Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kifizettetnétek vele?

Figyelt kérdés

Béreltem egy szobát és a tulaj velem egykorú gyereke volt a lakótársam. Úgy alakult, hogy nem tudtam tovább fizetni és annyira nem is volt szükséges, ezért elköltöztem. Addigra viszont rendeltem oda pár dolgot a netről, amiknek már meg kellett volna érkeznie. Megkértem hát volt lakótársam, hogy ha érkezik csomagom, adja át, azt mondta úgy lesz. Már nagyon rég rendeltem és még nem érkeztek meg (vagy legalábbis nem tudok róla) és így több ezer forintot buktam, ami nekem igenis sok. Mivel mikor még együtt laktunk, akkor sem ürítette ki soha a postaládát, így gondolom a távozásom után is szrt rá. Gyanítom, hogy hogyha érkezett csomagom, ami napokig a postaládában volt, az egyik szomszéd kivehette, mivel simán bele lehet nyúlni, én se bajlódtam soha a kulccsal.

Szóval ha az ő hibájából "veszett el" a csomagom, kifizettethetem vele? Nagyon nem akarok vele rosszban lenni, de olyan felelőtlen, figyelmetlen és elkényeztetett. Nem akarok miatta anyagi kárt szenvedni.


2017. ápr. 8. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Tanulopenz. Mostmar tudod, hogy a postara kellett volna menned es atiranyitast kerni (kb 1000ft)
2017. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem teheted meg!!

Egyáltalán van rá bizonyítékod, hogy kiszállították a csomagod??

Segítek, nincs!!

2017. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Postán meg tudom kérdezni, hogy azt a számú csomagot kivitték-e már?
2017. ápr. 8. 14:45
 4/21 A kérdező kommentje:
2: úgy bizonyítom, hogy az oldal ahonnan rendeltem, nyomonköveti a csomag útját és mivel már egy hónapja Mo.-n van, már nálam kellene lennie, de mivel kedves kisanyám nem adta nekem a csomagot, ezért már megérkezett, de hm.. nyoma veszett
2017. ápr. 8. 15:01
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Eleg rosszul intezted. Hulyekben ne bizz meg sosem.

Ha tudtad hogy mar az orszagban a cucc miert nem mentel be a postara erte? En telefonalgattam volna miatta csomagszammal. Persze utolag mar mindegy.

Meg most is felhivhatod oket hogy mi a csomag statusza.

2017. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Aliexpresses a csomi
2017. ápr. 8. 15:09
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
nem fizetetheted ki vele, mert mindegy mi tortent neki nem kotelessege a te csomagjaidal szarakodni ha megigerte akkor se, ő egy ilyen ember kar volt rabizni, telefonalnod kellett volna s mondani mar nem ott laksz, es megadni nekik az uj cimed.
2017. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem fizettetheted ki. Teljes mértékben a te felelőtlenséged ez. Neki nem kötelessége a te csomagod után ugrálni vagy ha valamelyik lakó kikapta előle akkor azzal balhézni érte.

Bizonyítani se tudod.

Emellett én is rendelek rengeteget e-bayról és amazonról. És igenis van hogy hónapokig a tracking azt mutatja hogy már rég beérkezett budapestre a csomag. És valószínűleg igaz. De ez nem garantálja hogy a postás akkor pár napon belül ki is vitte. Van amikor sokkal később érkezik meg. Én speciel direkt októberben rendeltem a karácsonyi ajándékok egy részét hogy biztos ideérjen, de még úgy is februárra jött meg.


Ilyen embertől mint te óvjon meg engem az isten. Én nem vitatkoznék veled, ki akarnád fizettetni onnantól ha megérkezik se hívnálak fel. Kitenném a lépcsőházba hogy ne kelljen az én postaládámba nyúlkálnod érte, aztán ha éppen arra jársz elviheted. És egy fillért nem látnál tőlem.

2017. ápr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
"de olyan felelőtlen, figyelmetlen és elkényeztetett" és még te írod hahaha hát te sem vagy sokkal különb de így jártál ennyi
2017. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy egy csomagot csak bedugnak kiszedhetően a ládába?

Az ilyesmit nem kell aláírni?

2017. ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!