Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnám jobban viselni...

Hogy tudnám jobban viselni ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Második évemet kezdvem egy pesti szakközépiskolában. Azt tudni kell, hogy nem ezt jelöltem meg annak idején, csak ide vettek fel végül. Úgy jöttem ide, hogy bejárok, kötelezettségeimnek eleget teszek, és megnézem kivel barátkozok ismerve a helyet. Mindig is jó tanunló voltam, és ezzel az iskolával se lenne baj, szerintem lenne egy szakközéphez képest jó színvonala, de az ide járók szörnyen lehúzzák. Sok a c.gány, a tananyaggal nem lehet rendesen haladni az osztály miatt. Itt kiközösítik az embert, ha nem egy gyenge jellemű hulladék mint az ide járók nagy része: az az elfogadott aki drogozik, piál, cigizik, vissza magyaráz a tanárnak, akadályozza azt aki valamire akarja vinni. Én úgy vagyok vele, hogy semmi baj nem lenne ezzel ha nem hátráltatná azt aki viszont tanulna.

Nem egyszer voltam/vagyok közutálat tárgya, csak mert nem vagyok olyan mint ők. Tény, többre tartom magam náluk, mert lenézem ezt a viselkedést és az ilyen tömény züllést. Mindigis hajtottak a fiúk, (ezért a lányok szemében persze r.banc vagyok) itt is volt hogy már-már elfajultak a dolgok. Mintha nem is emberek lennének az itteniek, nevelés nuku. Lassan úgy érzem, nem tudom mindig megvédeni magam. Leszólnak amiért normális vagyok, egy komoly párkapcsolatom van, mert tanulnék és szeretném vinni valamire, amíg ők attól érzik magukat felnőttnek hogy a hétvégén ki mennyire volt részeg, ki kivel mit csinált, árokban aludt beállva, ebben és ebben a szoli csőben feküdt. Nem inkább nekem lenne okom bántani őket akkor már, hogy mennyire közönségesek? :) Nevetséges ez az egész, kezd nagyon elegem lenni így szeptember előtt hogy tudom, mi vár. Nem tudom meddig bírom még türelemmel. Tartok tőle, egyszer robbanok. Nem egyszer volt hogy gyomorideggel keltem. Van önbizalmam, és visszaszólok ha úgy van, de már év végén is kezdtem nagyon besokallni.

Más iskola ami jó lenne nekem nem igazán van a környéken, és ez még a jobbak közé tartozik szakközepeket nézve.

Nem tudom mit csináljak. Nem akarok idegroncs lenni, de ez nem állapot.

Váltsak, vagy bírjam még, hátha megszűrik majd a diákokat? Vagy egyáltalán, hogy tudnám 'kizárni', figyelmen kívül hagyni ezeket a rossz embereket?



2016. aug. 22. 14:50
 1/7 anonim válasza:
Micsoda sorstárs. Őszintén szólva velem teljesen ugyanez volt...keresztül mentem ezeken amiket leírtál. Én csak azt tudom mondani hogy ne bízd arra a dolgokat hogy majd jobb lesz...Én fél éven át húztam ezt a dolgot és egyre rosszabb lett a helyzet...nem tudom mit értettél az alatt hogy néha elfajultak a dolgok...én elviseltem ha pletykáltak rólam nagyon durván azt még úgy elnéztemm meg kibírtam...viszont volt amikor nekem jöttek a folyosón, ordobáltak velem, videóra vették ahogy szétaláznak én meg persze próbáltam magam védeni, meg nem foglalkozni az egésszel, nevetni rajtuk...de nagyon nehéz lesz egy idő után és rájössz hogy nem ezt érdemled...többre kell magadat tartanod adj egy esélyt annak hogy az legyél aki szeretnél lenni, és ne gátoljanak abban hogy az legyél! Én húztam a dolgot, végül átmentem egy másik suliba és egyáltalán nem bántam meg! Sőt...Nem akarlak rábeszélni a váltásra de mint látod én is végigmentem ezen szerintem minnél hamarabb lelépsz annál jobb.:)
2016. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy amikor nem csak a szövegelés volt hanem tettlegesség is. Tudom kezelni az ilyen helyzetek nagy részét, nem az a baj, csak lelkileg... sok.

Tudod általánosban is voltak ilyen dolgok de úgy voltam vele, erős vagyok, mit nekem pár ilyen élettelen, átvészeltem és nem foglalkoztam velük. De azért ez más.

Hát nem tudom, erőteljesen gondolkozom a váltáson.

2016. aug. 22. 15:10
 3/7 anonim válasza:
Persze értelek hidd el...ha gondolod mégegyszer adhatsz az egésznek egy esélyt de szerintem felesleges, nem nagyon fog változni:/
2016. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában azt szoktam tanácsolni mindenkinek ,aki hasonló kérdést tesz fel, hogy tartson ki, próbálja meg még egyszer, de most mégis is azt javaslom, hogy válts. Ha még csak arról lenne szó, hogy beszólogatnak szerintem vagy olyan erős, hogy tudd kezelni, meg biztosan vannak barátaid iskolán kívül, de ha már az iskolában(!)sem tudsz tanulni, akkor már tényleg rossz a helyzet. Ne hagyd, hogy ez a tanulmányaid rovására menjen.
2016. aug. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 22. 18:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Váltottam! :)
2016. szept. 17. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Na és mi a helyzet?
2016. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!