Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, hogy emiatt fenyeget...

Normális, hogy emiatt fenyegetőzik az albérlős? Vagy jócskán túloz?

Figyelt kérdés

Szóval az a szomorú helyzet, hogy albérletben lakom,egy szobában egy barátnőmmel a másikban pedig a tulajdonos(26év körüli férfi) közös fürdő, konyha.


Én otthonról úgy tudom, hogy az olajat 2-3x fel lehet használni, igy is teszek. Néha pl ha reggel sütöttem ki valamit, tudtam, hogy még fogok enni belőle és otthagytam a tüzhelyen.

Egyszer szólt, hogy használná a serpenyőt(megjegyzem van másik is) oké, szépen kiüritettem és elmostam.

Pénteken véletlenül ottfelejtettem olajjal, mivel egy temetés után rögtön siettem a vonathoz és kiment a fejemből.

Erre ir a barátnőmnek ,hogy üzenje meg nekem(!) hogy utoljára szedte össze utánam az olajat, többször szólt nekem emiatt(ez nem igaz,csak akkor egyszer) és ha nem tartom tiszteletben a rendet, akkor nem kell ott lennem.


Nagyon felhúzott ezzel, és mégcsak nem is nekem mondja, ha baja van velem.

Irtam neki, éreztem,hogy nem hagyhatom annyiban. Megmondtam, hogy véletlen volt, nem szándékos, és megtörténhet az emberrel, hogy elfelejt dolgokat. Illetve megmondtam azt is , mikor pár nappal hamarabb mentem fel szünet alatt, a konyha nem látszott ki a szemétből(erre azt mondta nehéz hete volt)

Majd jött azzal, hogy nála fontos a rend, ezt tiszteletben kell tartani ha itt akarok lakni stb.

Persze mikor felkerültünk és rám került a takaritás rengeteg pókhálót szedtem le a konyhában ami biztosan hónapok óta ott volt, illetve a csempén levő kosz fél centi volt, amit rengeteget sikáltam, és ő jön nekem a renddel, persze ezeket senki nem vette észre,és ilyenért nekem áll.

Miután ezeket közöltem, már kicsit mintha visszavett volna és már azt mondta,hogy felhúzták még mielőtt látta volna az olajat.


Azzal is jött,hogy ne hagyjam ott elé ,mert foglalja a helyet és az edényt,amire szüksége lehet másnak. Jelenleg reggeltől kint van egy bazi nagy leveses tálja tele levessel, ugyan ott. Az nem foglal helyet és nem kell másnak, ugye?


Ti mit gondoltok erről, olyan nagy bünt követtem el?20L


2017. márc. 27. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hárman használjátok a konyhát, ne foglalj el egy edényt magadnak. Szűrd le az olajat egy zárható befőttesüvegbe, és tedd el, ha többször akarod használni, a serpenyőt meg mosd el magad után. Ez jogos elvárás.
2017. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ő a tulaj, azt csinál, amit akar. Ezért lehet ott az ő levese. Egyébként tényleg meg lehet tenni, hogy elteszed magadnak az olajat és elmosod az edényt.
2017. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tudom, máskor eltettem mindig! Max 1-1,5 napra maradt benne kaja amit sütöttem. Most véletlen maradt ott, mert nagyon siettem.

Ennyi erővel semilyen más edényben nem maradhat kaja mert bárkinek kellhet? Akkor az ő levese miért áll egy napja ott, ugyanúgy szükségem lehet nekem arra és a helyet ugyanúgy foglalja.

2017. márc. 27. 23:36
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen piszlicsáré dolgokon pattog, akkor biztos mókás lesz a kiköltözésnél is, hogy ott egy pötty a falon, fizess ki egy teljes tisztasági festést meg ilyenek.
2017. márc. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó nem volt szándékos, elnézést is kértem, de ennyiért nekem esni!Mindenkivel megesik hogy elfeljt dolgokat, nem? Miért csak ez zavarja, a pókhálók meg a kosz a falán miért nem?
2017. márc. 27. 23:38
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Ő a tulaj, azt csinál amit akar? Helló, a kérdező fizet neki, nem vendégségben van! Én idegenekkel sem, nemhogy a tulajjal soha nem költöznék össze, pont az ilyen baromságok miatt.
2017. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az! Olyan a konyhája, hogy csak néztünk mikor jöttünk... Rengeteget súroltam a csempèt mire valahogy lejött az a sok odaszáradt kosz,a szekrények teteje fekete volt, de ő jön azzal hogy fontos a rend neki!
2017. márc. 27. 23:40
 8/19 A kérdező kommentje:
Nyárig most már itt kell lehúzom... Viszont ha el is küld, mert pofázok, akkor 2 bèrlőt veszít mert a barátnőm se fizeti egyedül ezt a drágaságot.
2017. márc. 27. 23:42
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

a napraforgó olajban növényi omega 6 van,ami eleve egy nem kívánatos anyag az emberi testbe.

de hőkezelés hatására transzzsír lesz belőle ami még tovább fokozza a káros hatásokat.

le kellene szoknod róla,mert a napraforgó olaj rosszabb mint a tej,vagy a glutén,talán csak a cukor ami károsabb nála.

szóval cseréld le kókuszzsírra,abból nem lesz transzzsír hőkezelés hatására,nincs benne omega 6 és nem büdös mint az olaj.

meg vegyél magadnak egy serpenyőt.

2017. márc. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem vegyél magadnak egy serpenyőt, amit csak te használsz és ha sütöttél vmit, akkor rakd be a sütőbe, ott nincs szem elött. Azt én is utálom, mikor a tűzhelyen van a serpenyő az olajjal, ezért mindig elrakjuk a sütőbe, van hogy 2 is van ott attól függően, hogy mit sütöttünk benne. Ha esetleg sütünk vmit, akkor kiszedjünk és félrerakjuk, de szerintem teljesen felelseges minden sütés után kicserélni az olajat, meg elmosogatni. Én egyetemista voltam, marhára nem lett volna időm ilyne baromságokra, örültem néha, hogy egy csirke nuggetset ki tudtam gyorsan sütni és már indultam is a dolgomra.
2017. márc. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!