessegu fokon Panamaba 10 eve a nagyvarosba hanem attol messze. sok a tapasztalatom az eloziek amit irtak semmi sincsen ugy itt Panamaba Szakmunkaero hiany vann a datran fizetesek nagyon jok a megelhetes kituno sokkal jobb mint mashol egy Europai orszagba. Sok honfitars el itt boldogan csaladjaval egyutt semilyen bantalom stb ha tobb informaciot szeretnel nyugottan irhatsz privatba udv a jobbes szebb jovodert
2017. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Ecuador,Brazilia,Kolumbia.

ebből kolumbiában kiemelkedően magas a népesség elhalálozása leinkább drogháboruk miatt.


Braziliában csak hatalmas a bűnözés.


ecuadorool viszont semit sem hallani soha.

2017. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Borzaszto szegenyseg van ott,illetve mint ahogy fentebb is irtak,a kozbiztonsag nagyon rossz. Lett volna lehetosegem a nyarat Del-Amerikaban toltenem,de inkabb hagytam,pontosan a felelem miatt.

Spanyolul is beszelsz? Ha igen,kuldok egy filmet,amit erdemes megnezned. Jol bemutatja,hogy mi elol menekulnek ezen orszagok lakoi az USAba.

2017. márc. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2017. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!